Skocz do zawartości

Temat o kartach Nvidia RTX Turing (TU1xx).


Recommended Posts

SLI na Turingach nie działa powyżej dwóch kart. Nawet przez modowanie sterowników bo sprawdzałem. Niby wykrywa, ale skalowanie jest bardzo słabe bez mostka NVLInk.

 

2x RTX 2080Ti vs 4x RTX 2080Ti bo sprawdzałem to przy okazji budowy poniższego konfigu.

 

https://www.3dmark.com/compare/fs/19076621/fs/19141612

 

 

2 sa spięte nvlink, to komp do pracy do gier pewnie więcej jak 2 by tam nie były potrzebne bo gry i tak chyba tylko z tych dwóch spiętych korzystają.

Link to post
Share on other sites

 

No cóż. Bywa i tak ;)

2 sa spięte nvlink, to komp do pracy do gier pewnie więcej jak 2 by tam nie były potrzebne bo gry i tak chyba tylko z tych dwóch spiętych korzystają.

No tak, jedynie ze spiętych skorzystasz. Czasem można wymusić obsługę PhysX na drugim GPU, albo grać na jednym + mieć zapuszczony rendering w tle który leci na CPU + drugie GPU. Także wtedy możnaby nawet korzystać z dwóch kart w czasie grania i trzeciej / czwartej do renderu. Zawsze można coś spożytkować :D

Link to post
Share on other sites

No cóż. Bywa i tak ;)

No tak, jedynie ze spiętych skorzystasz. Czasem można wymusić obsługę PhysX na drugim GPU, albo grać na jednym + mieć zapuszczony rendering w tle który leci na CPU + drugie GPU. Także wtedy możnaby nawet korzystać z dwóch kart w czasie grania i trzeciej / czwartej do renderu. Zawsze można coś spożytkować :D

 

jak leci render to napiera po całości :D, przykre życie workstacji ;)

 

 

Szy3ki - to jacyś kosmici ;)

Edytowane przez r1023
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

jak leci render to napiera po całości :D, przykre życie workstacji ;)

 

No to patrz, można robić jedno i drugie :)

 

 

i9-7980XE CPU multitasking. Rendering w czasie grania | Adobe Premiere 2019 | AC Odyssey | 3440x1440
Link to post
Share on other sites

Ja tam czekam na msi 2070s armor i mam nadzieje ze cena nie przekroczy 2500zl i oby to chlodzenie bylo tak samo udane jak w zwyklej 2070

 

No 2070S to perła tego refresha. Wydajność bardzo bliska RTX 2080, a cena niższa od RTX 2070 którą wyprzedza o około 25%.

 

Czyli dostajemy sporo więcej za mniej :). W wypadku RTX 2060 vs RTX 2060 SUPER, niewiele dopłacamy za to zysk wydajności konkretny.

Link to post
Share on other sites

 

Albo karta wyszła mu ze stanu, i by nie stracić pozycjonowania wywalił cenę w kosmos.  :P

 

 

Dawać recenzje 2080S. :<

 

 

Edytowane przez Revenant
Link to post
Share on other sites

 

 

W wypadku RTX 2060 vs RTX 2060 SUPER, niewiele dopłacamy za to zysk wydajności konkretny.

  :rotfl: :rotfl: :rotfl:

 

To jest to  o czym pisałem wcześniej i się tylko potwierdziło

 

niewiele dopłacamy a zysk wydajności konkretny :rotfl: :rotfl: :rotfl:  ależ mnie rozbawił teraz.

Link to post
Share on other sites

  :rotfl: :rotfl: :rotfl:

 

To jest to  o czym pisałem wcześniej i się tylko potwierdziło

 

niewiele dopłacamy a zysk wydajności konkretny :rotfl: :rotfl: :rotfl:  ależ mnie rozbawił teraz.

 

Różnice między RTX 2060 vs RTX 2070 są znacznie większe niż legendy które krążą po forach. Zastanawiam się który portal jest odpowiedzialny za takie szkody wśród czytelników. To trzeba korygować.

 

Przejrzyj. Różne źródła. Dodam też od siebie gdzie masz wszystko pokazane czarno na białym konkretnie na OSD.

 

 

 

 

 

 

Wszystkie źródła są zgodne, tutaj nie ma co polemizować. Jeśli łapiesz się na błędnie wykonane testy, to czas zmienić źródło informacyjne. Po prostu.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

SOTR w filmie blacka 1080p ma min 52FPS z TAA a Super 64FPS to ci pokaże wiarygodne źródła ,dodam iż OSD masz pokazane z rtx 2060 S a ja mam identyczny FPS co Super z dodatkowo obniżonym power limitem na 65% i TAAx2.

Benchmark jak i miejscówka są te same i najmniej zanotowałem 67FPS czyli więcej od S,reszta trzyma tak samo.

