Skocz do zawartości

Zestaw do Xbox One X - kolumny i telewizor (6500 zł. - 7000 zł.)


Recommended Posts

Witam, niebawem kupuję konsolę Xbox One X. Z tego powodu chciałbym zakupić jakiś telewizor o przekątnej 50-55 cali i kolumny. Na całość mogę przeznaczyć 6500-7000 zł. Z telewizorów w oko wpadł mi Philips 55PUS7303 oraz Samsung UE55MU6402. Co o nich sądzicie ? Który jest lepszy ? Może macie inne propozycje ?
Z kolumn to za bardzo nie wiem. Myślę o Dali - https://sklep.rms.pl...ination_id=2749
Pytanie brzmi czy da się je bezpośrednio podłączyć do telewizora ? Co daje amplituner ? On działa jak DAC ? Inwestować w subwoofer ?

Link to post
Share on other sites

Do napędzenia zewnętrznych głośników potrzebny jest dodatkowy wzmacniacz.

W zależności od tego, czy bardziej wolisz słuchać muzyki, czy oglądać filmy, to albo wzmacniacz stereo, albo 5.1 (lub więcej).

DAC to przetwornik dźwięku cyfrowego na analogowy.

Subwoofer jest potrzebny do kina domowego, do stereo niekoniecznie.

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o nagłośnienie telewizora masz zasadniczo 2 opcje:

  • telewizor + soundbar,
  • telewizor + amplituner + kolumny.

Kolumny wybrałeś dobre, ale nie da się ich podłączyć bezpośrednio do telewizora. Potrzebny będzie amplituner, czyli kolejny wydatek rzędu 1500-3000 zł. 

 

Amplituner ma w sobie DAC (tak jak zresztą każda karta dźwiękowa). 

 

A co do subwoofera - zależy, czy lubisz i jak to zniesie pokój, w którym będzie to stało. Bo jeśli w pokoju jest dużo odbić (np. parkiet lub panele), a do tego puste ściany, wtedy nie jest to najlepszy pomysł. Subwoofer sprawdzi się w kinie akcji, niektórych grach i jeśli ktoś lubi - w muzyce. 

 

Za to zastanów się, jaki chcesz system głośników, ponieważ wybrałeś stereo. Świetne do muzyki, ale jeśli chcesz coś do filmów to przyda się min. 5 głośników. W skrócie:

  • 2.0 - dobre do muzyki, za to nie ma takiego dźwięku przestrzennego w filmach,
  • 2.1 - to samo, ale z subwooferem, jeśli wolisz takie brzmienie,
  • 5.1 to standard, w miarę łatwo go rozmieścić,
  • 5.0 lepiej się sprawdzi, jak nie lubisz muzyki z subwoofera (sam czegoś takiego używam),
  • 7.1 - lepsze pozycjonowanie dźwięku w filmach, ale może być problem z dobrym umieszczeniem głośników bocznych.

Bierz pod uwagę, że dźwięk przestrzenny działa w pełni poprawnie tylko w filmach. W grach jest różnie - z kilkoma co próbowałem nie udało się. Nie są w stanie wysłać dźwięku przestrzennego przez HDMI (dla odmiany odtwarzacze multimedialne nie mają z tym najmniejszych problemów, więc mam pewność, że sprzęt jest ok). Nie wiem jak to działa w przypadku Xboxa, ale warto dopytać, bo może nie ma sensu, abyś szedł w coś więcej niż stereo. Albo soundbara.

Link to post
Share on other sites

Dźwięk przestrzenny działa na xboxie. Ja używam zestawu 5.0 podłączonego przez amplituner. Jeśli ktoś chce mieć bezstratne audio z filmów na blu-ray to trzeba mieć połączenie między odtwarzaczem, a amplitunerem przez hdmi.

 

Amplituner bierze sygnał audio z xboxa, następnie go dekoduje, wzmacnia i daje na kolumny. Działa też trochę jak switch hdmi dzięki czemu możesz podłączyć więcej urządzeń przez hdmi niż wejść ma sam telewizor.

Edytowane przez djgromo
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...