Skocz do zawartości

Temat o kartach Nvidia RTX Turing (TU1xx).


Recommended Posts

Ostatnio można było strzelić 2060 Super Trio X za 1299. Także zdarzają się strzały. 2070 Super była chyba za 1499. Ceny 3070 to śmiech na sali. Wszyscy co kupują po zawyżonych cenach dają przyzwolenie na dymanie klientów moim zdaniem, ale wiadomo ich kasa ich sprawa ^^

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
38 minut temu, emilstw napisał:

Ostatnio można było strzelić 2060 Super Trio X za 1299. Także zdarzają się strzały. 2070 Super była chyba za 1499. Ceny 3070 to śmiech na sali. Wszyscy co kupują po zawyżonych cenach dają przyzwolenie na dymanie klientów moim zdaniem, ale wiadomo ich kasa ich sprawa ^^

Jakie ostatnio? Masz na myśli chyba moment papierowej premiery serii 3000, kiedy ludzie sprzedawali karty za 50% wartości? Właśnie od momentu informacji o zerowej dostępności, ceny odbiły w kosmos. Teraz za 1400zl w promocji to masz zwykły 2060. Do kwietnia nie ma co liczyć na jakiekolwiek obniżki, zwłaszcza że zapasy 2xxx też maleją.

Link to post
Share on other sites

Dokładnie. Był jeden strzał, gdzie może 20-30 osób w skali kraju się obłowiło w 2070s za 1600pln, drugie tyle w 2060s, a później się okazało, że każdy większy sklep ma na 3080 i 3070 kolejkę na kilkaset osób która się nie kurczy tylko powiększa, bo dostawy są mizerne i ceny wróciły do absurdalnego poziomu. 

Link to post
Share on other sites
9 godzin temu, Funkie napisał:

Jakie ostatnio? Masz na myśli chyba moment papierowej premiery serii 3000, kiedy ludzie sprzedawali karty za 50% wartości? Właśnie od momentu informacji o zerowej dostępności, ceny odbiły w kosmos. Teraz za 1400zl w promocji to masz zwykły 2060. Do kwietnia nie ma co liczyć na jakiekolwiek obniżki, zwłaszcza że zapasy 2xxx też maleją.

 

7 godzin temu, wojciechu15 napisał:

Dokładnie. Był jeden strzał, gdzie może 20-30 osób w skali kraju się obłowiło w 2070s za 1600pln, drugie tyle w 2060s, a później się okazało, że każdy większy sklep ma na 3080 i 3070 kolejkę na kilkaset osób która się nie kurczy tylko powiększa, bo dostawy są mizerne i ceny wróciły do absurdalnego poziomu. 

To była promka w x-komie. Błędnie wystartowała w niedzielę, potem zakończyli i wznowili w poniedziałek. Tym sposobem nabył choćby @Artok z tego co kojarzę, ale artefakty dostał gratis :/

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Nie jest źle z Cyberpunkiem na turingu. RTX 2070S po OC daje rade pociągnąć 2160p Ultra przy wł. DLSS Quality. Przy zegarach na poziomie 2060-2100MHz i VRAM  na 15,6Gbps pobór odnotowany na Total Board Power Imput oscyluje na poziomie 285w average (i non stop przebija się przez barierę 300W, CP będzie tutaj chyba rekordzistą bo nawet Metro Exodus czy Control mniej żarło). Tak więc karty z wysokim power limitem pokażą swój pazur.

 

Dod. z ustawień wyłączyłem film grain, głebie ostrości oraz blur (nienawidzę tych rzeczy). 

 

Rezultat to 40-60fps. Średnio 55fps mi wyszło z 1h grania. Bez DLSS jest słabo, na rzut oka jakoś 30fps. Ani razu nie odnotowałem (jeszcze) spadku poniżej 35fps (spadki poniżej 40 są bardzo rzadkie, zakres G-Sync u mnie to 40-60). 


O RT na Turingach w high-res definitywnie można zapomnieć, chyba że na 2080Ti jakoś to pójdzie. Na 2070S od razu dzieli liczbę klatek przez 3 w przypadku 2160p... 
Wieczorem podepnę jeszcze PC pod swój TV 1080p i się pobawię z RT. Na 2160p nawet nie mam zamiaru się bawić... o ile w control dawało radę ustwaić low-medium to tutaj nie ma jak (fps'y wyrwą atomówką). 

