Skocz do zawartości

Temat o kartach Nvidia RTX Turing (TU1xx).


Recommended Posts

Sam się zastanawiałem pół godziny temu nad 2080 Super od nvidii. Całe 739 euro, taniej niż obecnie MSI Gaming X Trio, Windforce czy Zotac AMP Extreme nie mówiąc o Strixie.

Ale...

Ale...

Czemu stwierdziłem big nope? To jest karta jednorazowa. Nie wymienię w niej pasty, termopadów i nie założę bloku wodnego jak najdzie mnie taka chcica. Imho lipa. Lepiej już brać takiego Gigabyte'a Windforce. Brak plomb, świetne chłodzenie... i 4 lata gwarancji. Nawet jak się nie zwoduje to chłodzenie da radę. A i zwodować można, bo czemu by nie - z doświadczenia wiem że gigabyte nie ucina za to gwarancji o ile nie będzie to powodem uszkodzenia.

 

Oczywiście, że założysz blok wodny. 9x 2080Ti FE rozbierałem, 20 minut na kartę to nie jest problem chyba, co ? :) Zdjęcie chłodzenia by bloki założyć to nie problem. W kartach FE nie masz plomb. Problemy z FE są JEDYNIE kiedy chcesz rozkręcić chłodzenie samo żeby dostać się do wentyli. Ale sprężone powietrze robi robotę. Zakładanie bloków to nie jest żaden problem.

 

59694545_2376750005723751_5247104306494059793887_2376750549057030_4977781840963157267677_2350617241670361_42212221534768

Edytowane przez EH_Gosu
Link to post
Share on other sites

no nie :roll:  ...2060s to minus ~1-2% wydajnościowo od 2070... niczym więcej (oprócz napisu) te karty się nie różnią.

2070 zostanie wycofana z wiadomych przyczyn, wiec te +400 do 2060s to taki sam interes i "opłacalność" całej imprezy jak 2060 za 1500zł.


 

 

i która karta jest super radzę tym co chcą kupić rtx 2060 aby się pośpieszyli bo ceny no-S już poszły w górę i wrócą u wszystkich handlarzy do ceny premierowej 1600zł.

 

Zdjęcie chłodzenia by bloki założyć to nie problem. W kartach FE nie masz plomb. Problemy z FE są JEDYNIE kiedy chcesz rozkręcić chłodzenie samo żeby dostać się do wentyli. Ale sprężone powietrze robi robotę. Zakładanie bloków to nie jest żaden problem.

 

 

 

e tam nie mów, sam widzę musiałeś dwie szklaneczki Whisky z nerwów obalić...  ;)

Edytowane przez pendzel_3
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Jak karta ma jeszcze jakiekolwiek gw to ryzyko jest zerowe. Gtx 1070 za 750 PLN z kopary, z półroczną gw to w istocie jest dobry interes.

 

A jeszcze lepszy interes to kupno 1070 Ti/1080 od EVGA, z opisem sprzedającego "bez gw" za 1000 pln, która w istocie ma jeszcze 1.5 roku gw od Evga :D

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites
Dla ciebie jak zawsze interesem było i jest 1070 z kopary + ryzyko  

 

 

No przecież, ale wiesz ja lubię "life on the edge"... :P

 

giphy.gif

 

jak Ty mnie dobrze znasz, choć może tylko wyciągasz pochopne wnioski po paru wpisach? a dobra drapał to pies...

 

To podpowiedz mi w takim razie w tym temacie, mam niebawem złożyć skrzynkę do gier za 4k co byś tam kupił w tym momencie (wliczając SUPER od NV).  - mówimy tylko i wyłącznie o nowym GPU.

Edytowane przez pendzel_3
Link to post
Share on other sites

Warunki domowe, interesuje mnie ich temperatura pod obciążeniem na fabrycznych ustawieniach bez OC. Zastanawiam się nad zakupem 2070S i nie wiem czy FE nie będzie najlepszą opcją, bo znając nasze sklepy to autorskie wersje tych kart to będzie 2350 + 300/400 zł.

