Skocz do zawartości

Temat o kartach Nvidia RTX Turing (TU1xx).


Recommended Posts

Ku przestrodze, zarówno sterowniki 430.39 jak i hotfixy 430.53 to najgrosze sterowniki od dawna. Crashe w DX11 / DX12 praktycznie w każdej grze. Na forum Nvidii już można sobie poczytać jakie kwiatki mają miejsce.

 

Nagrywałem gamepleye w "Anthem" na 2x 2080Ti w 4k i gra zaliczyła dwa crache z rzędu w przeciągu 20 minut.

AC Odyssey dostał bonusowo stutter ;-) Coś ze sterami z rodziny 430xx jest mocno nie tak. Polecam pozostać na sterach 425.

 

E:

 

 

Gameplay "ANTHEM" na 2x RTX 2080Ti w 4k, wszystko na maksa, DLSS OFF

 

*Desynchronizacja Audio / Video za sprawą YT.

* Profil SLI w "ANTHEM" wymaga jeszcze poprawy, stąd użycie kart w zakresie 85/90%. Realnie wydajność podskoczy jeszcze o około 10-15 fps przy dociążeniu kart do 95/99%. Winne są bardzo nieudane sterowniki 430xx (również hotfixy).

Edytowane przez EH_Gosu
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzisiaj pojawila sie informacja o nowych chipach Turing TU104-410/TU106-410 dla wersji 2070 i 2080

Zastanawiam sie czy beda one lepsze od tych selekcjonowanych ktore obecnie sa w topowych modelach np gaming Z TU106-400A-A1 

 

Nowe wersje 2070 i 2080 beda dostępne pod koniec Maja. Ciekawe jakie beda ceny

Link to post
Share on other sites

Dzisiaj pojawila sie informacja o nowych chipach Turing TU104-410/TU106-410 dla wersji 2070 i 2080 Zastanawiam sie czy beda one lepsze od tych selekcjonowanych ktore obecnie sa w topowych modelach np gaming Z TU106-400A-A1  Nowe wersje 2070 i 2080 beda dostępne pod koniec Maja. Ciekawe jakie beda ceny

 

Tutaj chodzi o to, że znikną z rynku chipy inne niż te z A. Czyli po prostu w TU104 / TU106 będziesz miał chipy z A. Plus taki, że działają na niższych napięciach i pozwalają na nieco wyższe boosty oraz OC. To też jest ściśle powiązane z power limitem danego modelu kartu. Natomiast na przykładzie 2080Ti widziałem dobotnie, że chipy z A pozwalają na więcej. Chociaż czasem też trafi się chip bez A który kręci się wysoko. Ogólnie loteria, ale jak masz GPU z A, to lipy nie trafisz.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tutaj chodzi o to, że znikną z rynku chipy inne niż te z A. Czyli po prostu w TU104 / TU106 będziesz miał chipy z A. Plus taki, że działają na niższych napięciach i pozwalają na nieco wyższe boosty oraz OC. To też jest ściśle powiązane z power limitem danego modelu kartu. Natomiast na przykładzie 2080Ti widziałem dobotnie, że chipy z A pozwalają na więcej. Chociaż czasem też trafi się chip bez A który kręci się wysoko. Ogólnie loteria, ale jak masz GPU z A, to lipy nie trafisz.

A jest jakiś spis obecnych modeli rtx z chipem A? Wiem, że modele takie jak msi gaming z czy evga xc ultra maja na pewno ale to tylko 2 modele wsrod dziesiatek innych.

 

Poza tym jesteś pewny, że te starsze chipy od tak znikną? Przecież te karty, które do tej pory zostały wyprodukowane z tymi chipami zostaną az ktos je kupi. Ciekawe czy producenci kart z nowymi chipami jakoś oznaczą je aby można było być na 100% pewnym ze sie kupilo kartę z nowym lepszym chipem

Link to post
Share on other sites

A jest jakiś spis obecnych modeli rtx z chipem A? Wiem, że modele takie jak msi gaming z czy evga xc ultra maja na pewno ale to tylko 2 modele wsrod dziesiatek innych.

 

Poza tym jesteś pewny, że te starsze chipy od tak znikną? Przecież te karty, które do tej pory zostały wyprodukowane z tymi chipami zostaną az ktos je kupi. Ciekawe czy producenci kart z nowymi chipami jakoś oznaczą je aby można było być na 100% pewnym ze sie kupilo kartę z nowym lepszym chipem

 

Źle się wyraziłem z tym zniknięciem rzecz jasna ;) Chodzi tutaj o to, że Nvidia ma zaprzestać produkowania chipów bez A. Te karty które są na rynku zostaną i za pewne trochę czasu minie zanim zapasy magazynowe się skończą. Ciekawi mnie natomiast kwestia tego jak ludzie będą w stanie rozróżniać modele kart w kwestii tego, jakie chipy znajdują się na pokładzie. No i różnice cenowe. Ogólnie to chaos jeden wielki :)

Link to post
Share on other sites

Te sterowniki z początku marca (418) były chyba jakieś lewe. Raz, że Fortnite mi się crashował, dwa - prawie codziennie wywalało bluescreena (w tym ostatni z plikiem .sys od nVidii). Na sterownikach 430 problemy ustąpiły.

Edytowane przez Artok
Link to post
Share on other sites

Te sterowniki z początku kwietnia (418) były chyba jakieś lewe. Raz, że Fortnite mi się crashował, dwa - prawie codziennie wywalało bluescreena (w tym ostatni z plikiem .sys od nVidii). Na sterownikach 430 problemy ustąpiły.