 

Zauważyłem także, że przy wł DLSS na Quality w monitorze LG warto wł. funkcję Super Resolution+ na LOW (przynajmniej w modelu 4K UL, nie wiem jak ze starszym UK albo monitorami 1440p). Nie powoduje artefaktów a ładnie poprawia dlss. Dobry duet. Nie zauważyłem artefaktów, overshoota, spowolnienia pixeli itp. 

 

O ile całe życie kibicuje AMD i zazwyczaj narzekam na zielonych... to w przypadku Turinga cieszę się że ostatecznie nie wziąłem 5700XT. DLSS robi kupę dobrej roboty dla zwykłych śmiertelników, którzy nie chcą bulić walizki hajsu za flagowce. 

Edytowane przez Revenant
korekta fps po dod. godzinie grania
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...
Kurde brak słów...
Najpierw niech sobie poradzą z górnikami to i nie będzie problemu z dostępnością kart...
Jak dobrze pamiętam to nVidia najwięcej gadała ze zrobią specjalne karty dla górników, że zablokują możliwość kopania na kartach graficznych ze zmodyfikują biosy itp itd i co... Nic.
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

po co? pieniądz jest pieniądz. a to czy kartę kupi górnik czy gracz czy inny? byleby $$$ się zgadzały. powiem więcej: nie zrobią tego, bo po co zamykać sobie jedną z dróg sprzedaży? obrazisz się na zielonych i powiesz sobie że więcej ich kart nie kupisz?

Edytowane przez angelus01
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, raiders napisał:

Najpierw niech sobie poradzą z górnikami to i nie będzie problemu z dostępnością kart...

Po co zabijać kurę która znosi złote jaja? Teraz przynajmniej mają pewność że ile by nie wyprodukowali to wszystko sprzeda się zaraz po opuszczeniu fabryki i to w atrakcyjnej (dla nich) cenie. Swoją drogą to chyba dawno swojego sklepu nie aktualizowali, aż się łezka w oku kręci jak się na to patrzy :D

https://www.nvidia.com/pl-pl/geforce/buy/

Godzinę temu, Pawel7 napisał:

Co Ty nie powiesz

To jest zwykła 2060 bez super, 2 miesiące temu chodziły po cenie niemal 2x niższej w promocjach.

Link to post
Share on other sites

Ja myślę że ceny kart już nigdy nie wrócą do normy ani ich dostępność :) Szczególnie do puki górnicy wykupują masowo a nic nie wskazuje na to żeby mieli przestać,niestety mamy takie czasy że powoli nić co jeszcze jakiś czas temu było normalne,dzisiaj niestety normalne nie jest ...

  • Smutne 1
Link to post
Share on other sites
4 minuty temu, Szy3ki napisał:

Nie widzisz jaka sytuacja związana z kartami dzieje się od kilku lat :) ? Dlaczego miało by to się nagle zmienić :) ?

Jaka sytuacja? 

Problem z dostępnością i chorymi cenami zaczął się we wrześniu 2020r i od tego momentu z dnia na dzień jest coraz gorzej. 

Głównie związane jest to z kryptowalutami, które zanotowały na rynku olbrzymie wzrosty wartości więc "górnicy" znów zaczęli kopać. Gdyby nie kolejny boom na kryptowaluty ceny były na na normalnym poziomie. 

Edytowane przez DjXbeat
  • Haha 1
Link to post
Share on other sites
Teraz, DjXbeat napisał:

Jaka sytuacja? 

Problem z dostępnością i chorymi cenami zaczął się we wrześniu 2020r i od tego momentu z dnia na dzień jest coraz gorzej. 

Głównie związane jest to z kryptowalutami, które zanotowały na rynku olbrzymie wzrosty wartości więc "górnicy" znów zaczęli kopać. Gdyby nie kolejny boom na kryptowaluty ceny były na na normalnym poziomie. 

