Skocz do zawartości

Podkręcanie MSI Radeon HD6950 Twin Frozr II - problem


Recommended Posts

Pech chciał, że akurat mojej karty nie mogę odblokować do 6970 (a podobno TW III już się da w przeciwieństwie do II). W każdym razie pozostało mi jeszcze OC. Jednak tu też pojawił się problem - po zwiększeniu z 850MH na 880MHz na rdzeniu, już podczas gry w Crysis 2 obraz się zawiesza i resetuje się sterownik. Dodam, że próbowałem również z podniesionymi napięciami kolejno do 1.2V, 1,25V, 1,3V i ciągle to samo.

 

Mam jeszcze jakieś szanse na oc, czy trafił mi się lipny model?

Warto wspomnieć, że na techpowerup wyciągnęli z tej karty BEZ zmiany napięc na 975/1400

 

ta karta

 

http://www.techplanet.pl/produkty/ka...ess,20044.html

Link to post
Share on other sites

Podam od razu cały sprzęt:

 

AMD Phenom II X4 955 Black Edit /3.2GHz, 125W, AM3, BOX, rev. C3/

Xigmatek Gaia SD1283

AsRock M3A770DE /AMD 770, DDR3 1333/

GoodRam 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9

Fractal Design Integra 500W

 

Próbowałem tylko na najnowszych sterownikach.

Link to post
Share on other sites

nie podnosisz napięcia prawdopodobnie, musisz zaznaczyć w msi afterburner opcię "force constant voltage", jeśli jej nie zaznaczysz to mimo iż suwaki pokazują wyższe napięcie to w realu jest ono defaultowe. Proste. Po tym zabiegu napięcie jest stałe czyli nie spada w 2d, czyli będzie troszke cieplej i ciut głośniej. Też proste.

Mozliwe że najnowsza wersja (ta co wyjdzie) umożliwi już takie dovoltowanie żeby zegary ładnie skakały z 3d na 2d (po prostu bez opcji "force constant voltage") póki co trzeba wymuszac stałe (jeśli kogos korci OC). TW III też się nie odblokowują a jeśli tak to niewszystkie.

Link to post
Share on other sites

leon zawsze wie jak pomóc. pamiętaj , ze najlepszym wyznacznikiem stabilności (takim szybkim) jest test "forest fly" w 3Dmark06 (te latające robaczki). Jeśli się zawiesi i sterownik zrestartuje to znaczy że rdzeń niedovoltowany, jeśli przejdzie kilka razy to jest szansa na stosunkowo stabilne OC. Pamiętaj też, że powrót do automatycznych przeskoków napięcia z 2d do 3d to już dopiero po odchaczeniu opcji "force constant voltage" i restarcie systemu. Samo odchaczenie nic nie da.Włącz też sobie monitoring napięcia w AB, gdzieś tam w opcjach jest.

Link to post
Share on other sites

różnica między 6950 a 6970 to 5 klatek na sek. w grach przy średnim FPeSie także tragedii nie ma. Fakt mogłeś przyoszczędzić i kupić tak jak ja 5870 który ma praktycznie identyczną wydajność ale w przyszłości łatwiej będziesz mógł go odsprzedać (chyba) i może wiele nie stracisz.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...