 

U mnie z kolei najlepiej sprawują się 425.31 i nie zmieniam ich dopóki coś sensownego się nie pojawi. Ze sterami 430xx jak i hotfixami bazującymi na nich, mam problemy.

Link to post
Share on other sites

Jakieś opinie na temat https://www.asus.com/Graphics-Cards/ROG-STRIX-RTX2060-A6G-GAMING/ ?

1670zł w outlecie i 34 msc gwarancji. Z mojego researchu wynika, że raczej mało opłacalny interes, można by pomyśleć gdyby to była wersja OC.

 

Strixy złe nie są, natomiast osobiście uważam, że w aspekcie GPU to MSI zamiata wszystko. Gaming Z i będziesz mega zadowolony.

 

https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-rtx-2060-gaming-z-6g-6gb-gddr6-rtx-2060-gaming-z-6g-4144014/

 

Pewnie taniej gdzieś się trafi.

Link to post
Share on other sites

Na PC Lolu pojawił się wczoraj test Ray Tracingu na Pascalach oraz Turingach 1660/Ti/2060. To, że RTX 2060 wygra można było z góry założyć, ale - im wyższe ustawienia DXR tym bardziej stara generacja 10XX dostaje po du**e od Turingów bez RT. Jestem pewien, że to zjawisko będzie się pogłębiać w miarę upływu czasu i wychodzenia nowych gier gdzie nVidia z pewnością będzie życzyła sobie lepszego wykorzystania najnowszej serii.

Link to post
Share on other sites

Na PC Lolu pojawił się wczoraj test Ray Tracingu na Pascalach oraz Turingach 1660/Ti/2060. To, że RTX 2060 wygra można było z góry założyć, ale - im wyższe ustawienia DXR tym bardziej stara generacja 10XX dostaje po du**e od Turingów bez RT. Jestem pewien, że to zjawisko będzie się pogłębiać w miarę upływu czasu i wychodzenia nowych gier gdzie nVidia z pewnością będzie życzyła sobie lepszego wykorzystania najnowszej serii.

Ciekawe dlaczego nie pokazali jak bardzo reszta kart, a w tym RTX 2080Ti odjeżdżają od chociażby GTX 1080Ti.

Przykładowo w "Shadow of the Tomb Raider" gdzie mGPU + DXR działa i skaluje się pięknie, 2x GTX 1080Ti są kilkukrotnie wolniejsze od 1x RTX 2080Ti. W scenach gdzie jest do liczenia wiele promieni.

 

Bardzo ładnie ukazał to DudeRandom

 

Edytowane przez EH_Gosu
Link to post
Share on other sites

 

 

Na PC Lolu pojawił się wczoraj test Ray Tracingu na Pascalach oraz Turingach 1660/Ti/2060. To, że RTX 2060 wygra można było z góry założyć, ale - im wyższe ustawienia DXR tym bardziej stara generacja 10XX dostaje po du**e od Turingów bez RT. Jestem pewien, że to zjawisko będzie się pogłębiać w miarę upływu czasu i wychodzenia nowych gier gdzie nVidia z pewnością będzie życzyła sobie lepszego wykorzystania najnowszej serii.
 

 

Z pewnością to DXR nie będzie działał dobrze na żadnej karcie z serii 16XX - życia nie oszukasz. Chyba że podpytasz Foresta czy Ci by nie wlutował ze 36 rdzeni RT jak mu się nudzi. :rotfl:

Link to post
Share on other sites

Hej, korzystał ktoś tu z obecnych może z VRAY na nowych RTXach?
Mam pewną zagwozdkę, w rankingu VRAY na chaosgroup(i na innych portalach również) RTX 2070 i 2080 wypadają prawie identycznie a czasami 2080 wypada gorzej od 2070, co trochę mnie dziwi, 2080 ma więcej CUDA i powinna być sporo szybsza. Może scena z vray benchmarka jest skopana, że daje takie dziwne wyniki? Niestety nie mogę nigdzie znaleźć testu z prawdziwej sceny :(

 

test vray z YT:

https://youtu.be/4pCqlRC5-Mc?t=18

 

 

test vray na chaosgroup:

https://benchmark.chaosgroup.com/next/gpu?order=desc&orderBy=gpu

średni wynik 2080 = 255
średni wynik 2070 = 256

Edytowane przez patol1984
Link to post
Share on other sites

Hej, korzystał ktoś tu z obecnych może z VRAY na nowych RTXach?

Mam pewną zagwozdkę, w rankingu VRAY na chaosgroup(i na innych portalach również) RTX 2070 i 2080 wypadają prawie identycznie a czasami 2080 wypada gorzej od 2070, co trochę mnie dziwi, 2080 ma więcej CUDA i powinna być sporo szybsza. Może scena z vray benchmarka jest skopana, że daje takie dziwne wyniki? Niestety nie mogę nigdzie znaleźć testu z prawdziwej sceny :(

 

test vray z YT:

https://youtu.be/4pCqlRC5-Mc?t=18

 

 

test vray na chaosgroup:

https://benchmark.chaosgroup.com/next/gpu?order=desc&orderBy=gpu

średni wynik 2080 = 255

średni wynik 2070 = 256

Na 4x RTX 2080Ti pobiliśmy rekordy dla 4x GPU w V-Ray. Później Ci podeślę wyniki.

Generalnie bardzo dobrze sobie Turingi radzą.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...