Edytowane teraz przez DjXbeat

Ty tak teraz serio ?Jak kupowałem swoją 1080Ti sytuacja była identyczna,co nowe generacja kart wychodzi sytuacja jest IDENTYCZNA :)

Link to post
Share on other sites
30 minut temu, Szy3ki napisał:

Ty tak teraz serio ?Jak kupowałem swoją 1080Ti sytuacja była identyczna,co nowe generacja kart wychodzi sytuacja jest IDENTYCZNA :)

Co dla Ciebie oznacza Identyczna? 

To, że po premierzy nowej generacji ceny przez jakiś czas utrzymują się na wyższym poziomie to jest normalna kolei rzeczy. Sklepy trzepią marże puki rynek się nie nasyci. Rynek się nasyci a z reguły trwa to około pół roku od premiery i ceny są normalne. W obecnej sytuacji wszystko zbiegło się w tym samym czasie - premiera nowych generacji kart, olbrzymi popyt, problem z produkcją i  boom na kryptowaluty. 

Górnicy zaczęli wykupywać wszystkie karty z nowej generacji więc sklepy dostają ochłapy za które życzą sobie nawet 2x więcej niż przewidział producent. 

Taka sytuacja miała już raz miejsce parę lat wstecz (2017-2018r) ale nie na tak dużą skale jak obecnie. 

 

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites
3 minuty temu, DjXbeat napisał:

Górnicy zaczęli wykupywać wszystkie karty z nowej generacji więc sklepy dostają ochłapy za które życzą sobie nawet 2x więcej niż przewidział producent. 

Taka sytuacja miała już raz miejsce parę lat wstecz (2017-2018r) ale nie na tak dużą skale jak obecnie. 

Właśnie wtedy kupowałem 1080Ti o o tej sytuacji pisałem Ci wyżej :) Teraz sytuacja jest jeszcze gorsza i gdzie zapowiada się żeby było lepiej ? Kolejne modele wyszły w postaci 3060Ti i cena kosmos,3070 cena kosmos gdzie nie napiszesz do jakiego sklepu to dostepność zerowa i nie wiedza kiedy dostawa :) Za rogiem masz 3080Ti,pewnie będzie to samo , a jak już się zacznie sytuacja "normować" to na horyzoncie pojawi się seria 4xxx i zabawa zacznie się od nowa :)

Link to post
Share on other sites
9 minut temu, Szy3ki napisał:

Właśnie wtedy kupowałem 1080Ti o o tej sytuacji pisałem Ci wyżej :) Teraz sytuacja jest jeszcze gorsza i gdzie zapowiada się żeby było lepiej ? Kolejne modele wyszły w postaci 3060Ti i cena kosmos,3070 cena kosmos gdzie nie napiszesz do jakiego sklepu to dostepność zerowa i nie wiedza kiedy dostawa :) Za rogiem masz 3080Ti,pewnie będzie to samo , a jak już się zacznie sytuacja "normować" to na horyzoncie pojawi się seria 4xxx i zabawa zacznie się od nowa :)

Zabawa zacznie się od nowa pod warunkiem, że znowu wystrzeli kurs kryptowalut bo obecna sytuacja ściśle związana jest z miningiem. 

Gdyby nie było boomu na kryptowaluty miał byś normalne ceny. 

Trzeba pamiętać, że każdy kij ma dwa końce. W obecnej sytuacji producenci mają raj bo wszystkie karty schodzą od ręki bezpośrednio do górników i po części do innych użytkowników. Koszą kasę jak nigdy dotąd ale wystarczy, że wartość kryptowalut poleci na łeb, górnikom przestanie się opłacać kopać to rynek zaleją pokoparkowe używki w niskich cenach a wtedy producent dostanie po du**e.

Edytowane przez DjXbeat
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, DjXbeat napisał:

Zabawa zacznie się od nowa pod warunkiem, że znowu wystrzeli kurs kryptowalut bo obecna sytuacja ściśle związana jest z miningiem. 

Gdyby nie było boomu na kryptowaluty miał byś normalne ceny. 

To jest polityka :) Wszystko jest ustawiana odgórnie ,dobre siano zgarniają jedni i drudzy,mimo obłędnych cen za karty sprzedają się jak świeże bułeczki,to po co to zmieniać :) ? Tylko głupek by coś zmienił :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...