Link to post
Share on other sites

Warunki domowe, interesuje mnie ich temperatura pod obciążeniem na fabrycznych ustawieniach bez OC. Zastanawiam się nad zakupem 2070S i nie wiem czy FE nie będzie najlepszą opcją, bo znając nasze sklepy to autorskie wersje tych kart to będzie 2350 + 300/400 zł.

https://www.techpowerup.com/review/nvida-geforce-rtx-2070-super/31.html

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Warunki domowe, interesuje mnie ich temperatura pod obciążeniem na fabrycznych ustawieniach bez OC. Zastanawiam się nad zakupem 2070S i nie wiem czy FE nie będzie najlepszą opcją, bo znając nasze sklepy to autorskie wersje tych kart to będzie 2350 + 300/400 zł.

 

Bez OC czyli totalnie def Power Target, zegary, nie ruszana krzywa wentyli. Karta są zaskakująco ciche względem chociażby referentów Pascali (gdzie GTX 1070 / 1080 były już cichutkie, dopiero GTX 1080Ti oraz TITANy nieco wkurzały). Natomiast co istotne, przy temperaturze otoczenia rzędu około 20C. Karty i tak i tak potrafią dobić do okolic 84C i zrzucać zegary co jest naturalne dla defaultowych ustawień w biosie karty. Natomiast dajesz sobie krzywą wentyli (np MSI AB) tak by Ci karta nie przekraczała 80% RPM (wtedy jeszcze FE są ok) i trzymała temperatury w zakresie 68-75C i masz na takim 2080Ti boosta (po wyjęciu z pudła) w granicach 1870-1950 i wydajność większa niż w testach na większości portali gdzie karty throttlują.

 

Dodatkowo RTX 2070S mający chłodzenie z RTX 2080 / 2080S / 2080Ti będzie prezentował lepszy poziom akustyczno termalny niż zwykła 2070, no i rzecz jasna nie dobije do temperatur 2080Ti. Ja tam bym na Twoim miejscu brał :)

 

Turingi warto kręcić też, bo dodatkowe 10/15% wydajności na ulicy nie leży :)

Edytowane przez EH_Gosu
Link to post
Share on other sites

Turingi warto kręcić też, bo dodatkowe 10/15% wydajności na ulicy nie leży :)

Mój Palit RTX 2060 robi w Shadow of the Tomb Raider na pełnym obciążeniu 78*C z zegarem 1930MHz i wentylatorami na 2600rpm. Więc nie widzę tu opcji robienia OC :(

Edytowane przez CrisPell
Link to post
Share on other sites

Palit to ogarnął robiąc skrótowce:

 

GR - GameRock

GRP - GameRockPro

JS - JetStream

SJS - Super JetStream

 

Tak więc NOWE rtx'y prezentują się np tak:

 

Palit RTX 2070 SUPER™ JS (czyli 2070S w wersji JetStream):

 

http://eu.palit.com/palit/vgapro.php?id=3303&lang=pl

 

Palit RTX 2070 Super JetStream (SJS, "stara" 2070 w wersji Super JetStream):

 

http://eu.palit.com/palit/vgapro.php?id=3097&lang=pl

 

Mylące w opór xD

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Mój Palit RTX 2060 robi w Shadow of the Tomb Raider na pełnym obciążeniu 78*C z zegarem 1930MHz i wentylatorami na 2600rpm. Więc nie widzę tu opcji robienia OC :(

Cycu Mam identyczną kartę,tę samą grę i przy 1980MHz z V-sync 60° a bez 65° i wentylatory nigdy nie doszły do 2000obr. więc szukaja u siebie rozwiązania.

 

 

 

Mnie osobiście karty od Palita lub Gainward i KFA2 odrzucały i omijałem je szerokim łukiem, oczywiście nie mówię że są złe.

Niech cie dalej odrzucają i przepłacaj za Asusa,Msi.

Ja kupuje tylko karty od Palita i jestem zadowolony.

