Skocz do zawartości

Temat o kartach Nvidia RTX Turing (TU1xx).


Recommended Posts

Sprytne posuniecie ze strony Nvidii robiąc z 2070 i 2080 EOL w zasadzie musieli się ich pozbyć.

Sprytne ale z innego powodu. 

W cale nie musieli wydawać wersji Super a mogli obniżyć ceny RTX2070 i 2080 ale nie zrobili tego a wiesz czemu? Bo obniżyli by cenowo cały segment, głównie model xx70, który kosztował by 1900zł zamiast 2350zł. 

Zamiast obniżyć cenę RTX2070 to wprowadzili nowy model 2060S o podobnej wydajności ale z niższego segmentu i jednocześnie podnieśli jego cenę 349$ ->399$.

Cały ten zabieg miał poprawić stosunek cena/wydajność ale za tym ruchem idzie również podniesienie cen modelu xx60, który odczujemy przy kolejnej generacji bo na 100000% nowa 3060 (jeśli tak będzie się nazywać) będzie wyceniona na 399$ a nie na 349$ a cały segment kart poniżej cenowo również będzie odpowiednio dopasowany. 

Link to post
Share on other sites
Akurat takie Spotify Austryjacy mają dwukrotnie drożej niż my. 

  

 

Bo ktoś tam kombinuje z głową i wie, że jak dadzą na biedniejsze kraje taki sam price, to mało kto tą usługę wykupi... to się nazywa maksymalizacja zysku.

 

 

 

Albo YouTube Premium - w Polsce 3 miesiące okresu próbnego, w Austrii tylko jeden.

 

Co to jest  ten  YT premium? to to gu*** które mi się ciśnie na główną z jakimiś bezwartościowymi materiałami (za których oglądanie chyba musieliby mi dopłacić) i co chwila wywala denerwujące powiadomienia o darmowym okresie próbnym? o tym mówisz?

 

"Nie jestem zainteresowany" nawet jakby okres próbny był roczny. Jedną konwencjonalną telewizję już mamy... powoli umiera śmiercią naturalną, na czele w TVP i ministrem propagandy na wakacie prezesa... 

 

YT do tej pory to była wolność wyboru, tego co chcemy oglądać a czego nie, jak zaczną to zmieniać i serwować nam treści "premium" a utrudniać dostęp do ulubionych kanałów to ja się wypisuje.

 

Wolę wesprzeć na patronie ulubionego twórcę... niż płacić za bezsensowne, piorące beret, bzdety... szkoda mi na to życia.

 

Powracając do tematu, ciekawi mnie jak cenowo (na półce) będą wyglądały ceny bezpośredniej konkurencji 2060s 2070 - 5700,5700XT, ktoś coś?

Edytowane przez pendzel_3
Link to post
Share on other sites

Sprytne posuniecie ze strony Nvidii robiąc z 2070 i 2080 EOL w zasadzie musieli się ich pozbyć.

Niech sobie każdy sam odpowie czy ceny nowych RTX-ów są adekwatne do ich możliwości.Moim zdaniem NIE.

Teraz jest ważne,żeby Super wydoić klienta z pieniędzy.

 

 

Brawo! Niezmiernie mnie cieszy, że coraz więcej osób to dostrzega i pisze o tym wprost. Jeszcze żeby udało się powalczyć z opinią, że jak nie kupujesz nowej karty co roku to nie jesteś super :/ Bo jest różnica między szanowaniem swoich pieniędzy a byciem cebulakiem.

 

niestety to są tylko Polskie realia, na zachodzie zarobisz kilka razy więcej i ceny sprzętu są po prostu zwyczajne.

To nie są tylko polskie realia. "Na Zachodzie" padają dokładnie te same słowa, co w PL: że tak powinny wyglądać Turingi na start; że ludzie, którzy niedawno kupili 2070 lub lepsze 2060 są robieni w konia; że NV już przed premierą przyszłej generacji robi grunt pod kolejne podwyżki cen za poszczególne segmenty.

 

https://www.sweclockers.com/forum/trad/1561973-nvidia-geforce-rtx-2060-super-och-rtx-2070-super

 

(Google ładnie tłumaczy Swe na Ang, można samemu poczytać).

