Skocz do zawartości

Dysk wyłącza się podczas korzystania z komputera.


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kokosnh,

Recommended Posts

Witam

Mam problem z dyskiem, generalnie sam z siebie wyłącza się podczas korzystania z komputera, czy to grania w gry, czy zwykłego przeglądania internetu.

 

Mam 3 dyski, 360gb, 100gb, oraz 1tb - Wszystkie HDD

Dysk który ma 1tb to ten wadliwy - Toshiba DT01ACA100. Mam go najkrócej gdyż nie dawno gdy rozbudowywałem kompa to go dokupiłem.

 

Chciałbym dodać tylko że przeglądałem różne fora z ludźmi mającym podobny problem lecz u większości okazywało się że to wina płyty głównej lub zasilacza, w moim przypadku prawdopodobnie tak nie jest, mówię że prawdopodobnie nie gdyż jakieś 15 minut temu wymieniłem kable, mam na myśli że zmieniłem je miejscami, kable podłączone do dysku 100gb powędrowały do tego z 1tb i na odwrót.

 

Dodam tylko że pierwszy raz miałem taki przypadek dziś około 14, po prostu dysk zniknął gdy kliknąłem "Komputer" również sprawdziłem w Panelu Sterowania>Narzędzia administracyjne>Zarządzanie Dyskami, tam również dysk zniknął

 

Co ciekawe wystarczy zwykły reset komputera i dysk się pojawia i można z niego normalnie korzystać, przynajmniej przez jakieś kilka godzin, później znów znika.

Link to post
Share on other sites

Wrzuć tu CAŁĄ tabelkę SMART z crystaldiskinfo.
Sprawdź też ustawienia zasilania, czy ci po 20 minutach nie odcina nieużywanych dysków. 

Zwykle to wina albo błędów komunikacji, albo wewnętrznych mechanizmów jak APM itp, lub po prostu ustawień zasilania. 


Upewnij się też, czy płyta główna nie ma jakichś opcji green, że ci by odcinała dyski (bo takie kwiatki tez były w niektórych płytach, choć zwykle wyłączone domyślnie). 


Ale raczej bym w ciemno na błędy komunikacji stawiał (lub inne co powinno wyjść w SMART), albo na opcje zasilania. 

Link to post
Share on other sites

Oto i tabletka, w ustawieniach zasilania jest napisane:

Wyłącz dysk twardy po: Ustawienie:Nigdy
Co ciekawe chyba nawet na CrystalDiskInfo nie wykrywa tego dysku, jest podpisany jako H a widze tutaj tylko C: oraz D:
eKNX9sj.png


Zrestartowałem komputer, dysk jest znowu widoczny, poniżej pokażę tabele z konkretnego dysku, bo chyba o to Ci chodziło. zUP6Prn.jpg

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Masz uszkodzoną powierzchnię w obu, toshiba do wymiany lub na gwarancję.

 

A seagate jest w gorszym stanie od tej toshiby i po 35 tys godzin już chyba jako przycisku do papieru możesz go używać, lub na zapasowy backup ( ale to po testach ).

 

Zrób kopię tego co masz na PC.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...