Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć wszystkim. Tak się zastanawiam co by tu zrobić aby było lepiej.

Obecnie posiadam Zestaw Głośnikowy Tonsil ZG 10/8-S2 (dwie kolumny Unitry) z roku '75 ale sprzęcik ma jeszcze moc.

Do tego jakiś tajemniczy amplifier DUKE S 505. Nigdzie nie umiem znaleźć informacji na jego temat:D

No i wisienka na torcie Headset Nateca H44. 

 

Sprzęt napędzający dźwięk to integra Realtek ALC892 z płyty MSI B350 PC MATE.

 

I teraz pytanie właściwe.

 

Czy i jeśli tak to jaką kartę dźwiękową byście mi polecili.

 

Słuchawki będę wymieniał jeszcze w tym roku na jakieś Superluxy lub inne w budżecie do 250 plnów. Ale to temat na inny wątek.

Oprócz tego że gram w gry i wtedy żona mówi włącz słuchawki, to na kolumnach prawie stale leci jakaś muza.

 

I tutaj rozrzut mamy fatalny. Od latino poprzez zwykłe radio do muzyki "towarzyskiej" i klasyki. 

 

Chciałbym znaleźć coś optymalnego do grania i słuchania co poprawi wrażenia z odbieranego dźwięku. 

Budżet? hmmm jeśli się okaże że za 100 pln będzie coś w sam raz to świetnie. Ale górna granica to 250 pln. 

 

Z góry dzięki za pomoc. 

Link to post
Share on other sites

Zwróć uwagę na przepracowanie elementów mechanicznych samych głośników. Szczególnie postarzenia membran i degradacji resorów. W zwrotnicach zaś zapewne kondensatory dawno straciły deklarowaną pojemność i zakres odchyłki procentowej. Poza tym to mocno leciwa technologia. Wnioskuję zmianę kolumn na coś współczesnego. Podobnie słuchawki.

Link to post
Share on other sites

Zwróć uwagę na przepracowanie elementów mechanicznych samych głośników. Szczególnie postarzenia membran i degradacji resorów. W zwrotnicach zaś zapewne kondensatory dawno straciły deklarowaną pojemność i zakres odchyłki procentowej. Poza tym to mocno leciwa technologia. Wnioskuję zmianę kolumn na coś współczesnego. Podobnie słuchawki.

W tym złomie jest w filtracji tylko jeden kondensator z tego co pamiętam. I nic więcej. Forum unitry to żaden wyznacznik.

Link to post
Share on other sites
  • 7 miesięcy temu...

HEJ HEJ, temat wraca. Trochę tu odkurzę. Słuchawki grają zacnie ISK HD9999. Do tego zmieniłem ustrojstwo na wzmacniacz Unitry Traviata.

Kolumny odżyły i wszystko ok.

Teraz możemy porozmawiać o karcie dźwiękowej tudzież DACu.

Co polecacie panowie? Trochę rozeznałem rynek i fora. Ale DFB jakoś mnie nie przekonuje (trochę mała ta pchełka) 

 

Budżet tak do 300 PLN.

 

Z góry dziękuję za wszystkie dobre rady:)

Link to post
Share on other sites

Czytałem recenzję zanim kupiłem słuchawki. Może też się okazać, że dodanie dodatkowego DACa, nie zmieni poziomu wrażeń słuchowych.


Ok recenzja przeczytana. Zmieniło to trochę postrzeganie tego małego psotnika:) 

Pytanie z innej beczki:

Czy podłączanie DFB pod usb na płycie głównej następnie do wzmacniacza Unitry, po to aby móc korzystać z dobrodziejstw DACa na kolumnach jak i słuchawkach jest ok?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...