Skocz do zawartości

Nie można uruchomić systemu Windows XP.


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez thomyroke,

Recommended Posts

Witam

 

Mam problem z odpaleniem systemu, podłączyłem swój stary komputer żeby zobaczyć czy działa(w szczególności płyta główna), czy coś na dysku jest i w razie co zgrać na pendrive. Odpaliłem, wykrywa napęd DVD jak i dysk. Następnie przechodzi do napisów, potem odpala się info że system Windows został nieoczekiwanie zamknięty i wybór: tryb awaryjny, awaryjny z wierszem poleceń i tryb awaryjny z połączeniem sieciowym, jest też ostatnia konfiguracja oraz uruchom system normalnie, wybierałem każdy wybór i kończy się tym samym, czyli gaśnie ekran, i.. nic się nie pojawia. A zaraz pojawia się napis z modelem karty graficznej (jak przy włączaniu kompurera) i tak w kółko, mówię sobie, może system się wysypał więc włożyłem płytę z systemem Windows, odpala się instalator i jest okno z napisem "Instalator systemu Windows" i tutaj się zatrzymuje, na tym szarym pasku na dole nie ma żadnych napisów. Pomyślałem może dysk zjechany, podłączyłem drugi sprawny który sprawdzałem 2 miesiące temu (ten poprzedni również sprawdzałem, 2 tygodnie temu) i jest zupełnie to samo. Resetowałem bios i też nic. Proszę o pomoc:

Specyfikacja:

MOBO: K7S5A PRO REV 5.0

CPU: AMD Duron 1600

GPU: GeForce 3 Ti200 64MB

RAM: 1x1GB Kingston

Zasilacz: megabajt mgb-300atx (wiem, szajs jak nic, ale w innym komputerze działał z tymi dyskami)

Czy jest to możliwe że płyta główna padnięta?

 

Link to post
Share on other sites

Zrobiłem tak jak napisałeś, złożyłem tak jak był, i... nie chcę teraz nawet się uruchomić, zero reakcji

 

EDIT: Już się włącza, ale jest to samo.

 

EDIT2: Włożyłem RAM w drugi slot, i tym razem komputer się nie resetuje lecz jest taka ( _ ) kreska więc podejrzewam że system poszedł, więc teraz zacznę go naprawiać, może się włączy ;d


Teraz jest problem z instalacją, albo wyskakuje blue screen (pierwszy był z błędem 0x00000077 a drugi 0x0000000A) albo dostaje zwiechy (lampka od dysku cały czas świeci) następuje to przy instalacji już systemu, po wpisaniu klucza, teraz zawiesił mi się i zostało 5 minut, z początku stawiałem na ram, ale wymieniłem i to samo.


Instalacja przebiegła, ale wystąpiło kilka błędów, system się uruchamia ale.. nie ma ani paska zadań, brak tapety i nic nie można zrobić, przy klikaniu ppm -> właściwości wyskakuje komunikat "System Windows nie może uzyskać dostępu do określonego urządzenia, ścieżki lub pliku. Możesz nie mieć odpowiednich uprawnień, aby uzyskać dostęp do elementu."

Edytowane przez thomyroke
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...