Mam wersję podkręconą to daje przyrost 5fps i gdzie masz te wiarygodne źródła które rzekomo się jeszcze pokrywają u innych?

 

Ma to jeden cel,robić szum wokół S żeby ludzie kupowali karty w końcu charytatywnie tym nikt z nich się nie zajmuje a inni się podniecają jak dziewica orleańska.

 

Kolejna sprawa.

Ile masz różnicy ? to dużo ? marnota w zaporowej cenie a w 1440p przy wymagających grach minima jednej i drugiej nie nie pozwalają na komfortową gre.Nic nowego po prostu to czego się spodziewałem i o czym pisałem.

 

I cytowałem twój post dotyczący :

W wypadku RTX 2060 vs RTX 2060 SUPER, niewiele dopłacamy za to zysk wydajności konkretny.

  a nie o 2070S.

 

 

3925e47e56436300.png

99dcf3ea3099cdd3.png

9befb54718aec751.png


Po prostu nie którzy nie dadzą sobie przegadać,uwierzyli że Super jest super.
 

Edytowane przez były69
Link to post
Share on other sites

Black ma inne miejsce testowe niż benchmark, nawet tego nie zauważyłeś...

 

Zacznij przyjmować do siebie fakty, a nie próbujesz oszukać osoby które doskonale wiedzą co piszą :) Daj spokój. Wszystko dostałeś na tacy, jeśli nie potrafisz wyciągać wniosków to cóż... nie ma co dyskutować.

 

Można jedynie porównywać zachowanie sprzętu w dokładnie tych samych warunkach. Czyli miejsce testowe, konfiguracja PC, sterowniki, wersja OS etc. To jest podstawa bez której nie ma nawet gadki.

Link to post
Share on other sites

Odnośnie miejsc testowych mam taki fps na całej mapie więc jego wynik nie jest dla mnie miarodajny.

 

Jeśli dla ciebie są to powalające różnice między kartami i dobre ceny to rzeczywiście nie mamy o czym gadać.Przypomnij sobie jak pisałeś na temat gtx1060 i rtx2060 ich różnicy %-owej,To jest różnica.

 

Dominik, z RT poradzą sobie nowe układy w następnej generacji.Teraz Nvidia serwuje odświeżone karty i leci jak po grzebieniu dojąc kase.

Edytowane przez były69
Link to post
Share on other sites

Jeśli dla ciebie są to powalające różnice między kartami i dobre ceny to rzeczywiście nie mamy o czym gadać.Przypomnij sobie jak pisałeś na temat gtx1060 i rtx2060 ich różnicy %-owej,To jest różnica.

 

Dominik, z RT poradzą sobie nowe układy w następnej generacji.Teraz Nvidia serwuje odświeżone karty i leci jak po grzebieniu dojąc kase.

No często 20 fps to są bardzo duże różnice między kartami. A, granie z DXR i dodatkowe 2 GB VRAM robi w tym wypadku różnicę.

 

 

Masz tutaj wszystko konkretnie, otworzyłeś jakikolwiek test w ogóle? Bo ja widzę, że na siłę chcesz udowodnić coś co nie ma miejsca. Konkretne argumenty proszę.

 

Screeny wrzucam. Ograniczę się do 1080p, 1440p bardzo tutaj istotne (bez DXR), 4k dla ciekawych. Różnice między kartami są bardzo duże. Na ten moment NIEWIELE drożej od RTX 2060 otrzymuje się RTX 2060 SUPER o wydajności zbliżonej do RTX 2070.  RTX 2070 SUPER zbliżone do RTX 2080 kosztuje około 2300 zł vs 3600 zł wcześniej ( 2080 ). Gdzie 2080 SUPER około 10% szybsza od RTX 2080 kosztuje jakieś 300 zł mniej od oryginalnej 2080. Co ci to nie pasuje? Narzekanie dla narzekania do chorób prowadzi.

 

66115563_379861412663266_117716977756353

66096459_862021227488042_53657974757706965953727_386906495267284_29788714454231265996730_442224926509108_86370054578792065932251_897291543967349_141140540971286

 

 

Przytoczyłem rzeczowe argumenty i konkrety, ty nadal opierasz się na teoriach

bez pokrycia w realiach.

Link to post
Share on other sites

Zgadzam się z "EH_Gosu" Generalnie nie rozumiem tej nagonki na zielonych i śmiania się z odświeżonej wersji RTX'ów a na paru użytkowników można odnieść wrażenie dopisek "Super" działa jak zawleczka w granacie. 
Cieszmy się, że dostaliśmy paręnaście % wydajności w podobnej cenie - to oznacza, że kolejna generacja kart przyniesie jeszcze większy skok wydajności - w końcu odniesieniem będą nowe karty z serii "Super" więc jeżeli wydajność RTX 2080 poszybowała w górę to nowa seria będzie zmuszona zaprezentować  jeszcze  przyjemniejsze wzrosty wydajności.
Przypuszczając taki "3070" o wydajności 2080 Super w cenie około 2-2.2k ? Bajka.   
Dodatkowo o ile AMD zaprezentuje coś ciekawego to szykują się ciekawe czasy w świecie kart graficznych.