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

 

 

To nie są tylko polskie realia. "Na Zachodzie" padają dokładnie te same słowa, co w PL: że tak powinny wyglądać Turingi na start; że ludzie, którzy niedawno kupili 2070 lub lepsze 2060 są robieni w konia; że NV już przed premierą przyszłej generacji robi grunt pod kolejne podwyżki cen za poszczególne segmenty. https://www.sweclock...-rtx-2070-super
 

 

No proszę, czyli jednak to nie tylko polskie cebule psioczą?... 

 

Miałem o tym wspomnieć już jakiś czas temu, że podobne nastroje można z powodzeniem zauważyć w "zachodnich" internetach.. u USA również, ale już nie chciałem dorzucać do ognia.

Link to post
Share on other sites

To że zarabiają więcej nie znaczy że nie umie liczyć ;) , tylko nam się wydaje że z tego tytułu , bo zarabiają więcej to wszelkie podwyżki przyjmują na luzaku i są skłonni płacić bez zająknięcia więcej. Wyobraźcie sobie że oni powyżek pensji nie dostają co trochę i jeśli coś wyraźnie drożeje to również odczuwają to w swoich kieszeniach. Bo jeśli ktoś za topowa kartę płacił dwa lata temu 3000 zł a teraz na zapłacić 5000 zł to nie ma bata żeby nie odczuł nawet na takim zachodzie gdzie się zarabia więcej. Pensje im w takim tempie nie rosną. Siedziałem 6 lat za granicą to coś tam o tym wiem ;)

Link to post
Share on other sites
Ty i matematyka też żyliście jak pies z kotem.

 

Zobacz na cenę RTX2070 / RTX2070S FE i w niedługim czasie zobaczysz wyższą,kart nie referencyjnych.Będziesz miał świetne porównanie ceny do wydajności.

 

W przypadku RTX2060 do FE(S) to 400zł różnicy i to samo co wyżej + różnica ceny kart nie referencyjnych,wyjdzie jak byś kupił RTX2070 - i taniej od 2070S.

 

Sprytne posuniecie ze strony Nvidii robiąc z 2070 i 2080 EOL w zasadzie musieli się ich pozbyć.

Niech sobie każdy sam odpowie czy ceny nowych RTX-ów są adekwatne do ich możliwości.Moim zdaniem NIE.

Teraz jest ważne,żeby Super wydoić klienta z pieniędzy.

 

No na pewno,nie dla takiej różnicy.Sam zachwalałeś RTX2060 bo spokojnie wystarczy do gry w Ultra a teraz faworyzujesz S który cenowo jest dnem.Możecie zobaczyć na pierwsze testy wydajności i można buchnąć śmiechem.

Idz byc madrym gdzie indziej, bo tutaj ci nie wychodzi. Patrze na cene i jest taka sama, 499$. Znalazlem również stary wpis z sierpnia 2018 gdzie ruszyla przedsprzedaz rtx i 2070 fe kosztowała 2799zl.

 

Tak od dluzszego czasu widze na benchmarku twoje zalosne posty próbujące udowodnic twoja racje, jaki to madry ty nie jesteś

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

u nich kończy się na marudzeniu u nas na frustracji .

 

Frustracją kończy się chyba tylko u osób które dały sobie mózg wyprać i zakodowały w nim, że muszą zawsze najnowsze tytuły, zawsze na ulta i zawsze w możliwie najwyższej rozdzielczości... a ich na to nie stać. Ja mimo, że jestem na etapie wymiany karty nijakiej frustracji nie odczuwam, po prostu zakładam sobie rozsądny budżet na moją sytuację finansową i patrzę co w nim kupię najlepszego. Nie wnikam jak to akurat nazwali, kto to mentalnie w jaki segment wrzucił itp. Kilka lat temu wychodziły gierki AAA jak GTA V, czy wiedźmin 3 (o starszych nie wspominając)- wszyscy zachwycali się jakie są super, jaka grafika itp, dzisiaj ruszą na luzie w rozsądnych detalach na sprzęcie nawet z niskiej półki. Nic, tylko grać i się cieszyć. Tylko trzeba sobie mentalnie uświadomić na co cię stać, a jeżeli to coś to topowa wydajność przed 4 lat, to najwyżej uznać, że dla mnie premiera gry następuje 3 lata po oficjalnej i nagle się okazuje, że można stosunkowo tanio kupić odpowiedni do niej sprzęt, a nie odpalać zabugowany produkt we wczesnym dostępie i psioczyć na forach, że w 4k karta za 3500zł dostaje czkawki.

