Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Program do zabezpieczenia folderu/plikiem hasłem

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 czarusionek

czarusionek
  • Bywalec

• 127 postów

Napisano 23 sierpień 2018 - 10:24

Witajcie!
Mój ojciec potrzebuje przez pewien czas zabezpieczyć folder z plikami do pracy (w razie zgubienia/kradzieży nośnika). Przejrzeliśmy trochę wujka Google, ale było sporo sprzecznych komentarzy co do znalezionych programów. Stąd kilka pytań.
1. Polecicie jakiś dobry program do zabezpieczenia folderów/plików hasłem? Najlepiej darmowe, jednak drobna opata też wchodzi w grę.
2. Poszukujemy dobrego programu do generowania haseł. Ojciec ucieszyłby się, jednak nie jest to wymagane, aby mógł wpisać frazę a ona zamieniona byłaby na podobny ciąg znaków.

Z góry dziękuję za pomoc!
Pozdrawiam

• 0

#2 Rafs0n

Rafs0n
  • Bywalec

• 95 postów

Napisano 23 sierpień 2018 - 12:51

Jeśli posiadasz System WIndows z dopiskiem professional/pro to jest tam funkcja bitlocker jeśli nie jedynie jak ja szyfrowałem dane było stworzenie paczki w zipie z hasłem(duża litera, mała litera, cyfra, znak specjalny) innych sposobów nie używałem bo takie mi wystarczały ;)

Użytkownik Rafs0n edytował ten post 23 sierpień 2018 - 12:51

• 0

#3 czarusionek

czarusionek
  • Autor tematu
  • Bywalec

• 127 postów

Napisano 24 sierpień 2018 - 08:18

A czy bitlocker nie służy do zabezpieczenia całych dysków?

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych