Skocz do zawartości

Temat o kartach Nvidia RTX Turing (TU1xx).


Recommended Posts

Najważniejsza nota to odnośnie kosztów produkcji.

Ciekawe czemu rezygnują z TSMC? Nie dorzucili siana do rozwoju i TSMC zawołało dużo cebuli?

 

Imho Samsung nie będzie miał lepszego procesu od TSMC. 

TSMC już w Q2 2019 będzie wstępnie produkować w 7nm EUV. Czyli pod koniec roku bądź na początku Q1 2020 proces będzie już zmasterowany. 

W dodatku TSMC ma dobrze rozwinięte linie produkcyjne. 

 

Ale z drugiej strony samsung produkuje też pamięć... i gdyby tak dać rabacik na pamięci ze swojej stajni...

Link to post
Share on other sites

Nosiłem się z zamiarem zamówienia Metro Exodus (rdzenie rt i tensor w karcie odłogiem leżą od zakupu :) ), ale twórcy stwierdzili że gra nie będzie na Steam tylko na jakimś badziewiu Epic cośtam .... Jak dla mnie baaaardzo duży minus.

 

Ile tych debilnych klientów można mieć zainstalowane?

 

U mnie jest:

 

Steam - ok - mam na nim większość gier

Uplay - no powiedzmy że zniosę - głównie Assassyny i TC GR Wildlands

GOG - ok, niewymagany do wiedźmina 3, żadnej innej gry nie mam

Origin - z powodu jego nachalności i opóźniania startu systemu o 45 s wywaliłem w cholerę i  bojkotuję gry od EA dozgonnie.

 

Teraz przyjdzie instalować nowe kolejne dziadostwo... Już nie ma człek siły. Gdzie czasy gdy gry instalowały się bez żadnej badziewnej platformy cyfrowej i można je było odsprzedać...

 

Miał ktoś do czynienia z tym Epic store? Pewnie tylko maniacy Fortnite.

Edytowane przez joker5513
Link to post
Share on other sites
Kurcze mogły by już po tanieć te rtx , ...
Coś w tej kwestii może się ruszy na "dniach" nvidia jest mocno zawiedziona sprzedażą rtx ale czemu się tu dziwić jak kart praktycznie na rynku nie ma i ceny nieco zaporowe.

15 lutego niby premiera gtx1660ti i jak się potwierdzi spekulowana cena na start 800—1000zl. To coś może z tego będzie.

 

Swoją drogą 1660 musi być poniżej 1k aby się sprzedała.

 

Jak dla mnie to te rtx powinny kosztować max 1300zl ( wersja podstawowa) a nie jak mamy obecnie 1600zl

Link to post
Share on other sites

Oczywiście życzę przyszłym nabywcom jak najniższych cen, ale dlaczego Nvidia miałaby nagle zacząć schodzić z ceną? Dominuje na rynku w praktycznie każdym segmencie wydajnościowym. Najnowszy Radeon VII według pierwszych przecieków dalej nie ma wydajności pozwalającej przebić GTX 1080 Ti a co dopiero topowe RTX'y...

 

Też chciałbym żeby ceny spadły (za RTX 3080 ti nie chcę za 1,5 roku płacić 8k zł :) ) ale niestety realnie patrząc póki AMD się wreszcie nie ogarnie to będzie słabo...

Link to post
Share on other sites

Amd nie ogarnie się nigdy z grafikami nie ma co liczyć na cud.

 

 

Na rynku jest potrzebny trzeci gracz np Intel który coś tam tworzy i oby stworzył coś z przytupem.

 

 

Sam się wstrzymuje z zakupem grafiki do 15 lutego chociaż już sam nie wiem na co liczę .

Pewnie z dużej chmury będzie mały deszcz i zapowiedzi o wydajności gtx1660ti porównywalnej od rtx 2060 będzie można wsadzić między bajki że smokami :).

 

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

joker5513 - sytuacja z metro jest już o tyle dość zabawna że producent gry grozi że jak nie sprzeda się ona na PC to nie będzie kolejnych wersji metro na PC https://www.dsogaming.com/news/4a-games-developer-if-metro-exodus-does-not-sell-on-the-pc-the-next-metro-will-not-come-out-for-it/?fbclid=IwAR3rckzQPHbME_QF7pDF4rUI2yWM9fQz2dqLeaoIOXIJ-2GIiATu5hHWfM8

Link to post
Share on other sites

@raiders

czytałem wywiad w którym zastępca ceo mówił o bardzo kompetentnym zespole i tworzeniu architektury od nowa, intel ponoć ma celować w najwyższą pozycję na rynku co może napawać optymizmem, z drugiej strony czekamy do 2020r. na jakiekolwiek przedstawienie, a 1,5 roku w hardware to kupa czasu i wiele może się zmienić

Link to post
Share on other sites

Żenada. Jak nie będzie kolejnych wersji na PC to po prostu nigdy nie kupie więcej tego. I po prostu dalej będę kupował same książki (tak, wolę książki od gier). 
Są ułomni i chciwi. Chyba bardzo chcą podzielić losy Activision Blizzard, EA, i Ubisoftu i Bethesdy z Falloutem...

 

Bojkot jest solidny. Ja np. chciałem kupic w dniu premiery Metro i tego nie zrobię, bo nie ma na steamie i basta. Za to pewnie szybko złamią denuvo skoro złamali już RE2 z tym samym denuvo...

 

Ma ktoś może RTX 2060 Asus Strix?  :evil:

Edytowane przez Revenant
Link to post
Share on other sites

Mówiąc szczerze to nie rozumiem hejtu na Epic.

Nikt nie hejtował microsoftu, że xbox exclusive jest dostępny na PC, ale tylko na Mstore.

Dlaczego ludziom tak bardzo zależy na monopolu steama? Sorry, ale Uplay czy Ea origin to nie jest konkurencja dla steama, bo Oni wydają tam tylko gry Ea albo Ubi. Epic chce podjąć walkę i sprzedawać gry wielu firm. Jeżeli okażą się lepsi od steama to super. Jeśli gorsi to wymrą śmiercią naturalną.

Jak składacie kompa to szukacie tylko z zkomie? Tylko w brzoskwiniach? (No bo po co logować się do kilku sklepów i skorzystać z lepszej ofert/obsługi czy ch wie co jeszcze).

Wyłączcie automatyczne uruchamianie apki i komputer nie zamuli.

Mam wrażenie, że ludzie hejtują epic za fortnite'a jakby wszyscy musieli w nieho grać po zainstalowaniu apki.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Hejt idzie w większości od użytkowników steama, którzy te grę na steamie chcieli kupić ale wstrzymali się z decyzją do premiery. Przypuszczam, że chodzi też o przyzwyczajenia, bo ludzie nie lubią kiedy są zmuszani do ich zmiany.

 

Co zaś się tyczy kupowania tylko w jednym sklepie: 4 największe sklepy w pl (xkom, morele, proline i komputrinik) mają z racji zasięgu najbardziej konkurencyjne ceny więc zauważ, że praktycznie tylko te sklepy są polecane.

 

A żeby nie było off-topica: za wschodnią granicą pojawiły się pierwsze info o cenach gtx 1660 ti - i jest baaaardzo blisko 2060 :/ (oby to tylko fake).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...