Skocz do zawartości

Temat o kartach Nvidia RTX Turing (TU1xx).


Recommended Posts

Pany, miałem czekać na 3070, ale patrząc na to co się dzieje, to pewnie w tym roku jakiegoś sensownego modelu bym nie kupił, wiec wziąłem 2080S Gaming X Trio za lekko ponad 2k. I tu pojawia się małe pytanie, czy mój Seasonic Focus Plus Gold 550w da rade z ów kartą i ryśkiem 3600? Czy potrzeba zmienić na mocniejszy?

Link to post
Share on other sites

Proszę o poradę... nagrałem dźwięk na skreconych na minimum zegarach w rdr2 na minimalnych detalach w full hd... to nie jest normalne.

 

Plik dźwiękowy w formacie m4a, nagrywane dyktafonem szajsuna.

 

https://megawrzuta.pl/download/6865128fb7c71be9cf782dbfc60403a4.html


Od razu nasuwa mi się pytanie. Karta jest na gwarancji do 2023 roku. W razie wątpliwości powinienem reklamować kartę bezpośrednio do asusa czy do sklepu internetowego w którym została zakupiona przez osobnika który mi ją sprzedał...

Link to post
Share on other sites

Proszę o poradę... nagrałem dźwięk na skreconych na minimum zegarach w rdr2 na minimalnych detalach w full hd... to nie jest normalne.

 

Plik dźwiękowy w formacie m4a, nagrywane dyktafonem szajsuna.

 

https://megawrzuta.pl/download/6865128fb7c71be9cf782dbfc60403a4.html

 

Od razu nasuwa mi się pytanie. Karta jest na gwarancji do 2023 roku. W razie wątpliwości powinienem reklamować kartę bezpośrednio do asusa czy do sklepu internetowego w którym została zakupiona przez osobnika który mi ją sprzedał...

99% producentów realizuje reklamacje poprzez sklep w którym została zakupiona.

Link to post
Share on other sites

Piszczące cewki to normalna sprawa przy mocnych kartach jak pisał Reven i wątpię żeby ktoś to uznał na gwarancji (choć wyjątki pewnie się zdarzają). 2-tygodniowy zwrot to dobry moment na poszukiwanie karty cichszej od reszty, jeśli komuś na tym aspekcie zależy. Obejściem problemu jest zablokowanie max fps, chociaż trafiają się sztuki które są słyszalne już w okolicach 100fps.

Link to post
Share on other sites

w takim razie czy ktoś ma doświadczenie z ustawianiem krzywej napięć/taktowania w afterburnerze dla 2080ti strixa oc żeby jakoś zmniejszyć ten niepokojący hałas?

Nic z tym nie zrobisz (to jest normalne) i nie wpływa to na żywotność/bezpieczeństwo karty. I nikt nie gra przy otwartej obudowie... :P 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A jakbyś zaufał kiedyś kobiecie to byś ***** nie miał ręki..... :)

 

Ja rozumiem temperatury ale po tygodniu działania kompa bez bocznej ściany w środku będzie taki syf że klękajcie narody :o

Nawet posiadając swojego SRAorusa 2080Ti który gotował się w życiu nie zdecydowałbym się nie zakładać boku budy...

Link to post
Share on other sites

A jakbyś zaufał kiedyś kobiecie to byś ***** nie miał ręki..... :)

 

Ja rozumiem temperatury ale po tygodniu działania kompa bez bocznej ściany w środku będzie taki syf że klękajcie narody :o

Nawet posiadając swojego SRAorusa 2080Ti który gotował się w życiu nie zdecydowałbym się nie zakładać boku budy...

Zależy też jak kto ma rozwiązane chłodzenie w obudowie. U mnie np. po zdjęciu ścianki temperatury potrafią wzrosnąć.

Link to post
Share on other sites

Jakbyś miał vege to też byś nie miał boku

Nie chodzisz o Vegę, ona ma luks temperatury. Po prostu jak coś zmienię w timingach RAM, komputer nie wstaje, a ja nurkuję pod biurko zresetować BIOS to brak konieczności odkrecania za każdym razem boku jest bardzo wygodny.
Link to post
Share on other sites

Jakbyś miał vege to też byś nie miał boku

 

Wtedy trzymałbym kompa w przedpokoju, na jakiejś super wysokiej półce z Ikei prosto przed jednostką klimatyzacji - najlepiej bez żadnej obudowy.  :menda:  :->

 

 

Nie chodzisz o Vegę, ona ma luks temperatury. Po prostu jak coś zmienię w timingach RAM, komputer nie wstaje, a ja nurkuję pod biurko zresetować BIOS to brak konieczności odkrecania za każdym razem boku jest bardzo wygodny.

Majster engineer zrób dwa solidne profile i tyle :P Daily + max perf - ja tak od jakiegoś czasu robię i imo dobrze się sprawdza. Dwa niezależne profile. 

 

Wiadomo kiedy 3080 wersja 20gb i jaka cena ~ ?

 

Nic nie wiadomo, w ogóle raczej nie wiadomo czy 20GB ma sens. Skoro 10GB do 4K starcza i przez najbliższy rok-dwa w zupełności wystarczy... Ogółem bezsens - tylko cena premium za x2 superdrogiej pamięci, która dodatkowo mega podniesie temoperatury karty (GDDR6X okazuje się być baaardzo ciepłe) oraz większy pobór prądu. Same problemy zero korzyści. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie chodzisz o Vegę, ona ma luks temperatury. Po prostu jak coś zmienię w timingach RAM, komputer nie wstaje, a ja nurkuję pod biurko zresetować BIOS to brak konieczności odkrecania za każdym razem boku jest bardzo wygodny.

Tato, komputer Ci się popsuł?

 

Nie, wszystko działa

 

A czemu się tak restartuje ciągle?

 

Bo tata kupi sobie nowy ram i ustawia

 

To ram się popsuł?

 

Nie, dobrze działa

 

Ale przecież nie działa

 

Idź do matki

 

Z pokoju obok- wytłumacz dziecku a nie do mnie odsyłasz, ja też nie rozumiem, tylko ty rozumiesz ale nie chcesz nikomu powiedzieć

 

Pod nosem - dlaczego tRFC poniżej 252 robi wyższy single i niższy multi niż powezej

 

Coś mówiłeś?

 

Nie nic, ram nie działa

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Majster engineer zrób dwa solidne profile i tyle :P Daily + max perf - ja tak od jakiegoś czasu robię i imo dobrze się sprawdza. Dwa niezależne profile.

 

Jak wczytam profil gdzie mam jednocześnie ustawione OC procesora i OC RAMu to komputer także nie wstaje. Jestem zmuszony ustawić najpierw jednen podzespół jak trzeba, restart komputera, ustawić drugi i dopiero wtedy wszystko chodzi.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...