Skocz do zawartości

Temat o kartach Nvidia RTX Turing (TU1xx).


Recommended Posts

najwięcej szumu robią Ci którzy tych kart nie mają :D.

 

 

No to prawda, wiadomo jak to działa.

 

Ale jednak ta sytuacja jest niepokojąca. Po bardzo długim zastanowieniu wybrałem monitor z G-Sync żeby porwać się niebawem na tą kartę no i klops. Dla mnie 5500 to już spora kasa i strasznie bym się wku... jakby mnie coś takiego spotkało...

Link to post
Share on other sites

najwięcej szumu robią Ci którzy tych kart nie mają :D.

 

ROFL. Szum zaczęli robić Ci co właśnie karty mają, bo goście wywalili $1200 na karty które padły w przeciągu tygodni, niektórzy dostali zastępcze które też padły i jeszcze muszą to odsyłać na swój koszt ciągle.

Edytowane przez kubas246
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Panowie szybkie pytanie :D Mam okazje kupić gtx’a 1080 od Msi Gaming X za 1750 od kumpla, opłaca się czy lepiej iść w 2070?

Przycinij go z ceną i bierz. Wydajność per $ będzie dużo lepsza niż w przypadku 2070. Gdzie Gaming Z/X kosztują prawie tyle co 2080 najtańsze. DLSS i RayTracing i tak będzie bezsensowny na 1 generacji kart z tymi jednostkami obliczeniowymi. A potem zmienisz na 2 lub 3 gen RTX'ów.

Link to post
Share on other sites

@r1023

 

I chyba o to chodzi? Robiąc dużo szumu zwraca się na to uwagę mediów, co zwraca uwagę samej NV bo zwraca też uwagę udziałowców. Stąd na NV wywarta jest presja żeby rozwiązać problem jak najszybciej i jak najlepiej. Dodatkowo potencjalni klienci są świadomi problemu.

 

Bo to nie jest tak, że sprawę zawalił Asus czy Gigabyte czy inni. Nie. Problem dotyczy wszystkich kart z GDDR6, od 2070 po 2080Ti. Sprawę zawalił pewnie Micron.

Edytowane przez kubas246
Link to post
Share on other sites

Na forum nVidii są posty gdzie ludzie mieli wersje niereferencyjne bez OC i pady, pobieżnie przeglądając widziałem  3 zepsute RTX 2070 także mowa tylko o wersjach Ti FE niestety obalona. Szczerze poleciłbym wszystkim wstrzymać się z zakupem RTXów do czasu aż sprawa się wyjaśni. Niedługo powinno to nastąpić bo już w zagranicznych serwisach zaczął się shitstorm na ten temat. Póki co marketingowiec z nV zaprzeczał ale patrząć na fora można odnieść inne wrażenie.

 

https://forums.geforce.com/default/topic/1078162/geforce-rtx-20-series/rtx-2080ti-massively-die-/

 

Gdyby coś podobnego zadziało się w czasach premiery serii GTX 2xx / HD 48xx to dzisiaj na polu GPU dla graczy zostało by tylko AMD. NVidii upiecze się tylko z powodu braku konkurencji, tego się nie da tłumaczyć, oszczędzać na pamięciach Mikrona (dolar? trzy dolary?) dla karty za 4000-6000 PLN.   "Pycha chodzi przez upadkiem"   Ks.Przyp. 16:18,

Link to post
Share on other sites

Na forum nVidii są posty gdzie ludzie mieli wersje niereferencyjne bez OC i pady, pobieżnie przeglądając widziałem 3 zepsute RTX 2070 także mowa tylko o wersjach Ti FE niestety obalona. Szczerze poleciłbym wszystkim wstrzymać się z zakupem RTXów do czasu aż sprawa się wyjaśni. Niedługo powinno to nastąpić bo już w zagranicznych serwisach zaczął się shitstorm na ten temat. Póki co marketingowiec z nV zaprzeczał ale patrząć na fora można odnieść inne wrażenie.

 

https://forums.geforce.com/default/topic/1078162/geforce-rtx-20-series/rtx-2080ti-massively-die-/

 

Gdyby coś podobnego zadziało się w czasach premiery serii GTX 2xx / HD 48xx to dzisiaj na polu GPU dla graczy zostało by tylko AMD. NVidii upiecze się tylko z powodu braku konkurencji, tego się nie da tłumaczyć, oszczędzać na pamięciach Mikrona (dolar? trzy dolary?) dla karty za 4000-6000 PLN. "Pycha chodzi przez upadkiem" Ks.Przyp. 16:18,

Święta racja oszczędzać na podzespołac

sprzętu który się wciska za 6k to przesada

Link to post
Share on other sites

@serafin1

 

NV za jakość kości Microna jednak nie odpowiada. Natomiast decyzja pchania Microna do mainstreamu podyktowana jest tym, że Samsung dostarcza kości do Quadro. Biorąc pod uwagę, że to nowa technologia to uzysk widać nie jest na tyle duży aby Samsung mógł dostarczać do Quadro (do których przecież idzie 16-48GB GDDR6) i mainstreamu.

 

O tym że to nie jest problem tylko z Ti FE wiadomo od początku, bo bohaterami postów o martwych kartach były karty od wszystkich producentów, w różnych wersjach i również karty nie Ti. Pierwsze posty o martwych 2070 zaczęły się pojawiać już 3-4 dni po tym jak ludzie dostali zakupione karty. Jednen z pierwszych postów który widziałem dotyczył niereferenta EVGA.

