Skocz do zawartości

Temat o kartach Nvidia RTX Turing (TU1xx).


Recommended Posts

 

 

Konrad a odnośnie wcześniejszych problemów z RTXami (problem tzw. Space Invaders)  tak jak w jednym filmie, mówiłeś, że  problemy rtxów to był pewien okres od...do... Poświadczasz to, że  problemy które miały miejsce zaraz po premierze rtxów do końca listopada, teraz ich nie ma ? Miałeś w tym roku (2019) sporo rtxów ?

 

 

Już Ci odpowiadam. Od momentu jak padły tamte moje 2x 2080Ti, bardzo mocno śledziłem temat padających kart. Początkowo wszystko wskazywało na to, że problem to wadliwe partie pamięci Microna. Następnie wiele spekulacji mówiło o tym, że szkopuł nie leży w pamięciach, a w wadliwch chipach. Później dowiedziałem się, że część partii kart wyprodukowanych do końca Października, znajduje się w grupie ryzyka, a problemem są wadliwie sekcje zasilania. Jednak z moich obserwacji mogę powiedzieć, że WSZYSTKIE, absolutnie WSZYSTKIE karty RTX które testowałem i testuje, a są na Samsungach są w 100% zdrowe. Takie same obserwacje mają moi znajomi w tym również inni youtuberzy zajmujący się testami.

 

Poniżej lista kart które testowałem i co padło, a co nie :

 

2x RTX 2080Ti zamówione w preorderze, pamięci Microna, skubańce pożyły niecałe dwa tygodnie i padły.

 

1x RTX 2080 MSI Gaming Trio, ma cztery miechy i żyje do dziś - posiada Microny.

1x RTX 2080 AORUS Xtreme, ma cztery miechy i żyje do dziś - posiada Microny.

1x RTX 2080Ti ASUS Dual OC, ma pięć miesięcy i żyje do dziś - posiada Microny.

1x RTX 2070 Windforce, ma dwa miechy i żyje do dziś - posiada Microny.

 

1x RTX 2060 FE, ma dwa miechy i żyje do dziś - posiada Samsungi.

2x RTX 2080Ti FE (w moim PC, zwodowane) mają cztery miechy, zero problemów obydwie posiadają Samsungi

1x RTX 2080Ti FE na fabrycznym chłodzeniu, mam ją około półtora tygodnia i mocno testuje (będzie wodowana i idzie do PC klienta), zdrowa i również posiada Samsungi

1x TITAN RTX, ma około miesiąca, brał udział w GeForce garage, posiada Samsungi i żyje nadal.

1x RTX 2070 MSI Gaming Z - ma trzy dni, żyje i posiada Samsungi ;-)

 

Także jak widzisz, sporo kart RTX przerobiłem i tylko te dwie moje nieszczęsne pierwsze TU102 padły. Karty na Samsungach żyją wszystkie, tak samo jak żyją te na Micronach które wymieniłem.

 

To skłania mnie do przekonania, że jednak pewne wadliwe partie kart z Micronami były problemem. Tym bardziej, że wszystkie nowe FE jakie miałem okazje testować, mają Samsungi.

 

Co było problemem padających Turingów, pewnie tylko sama Nvidia wie tak naprawdę.

Edytowane przez EH_Gosu
Link to post
Share on other sites

To już chyba zostało wyjaśnione, że to nie wina Microna i te na Samsungu też umierały

 

No właśnie nie do końca, bo te na Samsungach tak jak śledziłem temat, to padały owszem ale bardzo, bardzo sporadycznie. Wiesz, każde GPU może paść. Mi padł GTX 780Ti Lightning (1 z 12 sztuk na świecie) bo go przekręciłem :D Miał Samsungi.

Z kolei GTX 980 referent padł mi po godzinie od wyjęcia z pudła, arty walił - również miał Samsungi.

 

Z GTX 1070 wersjach na Micronach, były problemy również. Ogólnie tak jak pisałem, nie dojdziemy co i jak, a NV przecież tego nie ogłosi. Jednak najwięcej padlin to karty z Micronami. Mało tego, wiele osób które miało padaki po wymianie na nówki które dostały Samsungi, potwierdza moje spostrzeżenie w aspekcie tego, że karty w tych samych warunkach testowych i przy tych samych zegarach, mają około 10C niższe temperatury. Coś na rzeczy musi być.