 

Tak to widzę. Wielu psioczy na producentów sprzętu i gier, a tak naprawdę sami dali się wciągnąć do ich gierki, na ich zadach i to jedyny powód ich frustracji..

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Frustracją kończy się chyba tylko u osób które dały sobie mózg wyprać i zakodowały w nim, że muszą zawsze najnowsze tytuły, zawsze na ulta i zawsze w możliwie najwyższej rozdzielczości... a ich na to nie stać. Ja mimo, że jestem na etapie wymiany karty nijakiej frustracji nie odczuwam, po prostu zakładam sobie rozsądny budżet na moją sytuację finansową i patrzę co w nim kupię najlepszego. Nie wnikam jak to akurat nazwali, kto to mentalnie w jaki segment wrzucił itp. Kilka lat temu wychodziły gierki AAA jak GTA V, czy wiedźmin 3 (o starszych nie wspominając)- wszyscy zachwycali się jakie są super, jaka grafika itp, dzisiaj ruszą na luzie w rozsądnych detalach na sprzęcie nawet z niskiej półki. Nic, tylko grać i się cieszyć. Tylko trzeba sobie mentalnie uświadomić na co cię stać, a jeżeli to coś to topowa wydajność przed 4 lat, to najwyżej uznać, że dla mnie premiera gry następuje 3 lata po oficjalnej i nagle się okazuje, że można stosunkowo tanio kupić odpowiedni do niej sprzęt, a nie odpalać zabugowany produkt we wczesnym dostępie i psioczyć na forach, że w 4k karta za 3500zł dostaje czkawki.

 

Tak to widzę. Wielu psioczy na producentów sprzętu i gier, a tak naprawdę sami dali się wciągnąć do ich gierki, na ich zadach i to jedyny powód ich frustracji..

 

Tak i to jest zdrowe podejście. Mierzyć siły na zamiary.

Link to post
Share on other sites

W Polsce jest strasznie drogo w porównaniu do Państw typu Holandia,Niemcy itp.Tam za najniższa krajową jesteś w stanie "godnie zyć" u nas za najniższą krajową wystarczy Ci na opłaty a gdzie reszta ? Jedzenie,ubrania,paliwo itp ? Dramat.Pracowałem swego czasu w Niemczech przez 3 lata jakieś w 2009 roku,zarabiałem 1250 euro,praktycznie tyle samo co wtedy w Polsce można było zarobić 1100/1200 zł ( oczywiście nie przeliczamy euro na złotówki ) ...

 

I teraz sprawa wygląda tak , dla prostego rachunku/liczenia w Niemczech zarabiamy 1000 euro,w Polsce 1000 zł

 

W NIEMCZECH do pełna tankowałem auto za 50euro a w Polsce za 230 zł ...

W Niemczech dobre piwo kosztowało 80 centów a w Polsce 2.50 zł ...

W Niemczech kupiłem dobrego laptopa z ASUSA za 700euro a u nas ten sam model 2500 zł ...

 

I do dzisiaj nic się nie zmieniło,dosłownie nic ... Dzisiaj najniższa krajowa to 2 tys.zł a topowa karta graficzna kosztuje 5/6 tys.zł :roll:W Niemczech najniższa krajowa 2000 tys.Euro ale karta kosztuje 1200 Euro ... Niemiec za najniższą krajową kupi sobie topową kartę i jeszcze spokojnie starczy Mu na życie a Polak żeby kupić sobie taką kartę musiał by odkładać 3 miesiące ...Co i tak jest nie mozliwością no bo za coś trzeba żyć ...

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

 

Frustracją kończy się chyba tylko u osób które dały sobie mózg wyprać i zakodowały w nim, że muszą zawsze najnowsze tytuły, zawsze na ulta i zawsze w możliwie najwyższej rozdzielczości... a ich na to nie stać..
Dokladnie, Ci co nie chcieli albo nie mogli czekac kupili rtx, a teraz mamy rtx super ktore sa wydajniejsze o średnio 15% przy takiej samej wyjściowej cenie i nie mozna patrzeć na ceny w taki sposob ze teraz zwykle rtx 2070 autorskie mozna dostac za 2000-2100 a rtx super fe startuje od 2300, bo kilka miesięcy temu jak byla premiera to zwykle rtx rowniez startowaly od takich cenI dla mnie rtx super jest dobrze wycenione
Link to post
Share on other sites

