Skocz do zawartości

Jaki program do formatowania dysku? Opłaca się 2 partycje?


Recommended Posts

Witam. Poleci ktoś jakiś program do formatowania dysku (wypale go na pendrive)? Chce postawic nowy windows a "format" w instalacji windows jest dla mnie nie przekonujący.

Jaki polecacie? Chciałbym coś lepszego niż MHDD :)

Drugie pytanie. Oplaca sie dzielic na dwie parycje? Np 120gb na C (na system) i D na gry itp?

Link to post
Share on other sites

Dobra dzięki panowie. Skorzystam z tego z windowsa przy instalce.

 

A co z tymi partycjami? Lepiej dac całość 500gb czy np 120 na system i reszte na gry itp? Co o tym sądzicie? Czytalem ze lepiej czasem miec osobno pliki a nie wszystko w jednej partycji :v

Edytowane przez kubox02x
Link to post
Share on other sites

Podziel na dwie partych wedle uznania i twoich wymagań. Ja trzymam na C system. Wszystkie prywatne dokumenty i zdjęcia na D. Jak za jakiś czas będziesz znów chciał przeinstalować system, to nie będziesz się musiał zastanawiać jak zrobić backup danych przed formatowaniem dysku C. Mając dwie partycje możesz również wykonywać backup partycji systemowej na dysk D jakimiś darmowymi programami, np Macrium Reflect.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Witam serdecznie.

By nie tworzyć kolejnego tematu napisze tutaj, ponieważ jedno z moich pytań zawarte jest w tytule.

 

Do mojego HDD dokupiłem SSD pod gry, moje pierwsze pytanie to właśnie jakim programem zainicjować i sformatować dysk, czy zrobić to za pomocą tego windowsowego narzędzia.

 

Moje drugie pytanie to jakie sterowniki zainstalować, ostatnie do mojej płyty głównej to "Intel SATA RAID/AHCI Driver - [8.9.0.1023] - 11/08/2009Czy jakieś nowsze ze strony Intela, jeżeli coś jest.

 

MoBo to Gigabyte GA-EP35-DS4 kontroler to ICH9R. 

 

Pozdrawiam.

 

Link to post
Share on other sites

 

 

czy zrobić to za pomocą tego windowsowego narzędzia.
 o ile ma opcje na których chcesz go zainicjować i sformatować to przecież niczym to się nie różni od innych. 

 

Moje drugie pytanie to jakie sterowniki zainstalować, ostatnie do mojej płyty głównej to "Intel SATA RAID/AHCI Driver - [8.9.0.1023] - 11/08/2009" Czy jakieś nowsze ze strony Intela, jeżeli coś jest.
Działające, jak te co masz działają i nie ma problemów z wydajnością, to bym nie eksperymentował.  To jest bardzo stara płyta, choć z świetnym chłodzeniem sekcji i mostków, kiedyś to nie żałowali na to, prawdziwe miedziane radiatory  :o   

 

@@kubox02x, zależy czy zamierzasz przeinstalowywać system, lub przewidujesz problemy z systemem (jak masz tylko system na C to jest mniej zachodu), tak to obojętne. 

Można zamknąć ? 

Link to post
Share on other sites

kokosnh przed zamknięciem mam jeszcze pytanko.

Według Wiki SATA II to 3 Gbit/s = 375 MB/s, pewnie rzeczywista osiągalna prędkość jest trochę mniejsza, i czy te wyniki mojego dysku w benchmarkach są dobre.

Zainstalowane sterowniki to te ze strony producenta MoBo.

 

https://zapodaj.net/539d3ae610d0b.png.html

https://zapodaj.net/65187683f5b56.png.html

Link to post
Share on other sites

coś koło 260MB/s do max 300MB/s, bo max teoretycznie jest 300MB/s ale ucieka ci trochę na kontrolerze zawsze, więc zwykle max masz w okolicach 260-275MB/s 

Oczywiście liczę już po kodowaniu 8/10 bitów, bo te 375 MB/s są bez kodowania, max przepustowość łącza, ale nic tym nie prześlesz bez kodowania. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...