Skocz do zawartości

Jaka karta graficzna ?


Recommended Posts

Witam

Chciałbym prosić o poradę odnośnie dopasowania karty graficznej do pc którego ostatnio składam. Komputer ma służyć do gier(oczywiście nie liczę na full detale), chodzi o to aby od czasu do czasu pograć w nowsze i starsze gierki.

Parametry:

Płyta główna: gigabyte ga-h61m-s2pv v2.0

Procesor: intel i5 3330 4x3GHz (czy da się go jakoś podkręcić ?)

Pamięć ram: 2x4 GB Bllistix sport  1333 MHZ

Zasilacz: Wortmann AG 350w (oczywiście rozważam wymianę na coś mocniejszego, na pewno jakiś Zalman powyżej 400w).

Dysk systemowy: SSD ADATA 60GB

Drugi dysk: HDD 500GB

Obecnie włożyłem kartę geforce 9500gt 1gb, ale karta bardzo słaba i zamierzam włożyć coś mocniejszego i tu pojawia się moje pytanie jaką w miarę wydajną kartę mógłbym dać do tego zestawu, myślałem o gtx5010ti 4gb( czy pasował by ?) a może polecicie coś tańszego, lepiej dopasowanego do mojego zestawu ?

Edytowane przez Dam021
Link to post
Share on other sites

Polecać zasilacz SPC :o ?

 

 

 

facet, poczytaj/pooglądaj sobie testy zasilaczy SilentiumPC zanim zaczniesz wybałuszać gały , bo coś czuje , że twoja wiedza na ich temat jest na poziomie mułu, lub trochę głebiej

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

 

 

pierwszy lepszy test z naszego benchmarka

 

Akurat benchmark tragicznie testuje zasilacze.

 

Co do SPC to zdania są podzielone z nachyleniem na negatywne. Niemniej jeden z najlepszych polskich testerów zasilaczy je poleca. 

Link to post
Share on other sites

Faktem jest, że SPC ostatnio baaaardzo podniosł poziom i nie jest już taki najtańszy szrot+ typu modecom czy feel, ale do EVGA czy BQ to nadal im daleko. Brać, przy dobrej cenie i gw, można - tylko po co, jak za niewiele więcej jest genialna EVGA?

Edytowane przez Rebelmind
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@up

tu masz recenzje gościa, który nie obrażając, trochę lepiej sie zna na zasilaczach niż ty Rebel i kolega wyżej, proponuje sie zapoznać, i powtarzam, to jest zasilacz za 179 zł http://forum.pclab.pl/topic/1204746-SilentiumPC-VERO-L2-500W/

i tutaj test od blackwhite-a, który też ma na temat zasilaczy większe pojęcie niż te 90% "użyszkodników" forum , co niby spc dla nich jest takie "be" ;)

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

Ależ @Kochany, toć przesz z tego wideło wynika dokładnie to co napisałem. A ze "znaniem się" Black'a to bywa różnie więc ja do jego rekomendacji nie pochodzę z "hurraoptymizmem". Poza tym jeżeli już tak głęboko wchodzimy w temat SPC (psu konkretnie) to możesz poszukać opinii właścicieli - i nie piszę tu o hejterach z "PC Master Race".

Link to post
Share on other sites

Vero m2 600W jeszcze nie zawiódł. Jedno co jako laik mogę potwierdzić na 100%, że jest cichy bardzo. Zasilacza nie słyszałem jeszcze w przeciwieństwie do wentylatorów obudowy, karty czy procka. Dodać należy, że on jest z dużym zapasem u mnie co znaczy, że jeśli dał z siebie 50% na moim zestawie to chyba maks. (na radku ~140+proc 70 i reszta drobnicy). Rok temu całkiem zielony byłem więc sugerowałem się głównie rekomendacjami. Rok działa czy do 5 dociągnie? Nie wiem ale gwarancja jest chyba 5 lat, a nie 3 jak w filmiku.

Link to post
Share on other sites

wersje m2 od l2 różnią sie praktycznie tylko odpinanymi kablami (tzw modularny), co do gw to ją przedłużasz tą kartą , co blackwhite pokazał na filmiku na stronie producenta

 

OT

btw, co sie dzieje z tą chińszczyzną w dziale kart graficznych? jakiś atak chinoli na forum bencha czy może wkurzony zbanowany uzytkownik zakłada konta po chińsku :D

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Witam raz jeszcze, cały czas zastanawiam się nad tą kartą

Myślałem żeby zakupić tego gtx 1050ti, ale zauważyłem że mimo średniej wydajności cena jest całkiem spora

Co powiecie na początek abym zakupił o połowę tańszego gtx 660ti lub 750ti albo 770, tak na początek po jakimś czasie dozbieram kasę i kupię 1060 6gb. Dadzą radę te karty czy może dać sobie spokój, zacisnąć pasa i kupić od razu tego 1050ti lub 1060 ? :)

Link to post
Share on other sites

Zamiast 1050 ti weź gtx 770 jest połowę tańsza a tak samo wydajna, ja tak zrobiłem i dobrze śmiga ;)

no, i 2,5x więcej papu żre, nie wiadomo ile mu pochodzi a jak zdechnie to 400-450 zeta w plecy (bo taniej raczej nie kupi), a 1050ti można spokojnie używke na długiej gw za 550 już znaleźć, czyli jakie połowę tańsza? góra 1/4

Edytowane przez k0chan
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

olej starocie bez gwary, no chyba , że od znajomego / rodziny, na twoim miejscu zaoszczędziłbym jeszcze i wziął przynajmniej 1060tkę 3gb, na gw można w okolicach 700-750 zł kupić

A powiedz kolego jak sprawuje się ten 1060 3gb, bo widzę po opisie że takowego posiadasz. Też właśnie o tym myślałem, bo cena jeszcze znośna i nawet używane mają jeszcze po 1-2 roku gwarancji.

To znaczy wydaje mi się że cena znośna biorąc pod uwagę jakość z ceną

Zamiast 1050 ti weź gtx 770 jest połowę tańsza a tak samo wydajna, ja tak zrobiłem i dobrze śmiga ;)

Racja cena rzeczywiście zachęcająca, jedyny minus to tak jak k0chan wspomniał brak gwarancji.

Mówisz że da radę dobrze pograć ?

Zamiast 1050 ti weź gtx 770 jest połowę tańsza a tak samo wydajna, ja tak zrobiłem i dobrze śmiga ;)

Powiedz jeszcze kolego ewentualnie jaki zasilacz musiałbym dobrać do tej karty

Edytowane przez Dam021
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...