Skocz do zawartości

Ocena zastawu do gier [9,5k]


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez 3ndurek,

Recommended Posts

Cześć, początkowo planowałem się wstrzymać z zakupem do premiery nowych gpu i cpu ale postanowiłem zmniejszyć budżet , żeby ten wydatek mniej zabolał i przykładowo za jakiś czas jeśli okaże się to opłacalne zamienić procesor na jakiś whiskey lake i karte na rtx'a - dlatego zasilacz 750W.

 

  • Zastosowanie komputera: Gry
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 9500 zł
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? na dniach
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt?: Tak i spodziewam się konieczności skalpa
  • Specjalne wymagania: cisza
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor?: brak-chce spróbować 1440p
  • Których części potrzebujesz?: skrzynka i monitor
  • Czy posiadasz jakieś części ze poprzedniego komputera? całość sprzedana
  • Własna propozycja zestawu: https://www.x-kom.pl/lista/6orkvjyqf
  • Inne: nie interesuje mnie wygląd wnętrza

 

Co do monitora: jestem świadom matrycy TN i raczej sie nie zdecyduję na inną (wcześniej miałem benq xl2411 i wystarczał, dell podobno jest lepszy po znalezieniu dobrej sztuki i po konfiguracji) . Gram we wszystkie nowsze i czasem starsze tytuły single ale wybór kierowałem r6 siege i okazjonalnie cs. Dlatego szukałem 144Hz + g-sync do single dla większego komfortu.

 

RAM sobie uwaliłem że chce większą częstotliwość niż 3000 dlatego się zastanawiam nad:

https://www.x-kom.pl/p/427810-pamiec-ram-ddr4-gskill-16gb-3200mhz-ripjaws-v-cl15-red-2x8gb.html

http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=72219

 

Dylemat mam jeszcze co do płyty głównej , niestety będę zmuszony łączyć pc z siecią przez wi-fi i padło na taichi -  jest polecana i myślę że wystarczy do i9 nowego w przyszłości jeśli zajdzie potrzeba - (jeśli nie wystarczy to dokupię w przyszłości tp-link t9e/t6e). Myślałem nad extreme4 + t9e ale słyszałem że są problemy z pamięciami na tej płycie.

 

A kartę dla oszczędność postanowiłem kupić używaną 1080 msi gaming x za około 2k

 

I ostatnia sprawa: warto dokupić wentylator na top obudowy?

 

Dzięki wielkie z góry za odpowiedzi!

Edytowane przez DI3Frv
Link to post
Share on other sites

Oba zestawy kości to pamięci z Samsung B-die. Więc powinno być dobrze:) Ja mam wersje TridentZ 3200 cl15, myślę że to jest to samo co podana GVR tylko inny wygląd.

 

Patriot 3600 cl16 też miałem u siebie na Ryzen 1xxx, więc nie powiem czy pójdzie zrobić OC powyżej 3600. Ale oba potrafiły stabilnie chodzić na cl14 14 14 28 44 256@3200  . 

Edytowane przez dragzor
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Pod OC 8700K celuj w wydajniejszy cooler BQ DR4 w wersji Pro.

SB600 to ciepła buda i pod konfig z 8700K w parze z GTX 1080/RTX 2070/280 się nie nadaje bo będzie gorąco i dodatkowe wentyle niewiele tu dadzą.

Mając ciche podzespoły wyciszenie nie jest konieczne, zerknij na Fractal Meshify C bez okna czy Phanteks Enthoo Pro czy nawet Fractal R6.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...