Skocz do zawartości

Temat o kartach Nvidia RTX Turing (TU1xx).


Recommended Posts

Superka kosztuje tyle samo co 5700XT, a dostajesz DLSS 2.0 oraz RayTracing

 

https://www.x-kom.pl/p/520367-karta-graficzna-nvidia-kfa2-geforce-rtx-2070-super-ex-gamer-black-ed-8gb-gddr6.html

Miałem 2070s przez rok, skorzystałem z rt i dlss raz, żeby zobaczyć co to takiego. Nic nie zobaczyłem

Link to post
Share on other sites

Miałem 2070s przez rok, skorzystałem z rt i dlss raz, żeby zobaczyć co to takiego. Nic nie zobaczyłem

 

Srsly? ;p Panie musisz więcej grać! 

Ja z DLSS i RT korzystałem m.in. w Metro Exodus, Control, Wolfenstein YB, Doom Eternal, "Butter"field. A do ogrania mam jeszcze Mechwarriora, Symulator Kuriera UPS (Death Stranding) no i nasza cebulka narodowa Cyberpunk. Wbrew pozorów sporo tego (są jeszcze inne gry oczywiście niz te wymienione).

 

W sumie u mnie trochę inny scenariusz bo przy 2160p DLSS to u mnie dużo więcej znaczący feature niż przy 1440p.

Dla tego jak pisałem nie warto się nastawiać na jedną opcję. Może się okazać że do gier, w które gra lepszy i np. tańszy będzie Radeon. Zawsze trzeba dopasować kartę do zastosowań, jak z samochodem (benzynka, dizelek czy hybrydka).

Link to post
Share on other sites

Superka kosztuje tyle samo co 5700XT, a dostajesz DLSS 2.0 oraz RayTracing

 

https://www.x-kom.pl/p/520367-karta-graficzna-nvidia-kfa2-geforce-rtx-2070-super-ex-gamer-black-ed-8gb-gddr6.html

KFA 2 a to cicha karta nie ma z nią problemów bo cena rzeczywiście spoko i czy do monitora z free sync nie lepiej RX 5700 żeby nie było problemów ?

Link to post
Share on other sites

KFA 2 a to cicha karta nie ma z nią problemów bo cena rzeczywiście spoko i czy do monitora z free sync nie lepiej RX 5700 żeby nie było problemów ?

Nvidię musisz opuścić przez kabel DP i będzie freesync. Na AMD działa jak by płynniej , ale na Nvidi również bardzo dobrze i w zasadzie nie ma się do czego przyczepić.
Link to post
Share on other sites
37 DBa w stresie i 65 stopni to chyba nie tak źle, zawsze można kosztem temperatury jeszcze ja wyciszyć. Za tą cenę i patrząc że to nowa to śmiało można brać.
Link to post
Share on other sites

 

O MSI pisałem wyżej. Ale cena widzę spadła do poziomu podłogowego - imo dobrej. Karta ogółem jest super cicha (świetne chłodzenie) oraz ma dobre PCB. Jedynym problemem jest skrajnie irracjonalny powerlimit vbiosu (praktycznie jeden znajniższych jakie można spotkać przy 2070 Super). 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Uśmiałem się po pachy, specjalnie mam otwartą obudowę żeby posłuchać karty i moja poprzednia tak nie brzmiała.

 

Piszczenie cewek pewnie albo coś podobnego. Normalne dla kart z wysokim TDP i mega sekcjami zasilania itp. Tylko ekstremalny coil whine mógłby (ale nie u każdego producenta jest) być "nienormalny". Od lat nie miałem żadnego GPU z TDP powyżej 225w bez coil whine'a w jakimkolwiek stopniu. 

Edytowane przez Revenant
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...