Link to post
Share on other sites

Bez OC czyli totalnie def Power Target, zegary, nie ruszana krzywa wentyli. Karta są zaskakująco ciche względem chociażby referentów Pascali (gdzie GTX 1070 / 1080 były już cichutkie, dopiero GTX 1080Ti oraz TITANy nieco wkurzały). Natomiast co istotne, przy temperaturze otoczenia rzędu około 20C. Karty i tak i tak potrafią dobić do okolic 84C i zrzucać zegary co jest naturalne dla defaultowych ustawień w biosie karty. Natomiast dajesz sobie krzywą wentyli (np MSI AB) tak by Ci karta nie przekraczała 80% RPM (wtedy jeszcze FE są ok) i trzymała temperatury w zakresie 68-75C i masz na takim 2080Ti boosta (po wyjęciu z pudła) w granicach 1870-1950 i wydajność większa niż w testach na większości portali gdzie karty throttlują.

 

Dodatkowo RTX 2070S mający chłodzenie z RTX 2080 / 2080S / 2080Ti będzie prezentował lepszy poziom akustyczno termalny niż zwykła 2070, no i rzecz jasna nie dobije do temperatur 2080Ti. Ja tam bym na Twoim miejscu brał :)

 

Turingi warto kręcić też, bo dodatkowe 10/15% wydajności na ulicy nie leży :)

Dokładnie, turingi fajnie się bujają, Swoją 2080 Gaming X Trio wydarłem 120 na rdzeniu i 1300 na pamięciach, leci bez zadławki , po odpowiednim ustawieniu wentyli (procentowo na tym wykresie w AB, jestem laikiem), nie przekracza 72 stopni więc chyba znośnie.

 

Jednak po fakcie człowiek żałuje, że nie dołożył do wersji Ti :(

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
przecież znasz się na komputerach    1:0 dla mnie 

 

 

Nie znam, dlatego pytam:P....

 

Co do tematu....

 

 

 

Cycu Mam identyczną kartę,tę samą grę i przy 1980MHz z V-sync 60° a bez 65° i wentylatory nigdy nie doszły do 2000obr. więc szukaja u siebie rozwiązania.

 

 

 

Mój Palit RTX 2060 robi w Shadow of the Tomb Raider na pełnym obciążeniu 78*C z zegarem 1930MHz i wentylatorami na 2600rpm. Więc nie widzę tu opcji robienia OC

 

 

W to jestem w stanie uwierzyć (pomijając budę i jeszcze warunki które tutaj mogły rzutować), miałem w ręku dwie identyczne karty z jednej partii od Zotac... różnice w temp. to ponad 10stopni... cuda na kiju... miałem też 1070 AMP! i nie wiem czy to była wada tej wersji ale temp byłby niemiłosierne >80stopni. Gdzie rzeczywiście Palit 1070 (którego również miałem chwilę) robił 60-62stopnie.

żeby było śmieszniej to Zotac ExoArmor i Zotac AMP! (karty o identycznej budowie) na tych samych parametrach (Exo podciągnięty do ustawień AMP! - też różnica ok 10stopni na korzyść EXo.

 

Powtarzalność produkcji - level kiepsko.

Edytowane przez pendzel_3
Link to post
Share on other sites

Dokładnie, turingi fajnie się bujają, Swoją 2080 Gaming X Trio wydarłem 120 na rdzeniu i 1300 na pamięciach, leci bez zadławki , po odpowiednim ustawieniu wentyli (procentowo na tym wykresie w AB, jestem laikiem), nie przekracza 72 stopni więc chyba znośnie.

 

Jednak po fakcie człowiek żałuje, że nie dołożył do wersji Ti :(

 

Generalnie to na Ryśku 2700X RTX 2080Ti mocno by się dusiła, RTX 2080 też jest duszona. 1080p pomijam, ale 1440p, a nawet czasem 4k.

 

+ / - poodobne bottlenecki na RTX 2080 jak na GTX 1080Ti. Dlatego jest ogromna różnica między tym co pokazują niektóre portale gdzie ustawienia pamięci są pomijane albo wbijane XMP, a realiami.

 

Masz tutaj na przykładzie Ryzen 2700X@4.3 GHz vs i7 8700K@5 GHz. Obydwie platformy skalibrowane należycie + custom LC na procki :) Oby Ryśek 3000 latal należycie w sparowaniu z topowym GPU to sobie walniesz zmianę i będzie konkret. O ile rzecz jasna odczuwasz taką potrzebę :)

 

Edytowane przez EH_Gosu
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...