Liczę na rozwój i brak zastoju jaki swego czasu prezentował Intel swoim 4c/8t z braku realnej konkurencji.  

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Kosztowało? Wycofali ze sprzedaży? Nie wiem czego psioczycie. Komuś się nie podoba cena 2060S, a podobała się 2060 to przecież nadal może ją kupić. Jak kogoś boli nowy model to może sobie udawać, że go w ogóle nie ma. Serio tak trudno ogarnąć, że to ludzie decydują, czy to dobrze wyceniony produkt i jak uznają, że nie to po prostu nie kupią? Po co tu psioczyć? Zawsze można kupić wydajną i dobrze wycenioną kartę konkurencji...  :menda:

Edytowane przez wojciechu15
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dokładnie jak wyżej. Zawsze też można kupić używkę.
 

Tylo że 2060 najtańsze kosztowało poniżej 1500 zł a wygląda na to że 2060S na tą chwilę kosztuje 2000 zł jak dla ciebie 500 zł to niewiele za około 10 FPS to ja nie wiem o czym my tu gadamy ;) 

 

O 2070 i 2080 zapomniałeś czy celowo nie wspomniałeś ? Uczepiliście się jak rzep psiego ogona tej 2060. Patrzmy na całokształt. Dodatkowo AMD ma zaprezentować coś pokroju 2070 a pewnie jak zawsze i niższe modele pokryje więc będziesz miał/będziecie mieli co kupić w mniejszych pieniądzach o podobnej/wyższej wydajności co 1660/2060.
Możemy również przypuszczać, że 1660 dostanie refresh aby zapełnić lukę po 2060 - wcale bym się nie zdziwił. 
Jeżeli jednak to nie nastąpi to na pewno Twojej kiszeni to nie zaboli ani nikogo co jeszcze karty nie kupił. A jeżeli ma zamiar kupić to jeszcze przez długi czas będzie miał w czym wybierać w dowolnej kwocie. 
Nie wiem skąd ten ból pewnej części ciała. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

Na ten moment NIEWIELE drożej od RTX 2060 otrzymuje się RTX 2060 SUPER o wydajności zbliżonej do RTX 2070.
2060s jest 20% szybszy i 20% droższy od 2060, więc zysk wydajności jest adekwatny co do ceny, czego nie można było powiedzieć o 2070. 2070s to faktycznie lepsza jakość i w niższej cenie dostajemy wydajnośc dużo droższego 2080. Chyba każdy się zgodzi że tak to powinno wyglądać od razu.
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

2060s jest 20% szybszy i 20% droższy od 2060, więc zysk wydajności jest adekwatny co do ceny, czego nie można było powiedzieć o 2070. 2070s to faktycznie lepsza jakość i w niższej cenie dostajemy wydajnośc dużo droższego 2080. Chyba każdy się zgodzi że tak to powinno wyglądać od razu.

No gdyby wyglądało tak od razu, to jak najbardziej byłoby przyjemniej, jasne. Tylko i tak i tak masa narzekaczy by cisnęła po temacie. Nie jest to po prostu zdrowe.

Link to post
Share on other sites

https://www.x-kom.pl/p/504415-karta-graficzna-nvidia-msi-geforce-rtx-2070-super-gaming-x-trio-8gb-gddr6.html

 

Jesli ta cena zostanie przy premierze autorskich kart za 3 tygodnie to bedzie to najlepiej wyceniona wersja 2070s

 

Dla porownania znajomy z pracy kilka miesiecy po premierze kart rtx kupil 2070 gaming Z za 2800zl.

A teraz mamy 2070 super gaming x trio wyceniona na 2649 mocniejsza srednio o 15% no ale dla byly69 to dalej odgrzewane kotlety ze slaba relacja cena/wydajność :D

 

Edytowane przez pawelox01
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

https://www.x-kom.pl/p/504415-karta-graficzna-nvidia-msi-geforce-rtx-2070-super-gaming-x-trio-8gb-gddr6.html

 

Jesli ta cena zostanie przy premierze autorskich kart za 3 tygodnie to bedzie to najlepiej wyceniona wersja 2070s

 

Dla porownania znajomy z pracy kilka miesiecy po premierze kart rtx kupil 2070 gaming Z za 2800zl.

A teraz mamy 2070 super gaming x trio wyceniona na 2649 mocniejsza srednio o 15% no ale dla byly69 to dalej odgrzewane kotlety ze slaba relacja cena/wydajność :D

 

No niestety niektórym nigdy nie dogodzisz...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...