Skocz do zawartości

Podkręcanie Corsair ValueSelect 2133


Recommended Posts

Witam. Ostatnimi czasy, dostawszy w łapki I5 8400 i Z370M od ASRocka zacząłem zaglądać w BIOS. Zauważyłem, że mam opcję ustawienia auto oc na ram, w wys. od 2133 do tak naprawde chyba 6400(wiem ze to nierealne, spokojnie). Stąd nasuwa się pytanie, mogę na tych kościach spokojnie wrzucić te 2400-2666? Jeżeli nie, czy kupno jakiegoś radiatorka, mogłoby pomóc? 

Czy takie OC nie wpłynie na częst. turbo procesora?

 

Dodatkowo, zauważyłem że pomimo posiadania non-k, mam możliwość regulacji BCLK od 100 do 532. Czy to pozwala mi na lekkie OC tego procka?

 

Z góry dzięki i pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Taktowanie Ram wpłynie na płynność gier, wyższe min. fps i może dodać parę avg. fps jeśli to hamuję grafikę.

 

Prawdopodobnie masz RAM na napięciu 1.2V. Możesz spokojnie ustawić na 1.35V.

Jest to MEGA budżetowa wersja więc overclocking może dużo nie dać.

 

Zacząłbym od 1.35V i 2400 i ew. wbijał na kolejne częstotliwości. Przy wyższych taktowaniach komputer może dłużej się włączać np. 30s zanim da obraz to tzw. memory training(normalne), lub zaciąć-wtedy musisz zresetować bios przez odpowiednią zworkę(wyszczególniona powinna być w instrukcji) lub wyciągnięcie/włożenie baterii.

 

Nawet jeśli komputer załadował się do windowsa. Pamięć może nie być stabilna co z reguły kończy się na bluescreenach z różnymi błędami. Najlepszy program do sprawdzenia stabilności to memtest. Odpalasz takich 6 programów jednocześnie po 2000MB każdy, z 16GB. Przy 8GB, 2x 2000MB chyba wystarczą. Jeśli coś jest nie tak tworzą się błędy. Jak dobijesz do 100% można ocenić, że jest ok, ale tak na 95%. Przy 400%+ jest pewność :)

 

Na internetach dają radę 2666, więc coś można zyskać ;p

https://pclab.pl/art59968-11.html

Edytowane przez dragzor
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...