 

Nie bronie tu NV, bo jednak za swój produkt odpowiadają. Jednak winni tu są wszyscy. Od Microna który sprzedaje kości o takiej jakości że sporo kart pada już w kilka dni (aż strach kupić, przecież jak potrafi paść w dni, innym w tygodnie to mamy po prostu bombę która może padnie w tydzień, może w miesiąc, może przed końcem gwarancji a może zaraz po gwarancji), poprzez NV (która wzięła co Micron dał, nie przetestowała i ma w nosie ze sprzęt za ponad $1k to szmelc padający w sporych ilościach) aż po vendorów którzy też jakoś kart nie potestowali. QC leży u każdego z nich.

Link to post
Share on other sites

 

 

Nie bronie tu NV, bo jednak za swój produkt odpowiadają. Jednak winni tu są wszyscy. Od Microna który sprzedaje kości o takiej jakości że sporo kart pada już w kilka dni (aż strach kupić, przecież jak potrafi paść w dni, innym w tygodnie to mamy po prostu bombę która może padnie w tydzień, może w miesiąc, może przed końcem gwarancji a może zaraz po gwarancji), poprzez NV (która wzięła co Micron dał, nie przetestowała i ma w nosie ze sprzęt za ponad $1k to szmelc padający w sporych ilościach) aż po vendorów którzy też jakoś kart nie potestowali. QC leży u każdego z nich.
 

 

Dla konsumenta nvidia sprzedała bubel (bądź inny producent karty). Tego, któremu karta padła. To jest jasne. Jednak żeby uściślić, ani nv, ani żaden inny producent kart nie jest winny temu, że karty padają jeśli rzeczywiście w 100% winne są pamięci. NV czy producenci AiB dostają pamięci od Microna, które mają być sprawne. Na tej płaszczyźnie jedynym odpowiedzialnym za te buble jest Micron i możesz być pewnym, że odpowiednie konsekwencje nvidia wobec Microna wyciągnie (i to na wysokim szczeblu korporacyjnym). Natomiast kontrola jakości na pewno nie obejmuje testów, które by wykryły, że pamięci po czasie padają - to powinien zrobić Micron. Zasady są jasne niezależnie czy to jest przemysł elektroniczny czy motoryzacyjny, za jakość dostarczanych komponentów odpowiada zawsze dostawca i on jest obowiązany tą jakość sprawdzać, a w przypadku audytu przedstawić dokumentację potwierdzającą, że było to robione, wraz z wynikami.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Koltrola jakości ma być taka że produkt działa. Skoro karty padają w kilka dni lub są DOA to znaczy tyle, że ani NV ani inni testów nie robią praktycznie żadnych. Przy tym jak popularny to problem ktoś powinien to wykryć. Którykolwiek z producentów.

 

Przed klientem odpowiada producent i sprzedawca. Sprzedawca przecież kart testować nie będzie, więc to ASUS, MSI czy inni mają upewnić się że dostarczają produkt który działa. Po tym jak była wcześniej przy Pascalach afera z kartami EVGA wychodziłoby że testy są takie jakby ich nie było.

Edytowane przez kubas246
Link to post
Share on other sites

Przyznam, że bardzo się temu wszystkiemu dziwię. Mam 2080 kupioną kilka godzin po premierze i odpukać wszystko jest OK.

 

Dodo, widzę, że to Gigabyte OC, na stronie dostępny jest bios w wersji F6. Sprawdź jaki masz obecnie i może warto zrobić update. Uważaj tylko na ostatni nvflash - o mało nie straciłem karty przez niego! Update możesz zrobić bodaj za pomocą AORUS ENGINE v1.45 dostępnej na stronce GB.

 

Spróbuj też zmienić sterownik na inny - ja mam obecnie 416.64

Link to post
Share on other sites

 

 

Sprawdź jaki masz obecnie

 

Mam F5

 

 

 

416.64

 

Pobieram 

 

 

Na forum nvidia jest sporo takich wpisów jak moje

 


 

 

Przyznam, że bardzo się temu wszystkiemu dziwię. Mam 2080 kupioną kilka godzin po premierze i odpukać wszystko jest OK.

 

Jest pewnie na świecie osoba, która nie miała problemów z Renault Laguna, to o niczym nie świadczy 

Link to post
Share on other sites

Widzę świeże informacje, szkoda tylko że nie podpisywaliście umowy nad zostaniem beta-testerami RTX, pamiętajcie tylko żeby nie wyłączać: NVIDIA telemetria + Windows 10 telemetria, bardzo potrzebują waszych informacji :D

 

To już nie pierwsza wtopa firmy Micron, GTX1070 miał podobny problem, ~3 miechy po premierze:

https://pclab.pl/news71708.html

 

Może na zachętę zróbcie zwroty tych kart, pewnie się wkurzą i szybciej ten cały bajzel naprawią, ^^

z resztą nie ma co się śpieszyć i tak nie ma jeszcze gier z PayTracingem

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@joker5513, nie zeby cos ale to ty moze ja wez. Krytyka karty, ktora kupiles i zaczynasz powoli ofensywe. Niestety ale RTX'y to buble i szrot jak sie okazuje, za cene full premium.

 

Nie bez powodu wiekszosc ludzi omija vram microna jezeli sie da... Zawsze kazdy wolal Hynixa i Samsunga, ale teraz to juz przegiecie ze strony amerykanskiego producenta...

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...