Frustracją kończy się chyba tylko u osób które dały sobie mózg wyprać i zakodowały w nim, że muszą zawsze najnowsze tytuły, zawsze na ulta i zawsze w możliwie najwyższej rozdzielczości... a ich na to nie stać. Ja mimo, że jestem na etapie wymiany karty nijakiej frustracji nie odczuwam, po prostu zakładam sobie rozsądny budżet na moją sytuację finansową i patrzę co w nim kupię najlepszego. Nie wnikam jak to akurat nazwali, kto to mentalnie w jaki segment wrzucił itp. Kilka lat temu wychodziły gierki AAA jak GTA V, czy wiedźmin 3 (o starszych nie wspominając)- wszyscy zachwycali się jakie są super, jaka grafika itp, dzisiaj ruszą na luzie w rozsądnych detalach na sprzęcie nawet z niskiej półki. Nic, tylko grać i się cieszyć. Tylko trzeba sobie mentalnie uświadomić na co cię stać, a jeżeli to coś to topowa wydajność przed 4 lat, to najwyżej uznać, że dla mnie premiera gry następuje 3 lata po oficjalnej i nagle się okazuje, że można stosunkowo tanio kupić odpowiedni do niej sprzęt, a nie odpalać zabugowany produkt we wczesnym dostępie i psioczyć na forach, że w 4k karta za 3500zł dostaje czkawki.

 

Tak to widzę. Wielu psioczy na producentów sprzętu i gier, a tak naprawdę sami dali się wciągnąć do ich gierki, na ich zadach i to jedyny powód ich frustracji..

Mam podobny tok rozumowania.

Link to post
Share on other sites

W elektronice jeżeli chcemy być na bieżąco ze sprzętem ( nie wspomnę już o sprzęcie z najwyższej półki ) musimy liczyć się z często zmianą sprzętu i duzym wydatkiem pieniędzy,niestety tak jest i to się nie zmieni :) To nie samochód gdzie gdy kupimy dany model to jego następca ukazuje się dopiero za kilka lat ...

Link to post
Share on other sites

@@Szy3ki, ...ale nie budowałeś w Niemczech domu, nie kupowałeś mieszkania w centrum dużego miasta, nie robiłeś generalnego remontu silnika w samochodzie itp. Wiadomo, że w przypadku towarów przemysłowych, czy wyjazdów zagranicznych nie ma co porównywać, ale jeżeli chodzi o usługi to jest u nich dramatycznie drogo w stosunku do pensji zwykłego pracownika. Mam sporo znajomych na zachodzie i może nie licząc, samochodu, elektroniki i wakacji za granicą nie żyje im się wiele lepiej niż nam. Dla nich nie do pomyślenia jest budować dom od podstaw, gdzie u nas całe hektary domów ludzie budują. Pomijam już naszych rodaków tam mieszkających. Wśród tych których znam nie ma takiego który przyjeżdża do Polski na normalny urlop, tylko 2 tygodnie biegają z terminarzem od mechanika samochodowego, do dentysty, kosmetyczki fryzjera, ginekologa, ortopedy itp. Skoro tam tak dobrze, to nie wiem dlaczego zamiast spędzić tydzień  roku z rodziną załatwiają tu co się da.

Edytowane przez wojciechu15
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
@Szy3ki, ...ale nie budowałeś w Niemczech domu, nie kupowałeś mieszkania w centrum dużego miasta, nie robiłeś generalnego remontu silnika w samochodzie itp. Wiadomo, że w przypadku towarów przemysłowych, czy wyjazdów zagranicznych nie ma co porównywać, ale jeżeli chodzi o usługi to jest u nich dramatycznie drogo w stosunku do pensji zwykłego pracownika. Mam sporo znajomych na zachodzie i może nie licząc, samochodu, elektroniki i wakacji za granicą nie żyje im się wiele lepiej niż nam. Dla nich nie do pomyślenia jest budować dom od podstaw, gdzie u nas całe hektary domów ludzie budują. Pomijam już naszych rodaków tam mieszkających. Wśród tych których znam nie ma takiego który przyjeżdża do Polski na normalny urlop, tylko 2 tygodnie biegają z terminarzem od mechanika samochodowego, do dentysty, kosmetyczki fryzjera, ginekologa, ortopedy itp. Skoro tam tak dobrze, to nie wiem dlaczego zamiast spędzić tydzień roku z rodziną załatwiają tu co się da.