 

Mnie z tropu zbiło jak znajomemu padł RTX 2080Ti GALAX HOF na Samsungach tylko, że padła mu pod ciekłym azotem...jednak ta karta do tego była przystosowania. Sam GALAX zrobił tylko 100 tych kart z tego co pamiętam i nie było na co wymienić...

 

No ogólnie niezłe jaja :)

Ja mam 2070 Gaming Z na micronach i działa po dziś dzień. :D

 

Według CPU-Z>> TU106-400A Rev. A1

 

I niech żyje wiecznie ;-) Wiele kart na Micronach działa i będzie działać bo nie każda była wadliwa. No, ale tak jak napisał @Presidente, karty na Samsungach też padały, jednak zdecydowanie mniej alarmujący odsetek, a wręcz pojedyncze jednostki. Tych na Micronach była plaga. Na forum GeForce ciągle dochodzą niedobitki ;-)

 
Link to post
Share on other sites

Druga sztuka mojego 2080Ti póki co działa bardzo zacnie, lepiej się kręci i jest chłodniejsza od poprzedniej. Zobaczymy za kilka dni, ale mam cichą nadzieję, że zostanie ze mną na dłużej.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Druga sztuka mojego 2080Ti póki co działa bardzo zacnie, lepiej się kręci i jest chłodniejsza od poprzedniej. Zobaczymy za kilka dni, ale mam cichą nadzieję, że zostanie ze mną na dłużej.

 

Wcześniejsza padła, czy zmieniałeś na inny model po prostu?

Edytowane przez EH_Gosu
Link to post
Share on other sites

 

 

Wcześniejsza padła, czy zmieniałeś na inny model po prostu?

 

Padła. Po trzech dniach zaczęła walić artami Space Invaders. Palit Gaming Pro OC. Pierwszej sztuki nie sprawdziłem, obecna na Samsungach. 

Link to post
Share on other sites

Druga sztuka mojego 2080Ti póki co działa bardzo zacnie, lepiej się kręci i jest chłodniejsza od poprzedniej. Zobaczymy za kilka dni, ale mam cichą nadzieję, że zostanie ze mną na dłużej.

Oby została do kolejnej generacji  :D

Link to post
Share on other sites

Padła. Po trzech dniach zaczęła walić artami Space Invaders. Palit Gaming Pro OC. Pierwszej sztuki nie sprawdziłem, obecna na Samsungach. 

 

No to szybko jej się zmarło ;-) W moich dwóch pierwszych trupach początkowo pomagało zmniejszenie taktowań GDDR6, jak latały z taktami o 1000 MHz (efektywnie) niższymi od stock to początkowo było ok. Potem jedna karta BSODy waliła przy instalacji sterów, a druga działała z okazyjnymi crashami. Plus taki, że Nvidia wysłała mi dwie nowe karty, a dopiero później trupy miałem odesłać.

 

No i ciekawostka, trzy kości GDDR6 były "drutowane" w obydwu kartach, widoczne ślady topnika na tych samych modułach w wypadku jednego jak i drugiego trupa. Nowe na Samsungach już tego nie miały, tak samo 2080Ti Dual OC kumpla która jest na Micronach i działa już 5 miesięcy bez problemu, również nie miała takich obrzydliwych śladów topnika wokół modułów pamięci. Ogólnie to straszna lipa, że Nvidia takie parchy wysyłała do ludzi i to klientów którzy zamawiali karty w preorderze...

 

46445134_2124755510923203_7683818920586746469266_2123356797729741_3281477944697946482396_2124757250923029_57443859236514

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Padła. Po trzech dniach zaczęła walić artami Space Invaders. Palit Gaming Pro OC. Pierwszej sztuki nie sprawdziłem, obecna na Samsungach.

 

 

taka ciekawostka :)

 

Jest taki użytkownik na forum pclab  (miał tego samego Palita co Ty @Nowaj), tj. redaktor portalu ithardware.pl i jemu podczas grania  w Dirta nowego  zrobił się  sławetny "space invaders" na ekranie oraz zwiecha. Po restarcie nie było artefaktów, ale zawieszało się przy wejściu do Windowsa. Dało się odpalić bez zainstalowanego sterownika, ale próba instalacji kończyła się tym samym, czyli zawieszeniem komputera. I co ciekawe, nie było wcześniej jakichś dziwnych symptomów, żeby miała paść. Karta chodziła bez zarzutów. Chociaż jakieś 15 minut wcześniej się zrobił mu się cały niebieski ekran podczas przeglądania internetu, ale się nie spodziewał, że to są jej ostatnie podrygi  ;)

Edytowane przez serafin1
Link to post
Share on other sites

taka ciekawostka :)

 

Jest taki użytkownik na forum pclab  (miał tego samego Palita co Ty @Nowaj), tj. redaktor portalu ithardware.pl i jemu podczas grania  w Dirta nowego  zrobił się  sławetny "space invaders" na ekranie oraz zwiecha. Po restarcie nie było artefaktów, ale zawieszało się przy wejściu do Windowsa. Dało się odpalić bez zainstalowanego sterownika, ale próba instalacji kończyła się tym samym, czyli zawieszeniem komputera. I co ciekawe, nie było wcześniej jakichś dziwnych symptomów, żeby miała paść. Karta chodziła bez zarzutów. Chociaż jakieś 15 minut wcześniej się zrobił mu się cały niebieski ekran podczas przeglądania internetu, ale się nie spodziewał, że to są jej ostatnie podrygi  ;)

 

To czy to jest Palit, czy ASUS, MSI, Zotac , GIGABYTE / AORUS czy FE albo cokolwiek innego, nie ma różnicy. Jak coś ma paść to padnie. Ogólnie to jest dość śmiesznie na ten moment bo o ile wcześniej najwięcej padało kart FE kupowanych przez stronę Nvidii, to teraz te co padają to leżaki magazynowe z pierwszych batchy jakie dopiero teraz ktoś kupił. No ale tak jak napisał @joker5513, gwara jest po to żeby się nie obawiać, chociaż wiadomo, że jak karta padnie to rzecz wkurza, szczególnie jak jest zwodowana ;-)

 

Nvidia ma w swoim regulaminie zapis, że gwarancje uznaje tylko pierwszemu użytkownikami karty, czyli osobie na którą jest dokument sprzedaży. Taka jest oficjalna wersja, nieoficjalna jest natomiast taka, że i tak i tak gwarę uznają ;-)

Link to post
Share on other sites

 

 

Dało się odpalić bez zainstalowanego sterownika, ale próba instalacji kończyła się tym samym, czyli zawieszeniem komputera. I co ciekawe, nie było wcześniej jakichś dziwnych symptomów, żeby miała paść.

 

Miałem dokładnie to samo. 

Link to post
Share on other sites

Miałem dokładnie to samo. 

 

No i tak generalnie często przebiega proces padania. U mnie to nanjpierw były crashe, potem BSODy i nagle arciło jak cholera. Początkowo pomagało obniżanie taktowań pamięci na GPU, poniżej stockowych. Potem kaplica.

 

@Nowaj

 

Widzę po Twoim wyniku w FS, że memek nie ruszałeś na GPU. Spokojnie możesz dać + 500 w MSI AB, czyli 1000 efektywnego. Dla GDDR6 to są całkowicie bezproblemowe wartości dalekie jeszcze od korekcji błędów. Nawet + 800/+1000, a co niektóre + 1200 robią i to bez LC.

 

No i jak masz możliwość to warto w 3d Mark Fire Strike Extreme / Ultra testować, bo to niesamowicie wychwytuje wszelkie symptomy braku stabilności (zwykły FS nie dociska tak GPU). Po za tym nie ma wtedy bottlenecków ze strony CPU, a KAŻDE CPU na rynku w 1080p ogranicza 2080Ti w zdecydowanej większości przypadków. Nie ważne, czy to i9 [email protected] GHz, czy i9 7980XE / i9 [email protected] GHz. TU102 to świr ;-)

Edytowane przez EH_Gosu
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Szybkie pytania :)

 

Mam zakupionego Asusa Strix 2080 w wersji OC. Kupiłem bloczek EK Water Blocks EK-Vector Strix RTX 2080 RGB - Nickel + Plexi.

Dostałem informację ze sklepu, że oryginalny backplate po założeniu tego bloku nie będzie pasował :o i teraz pojawia się pytanie czy mogę założyć blok i wodować bez backplata :D ?

Link to post
Share on other sites

Szybkie pytania :)

 

Mam zakupionego Asusa Strix 2080 w wersji OC. Kupiłem bloczek EK Water Blocks EK-Vector Strix RTX 2080 RGB - Nickel + Plexi.

Dostałem informację ze sklepu, że oryginalny backplate po założeniu tego bloku nie będzie pasował :o i teraz pojawia się pytanie czy mogę założyć blok i wodować bez backplata :D ?

 

Możesz wodować bez backplate, jednak nie polecam na dłuższą metę. Ponieważ karta będzie miała tendencję do wyginania się.

Masz tu backplate do RTX 2080 STRIX w wersji czarnej oraz chromowanej (sam używam chromowanych i pięknie odbijają wszystko, takie śledzenie promieni z marszu, w sam raz do kart RTX ;-)

 

Poniżej Ci wrzucę fotki.

 

http://www.angela.pl/p14711,ek-water-blocks-ek-vector-strix-rtx-2080-backplate-black.html

 

http://www.angela.pl/p14709,ek-water-blocks-ek-vector-strix-rtx-2080-backplate-nickel.html

 

Tak to wygląda u mnie . Także jeśli Ci pasuje do koncepcji PC chromowany backplate, to nie ma co się zastanawiać :)

 

50223979_2202048519860568_3068553828602248390497_2171727962892624_9349748666400748963749_2171727722892648_4795658451470548376694_2171728146225939_87310856255763

Edytowane przez EH_Gosu
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

W zamyśle mam kupno tego backplata (wersja nickel), jednak gdyby nie miało to znaczenia przy chłodzeniu LC nie musiałbym wydawać 200 PLN :D, choć z drugiej strony zamierzam postawić kartę pionowo (vertykalnie?), więc plecy i tak nie będą widoczne :D

Edytowane przez Tomashec
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W zamyśle mam kupno tego backplata (wersja nickel), jednak gdyby nie miało to znaczenia przy chłodzeniu LC nie musiałbym wydawać 200 PLN :D, choć z drugiej strony zamierzam postawić kartę pionowo (vertykalnie?), więc plecy i tak nie będą widoczne :D

 

Chciałem pytać o to, czy nie planujesz wertykalnego stawiania GPU, bo wtedy generalnie będzie ok. Chociaż też dla świętego spokoju warto brać backplate. Dodatkowo pcb Ci się nie kurzy tak bardzo, zabezpieczasz je przed uszkodzeniami mechanicznymi no i te 2/3C pasywnie potrafi odprowadzić z tyłka karty ;-)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Czyli lepiej mieć niż nie mieć :D Dziękuję Tobie za szybkie i rzeczowe odpowiedzi :)

 

Nie ma sprawy :) No i tak jak napisałeś lepiej mieć niż nie mieć, tym bardziej, że zacny sprzęcik planujesz do życia powołać, także nie ma co się cackać. Wrzuć foty jak zrobisz cały konfig :)

Link to post
Share on other sites

Nie ma sprawy :) No i tak jak napisałeś lepiej mieć niż nie mieć, tym bardziej, że zacny sprzęcik planujesz do życia powołać, także nie ma co się cackać. Wrzuć foty jak zrobisz cały konfig :)

 

Spoko :) Fotki będą osobnym Worklogu, który założę po zakupie wszystkich części do LC :D

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Spoko :) Fotki będą osobnym Worklogu, który założę po zakupie wszystkich części do LC :D

 

Dawaj, ja też kilka worklogów walnę bo mam co składać. Tak swoją drogą Blacku oraz Staszek (Tips) coś niebawem ogłoszą, my jako ekipa EH, jesteśmy gotowi na ich wyzwanie. Będzie się działo ;-)

 

52782443_2278347475564005_79491686873977

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Coś mi się zdaje, że przeproszę się z RX 480. To co się dzieje na RTX 2060 nie jest warte tych pieniędzy, a myślałem, że to AMD ma chlew w sterownikach. Jeszcze raz sprawdzę na dniach, bo może coś źle zrobiłem, a jak nie to pójdzie zwrot do końca tygodnia.

 

Po dłuższym obcowaniu z kartą w każdej praktycznie mocniej obciążającej grze mam ch!@#$ stuttering gra idzie pięknie ładnie, a momentami nagły spadek do 40FPS na ułamek sekundy, albo dłużej i psuje mi to frajdę z gry. Nie wiem jaki to ma związek, ale w BF4 na przykład gra wywalała się z fullscreen do okna i tracę sterowanie (myszka klawiatura nie reaguje w grze), w Apex nie mówię o tym wspominałem wyżej, BF1 rwie, Metro Exodus jak doszedłem w dalsze rejony to również rwie.

 

Włożyłem RX 480 i jak ręką odjął te problemy zniknęły.

Edytowane przez CrisPell
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...