Skocz do zawartości

Recommended Posts

zadam ci pytanie, które zawsze zadaję.. miałeś juz zagięty monitor i czy wiesz z czym to się wiąże?

Tak miałem samsung c27fg73fqux curved. Oddałem go 5 dni temu z powodu prześwitu białych plam na czarnym tle. To normalne w monitorach z matrycą VA i czy one wszystkie mają taką słabą czerń ?

Edytowane przez ThePolskiPolak
Link to post
Share on other sites

VA teoretycznie powinno mieć dobrą czerń, a przynajmniej lepszą niż IPS i TN.

 

 

MSI bierze matryce od Samsunga, więc wiesz...

 No tak, ale matryca samsunga o trochę innych parametrach . No nic, jeśli ktoś ma samsung c27fg70fqux albo msi optix g27c2 lub inne propozycje to niech pisze :).

Edytowane przez ThePolskiPolak
Link to post
Share on other sites

ja miałem ten https://www.x-kom.pl/p/427736-monitor-led-27-289-msi-optix-mpg27cq-curved.html i oddałem go po tygodniu. Płacisz 2,5k a matryca ma wszystkie klasyczne bolączki VA. Srebrzenie na ciemnym tle i ghosting. Dodatkowo na zgięciu kolory trochę inaczej wyglądają jak masz jaskrawy jednolity obraz (np: trawa w fifa). 

Generalnie fajny monitor, dobrze wygląda, kolory żywe jaskrawe przez co mnie trochę przytłoczyły nienaturalnością , ale ja jestem przyzwyczajony do IPS, na froncie całkowicie zbędne RGB a tylna nóżka jest baaaaaardzo długa, ja mam spore biurko i ekran miałem praktycznie na środku. Gdyby tyle nie kosztował to może bym się przemógł, ale ja zawsze wolałem mieć lepszą jakość obrazu niż te wszystkie wodotryski typu gsync i 144hz i dlatego siedziałem na dellu kilka lat dopóki nie wziąłem teraz predatora na IPS. 

Link to post
Share on other sites

ja miałem ten https://www.x-kom.pl/p/427736-monitor-led-27-289-msi-optix-mpg27cq-curved.html i oddałem go po tygodniu. Płacisz 2,5k a matryca ma wszystkie klasyczne bolączki VA. Srebrzenie na ciemnym tle i ghosting. Dodatkowo na zgięciu kolory trochę inaczej wyglądają jak masz jaskrawy jednolity obraz (np: trawa w fifa). 

Generalnie fajny monitor, dobrze wygląda, kolory żywe jaskrawe przez co mnie trochę przytłoczyły nienaturalnością , ale ja jestem przyzwyczajony do IPS, na froncie całkowicie zbędne RGB a tylna nóżka jest baaaaaardzo długa, ja mam spore biurko i ekran miałem praktycznie na środku. Gdyby tyle nie kosztował to może bym się przemógł, ale ja zawsze wolałem mieć lepszą jakość obrazu niż te wszystkie wodotryski typu gsync i 144hz i dlatego siedziałem na dellu kilka lat dopóki nie wziąłem teraz predatora na IPS. 

Dzięki za odpowiedź. Do moich propozycji dołącza ten monitor https://www.x-kom.pl/p/359269-monitor-led-27-289-asus-rog-strix-xg27vq-curved-czarny.html trochę wykracza poza granice cenowe jaki ustaliłem ale jeśli ma być lepszy to kupię. Nowy budżet do 1800 lub trochę więcej.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...