Wiesz co to dziwne,bo mam babcie która od 36 lat mieszka w Niemczech i wyszła za Niemca , mają 160 metrowy dom,Audi a6 3.0D Nowe z salonu 2012r,2 lata temu babcia sobie kupiła nową Corse D z salonu i do tego średnio co 2 lata są na wakacjach Hiszpania,Turcja itp.

 

P.S Aż z ciekawości zadzwoniłem do babci czy pamięta za ile postawili dom :) 259 tys.EURO ...Czy to dużo ?No nie powiedział bym ...

Edytowane przez Szy3ki
Link to post
Share on other sites

Taki argument to żaden argument. W Polsce też są tacy ludzie, w ramach danego kraju ludzie różnie zarabiają i żyją. Zresztą rzeczy które wymieniłeś zawarłem w liście różnic, bo to wszystko przemysłówka i wakacje zagraniczne. 

 

Chodzi mi o perspektywy życiowe osób które mają 25lat, jako takie wykształcenie, utrzymują się sami i mieszkają na wynajętym. Może u nas faktyczne jeżdżą dużo gorszym smochodem, mają gorszy tv, ale połowa moich znajomych koło 30 w Polsce już ma własny dom czy mieszkanie, a ci z Niemiec cały czas wynajmują, bo 600k euro kredytu nikt ci nie da jak nie jesteś inżynierem z super pensją. 

Link to post
Share on other sites

Idz byc madrym gdzie indziej, bo tutaj ci nie wychodzi. Patrze na cene i jest taka sama, 499$. Znalazlem również stary wpis z sierpnia 2018 gdzie ruszyla przedsprzedaz rtx i 2070 fe kosztowała 2799zl. Tak od dluzszego czasu widze na benchmarku twoje zalosne posty próbujące udowodnic twoja racje, jaki to madry ty nie jesteś

Kolego tylko potwierdzasz,że masz tyły z matmą i z myśleniem,pisałem o obecnych cenach + te które będą w kartach nie referencyjnych,co mnie interesuje teraz ile kosztowała 2070 weź ty się obudź :mlotek:  a zamiast wracać do cen 2070 może wróć do szkoły.

 

Analizuj co jest teraz + to co może być z kartami niereferencyjnymi i tu,nie jest trudno się domyślić.Natomiast nigdy nie wracam do tego co było,ja też za topowca GTX285 dałem dawniej 1750zł  :facepalm: Najlepiej bądź już cicho.

Link to post
Share on other sites

 

 

Jeśli chodzi o samochody to gdzieś czytałem, że Polacy jeżdżą dużo droższymi samochodami w proporcji do zarobków

 

bo kochamy klasyki! :]   .... ja mam m.in. golfa 4, no piękna maszyna... nie psuje się, ruda się nie czepia bo egzemplarz nieklepany, to niech zona za zakupy jeździ, a dziadek @@Szy3ki,  do dziś dzwoni co jakiś czas żeby przez telefon posłuchać głosu silnika.

 

Jeszcze nie zdołali nas przekonać do tego aby zmieniać auta co dwa lata bo to "trendi", za to NV idzie dobrze... :rotfl: choć nieco gorzej niż na "zachodzie".

Link to post
Share on other sites
Kolego tylko potwierdzasz,że masz tyły z matmą i z myśleniem,pisałem o obecnych cenach + te które będą w kartach nie referencyjnych,co mnie interesuje teraz ile kosztowała 2070 weź ty się obudź :mlotek: a zamiast wracać do cen 2070 może wróć do szkoły.

 

Analizuj co jest teraz + to co może być z kartami niereferencyjnymi i tu,nie jest trudno się domyślić.Natomiast nigdy nie wracam do tego co było,ja też za topowca GTX285 dałem dawniej 1750zł :facepalm: Najlepiej bądź już cicho.

Jesli spodziewales sie ze kupisz odswiezone modele kart w cenie obecnych 8 miesiecy po premierze to jestes idiota nigdy nie porownuje sie cen w ten sposob.

 

Za 8 miesiecy te rtxy super beda moze w tych cenach dzisiejszych

 

Placac 2300zl za 2070s z moca blisko 2080 gdzie najtansza wersja kosztuje 3200zl, to dla mnie super deal

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...