Skocz do zawartości

80*C po skalpie na 4690K po OC na Macho


Recommended Posts

Witam.

Procesor skalpowany i położna pasta grizzly Kryonaut pod IHS i na IHS nie za dużo nie za mało. Procek jest podkręcony na 4.2Ghz przy 1.149V. Czy to granie (GTA 5 najwyższe temperatury w tej grze) czy to testowanie w cinebench R15 czy stress test procek skacze do temperatury 77*C na drugim rdzeniu a reszta w okolicach 73-75*C. Przed skalpem temperatury dobijały do 100*C w cinebench R15 i GTA 5. Mimo wszystko moim zdaniem te temperatury są wciąż za wysokie... Proszę o pomoc w czym może być problem? Czasami mam wrażenie ze chłodzenie ma puste rurki w środku, bo jak wkładam rękę pod rurki to nie czuje żadnego ciepła z nich ;/ Ale ja przyłożę rękę do wiatraka z tylu co wydmuchuje powietrze to jest cieplutko. Dziwi mnie fakt ze jak gram czy testuje procka stabilność to temperatury są takie same, a ponoć się mówi ze podczas grania nie doświadczymy takich temperatur co podczas testu.

 

Dodam jeszcze ze na 4.4Ghz muszę ustawić napięcie 1.250V aby stał stabilnie a przy takim ustawieniu temperatury dobijają już 85*C czy to gra czy to render/stress test.

Edytowane przez Aress
Link to post
Share on other sites

Bo pod IHS powinien być ciekły metal jak thermal grizzly conductonaut, a nie zwykła pasta.

Zastanawiałem się własnie nad dokupienie Conductonaut ale nie mogę nigdzie znaleźć porównania lub testu jaka będzie różnica.

Link to post
Share on other sites

Video Blog Tech nagrywa materiały o skalpach, zobacz sobie jak to wygląda przed i po u niego to będziesz mieć porównanie .

Oglądałem dokładnie ostatnio jego filmik w którym robił dla widza komputer z tym samym procesorem i chłodzeniem i miał niższe temperatury ode mnie o ok.10*C

Link to post
Share on other sites

Jak koledzy wyżej podstawa to CLP/CLU/TGC i procek dobrze sklejony? był dociśnięty podczas całego procesu sklejania(i czy jest równo sklejony :) )? HR-02 Macho Rev.B ma TDP do 240W więc spokojnie powinien dać rade. Czy docisk samego chłodzenia jest okej wszystko zamontowane jak należy? Sam robiłeś delida?

Edytowane przez Balrogos
Link to post
Share on other sites

tak sam robiłem delida, nie sklejałem czapki z płytką bo wiedziałem, że będę musiał ją ściągać znowu któregoś dnia, jest ona dociśnięta bardzo mocno przez samą płytę główna tak, że powstały ślady od docisku na niej. Teraz przy trochę chłodniejsze pogodzie temperatury spadły do 70-72*C ale wydaję mi się, że i tak to za dużo jak na takie chłodzenie i napięcie. Zamówiłem grizzly conductonaut i czekam na niego, zdam relacje jak się zachowa po zmianie. Problem z temperaturami na tym procesorze miałem od samego początku od jego zakupu, nie, że się przegrzewał a po prostu były temperatury znacznie większe niż u reszty kolegów z 4690K.

Link to post
Share on other sites

Szkoda, że takie teoretycznie nie powinny przejść testów jakościowych. Jak i ja spotkałem się ze sztuką gdzie temperatura jednego rdzenia była większa o 5-10*C od pozostałych choć tu może znowu kwestia czujnika temperatury.

Edytowane przez CrisPell
Link to post
Share on other sites

Co Ty zrobiłeś, że tak laminat zajechałeś ? :D Wygląda mi to jak robota nożyka tapicerskiego hah. Druga sprawa u mnie zapinka tak mocno trzyma ze zrobiła ślady na samej czapce więc się nie martwię :P Teraz już doczytałem czego żeś dokonał hah, mały niefarcik ;/

Edytowane przez Aress
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...