Skocz do zawartości

Który telefon będzie lepszy ?


Recommended Posts

Witam.

 

Zacznę od tego,że po 2 latach mój poprzedni telefon LG K10 bardzo mi odpowiadał mimo,iż jego parametry nie były jakoś oszałamiające.Teraz muszę przerzucić się na nowy sprzęt i zastanawiam się nad:

-LG G3

-LG G4

-Xiaomi Redmi 5A

-Xiaomi Redmi 4X

 

Dodam,że bardzo zależy mi na tym,żeby telefon był jak najmniej awaryjny.Czytałem trochę,że LG G4 ma wadliwą płytę główną i,że koszt wymiany wynosi nawet do 800 zł.Zastanawia mnie czy w G3 też te płyty są awaryjne.Z kolei o Xiaomi nie wiem co sądzić,nigdy nie spotkałem się z tym telefonem,ale parametry i komentarze mają ok.

 

edit:

 

Zapomniałbym o LG X MACH czy one też mają problemy z płytą ?

Edytowane przez larry125
Link to post
Share on other sites

Mam G4 i zero problemów, ale nikt nie zagwarantuje, że z twoim G4 ich nie będzie.

Z tych telefonów które podałeś oczywiście G4 wygrywa i to praktycznie pod każdym względem.

Zalety w porównaniu do Xiaomi:

  • Więcej RAM (zauważalnie szybsza praca urządzenia w dzisiejszych aplikacjach)
  • Dużo lepsze podzespoły od wypierdków Xiaomi za 400zł
  • Wymienna bateria (co może się przydać)
  • NFC
  • Dużo lepszy wyświetlacz od wypierdków Xiaomi za 400zł
  • Dużo lepsze multimedia i audio od wypierdków Xiaomi za 400zł
  • Dużo lepszy aparat od wypierdków Xiaomi za 400zł
  • Słuchawki LG QuadBeat w zestawie z telefonem, które o dziwo dobrze współgrają z odtwarzaczem

Wady w porównaniu do Redmi 5a:

  • Bateria trzyma maksymalnie jeden dzień przy troszkę większym dociążeniu telefonu (chociaż to standard we flagowcach)
  • Brak wsparcia dla aktualizacji systemu (z tego co wiem Andek 6 to wszystko na co możesz liczyć z tego co zaobserwowałem)
  • Nakładka systemowa Xiaomi jest lepsza pod względem personalizacji, ale to oczywiście tylko i wyłącznie kwestia preferencji
Link to post
Share on other sites

G4 z ekranem 5,5 cala o rozdzielczości 1440 x 2560 i baterią 3000 mAh będzie trzymać maksymalnie dzień przy normalnym użytkowaniu. Na forach są wątki o zawrotnym screen on time rzędu 2.5 godziny. Co prawda 5A też ma kiepską baterię, ale jak na "wypierdka Xiaomi" ma gorsze, mnie prądożerne bebechy - jest szansa na większy SOT, tak pewnie 4-5 godzin. Bod względem pracy na baterii najlepiej tu wypada Redmi 4x, ale jest to typowy średniak. Autor musi sobie odpowiedzieć na pytanie jakie parametry są dla niego najistotniejsze i wybrać.

Link to post
Share on other sites

Mimo wszystko G4 nie jest dobrym wyborem. Na gwarancji już pewnie nie dostanie, a kupowanie bez lub z 4-6msc jest ryzykowne, bo jednak seria G miała problem z płytami głównymi, a G4 był szczególnie na to podatny. Nigdy nie wiadomo czy padnie, a jak tak to kiedy, ale szanse są spore. Bodaj lepiej budżet, może znajdzie się coś ciekawszego. 

Link to post
Share on other sites

Nic ze wsparciem producenta już nie dostaniesz. Jak bateria nie jest priorytetem to może S6/S6 Edge. Ewentualnie Huawei P9 (nie lite) lub Honor 8. Nie wiem czy LG G6 w tej cenie się już nie dostanie? Jakaś bardziej używana, ale pewnie ciężko. Opcjonalnie Motorola Moto Z. Widzę, że z outletu x-komu na allegro są ze zwrotów nówki za 799zł, także używaną na pewno dostaniesz. Trzeba szukać jakiś flagowców 2letnich, jak ma być dobry aparat ;) 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...