Skocz do zawartości

Temat o kartach Nvidia RTX Turing (TU1xx).


Recommended Posts

Wrzucę parę orientacyjnych wyników (fresh z recek 3080, przy okazji mamy porównanie). Zastanawiałbym się nad sensem 2080Ti lub 2080S. Dopłata do nich względem 2070S/2080 może nie być zbyt opłacalna ($ per 1fps). Dodatkowo 2070S i 2080 jest więcej na rynku, więc jest większy wybór i walka cenowa wśród sprzedających. 

 

Ciekawe jak bardzo NAVI i 3070 wypłynie na ceny. 3070 może ładnie się wpasować. Co do Radeona mam mieszane uczucia, po ostatnim zawodzie przy 5700XT... eh...

 

battlefield-5-2560-1440.png

devil-may-cry-5-2560-1440.png

metro-exodus-2560-1440.png

sekiro-2560-1440.png

Link to post
Share on other sites

Wrzucę parę orientacyjnych wyników (fresh z recek 3080, przy okazji mamy porównanie). Zastanawiałbym się nad sensem 2080Ti lub 2080S. Dopłata do nich względem 2070S/2080 może nie być zbyt opłacalna ($ per 1fps). Dodatkowo 2070S i 2080 jest więcej na rynku, więc jest większy wybór i walka cenowa wśród sprzedających. 

 

Ciekawe jak bardzo NAVI i 3070 wypłynie na ceny. 3070 może ładnie się wpasować. Co do Radeona mam mieszane uczucia, po ostatnim zawodzie przy 5700XT... eh...

 

 

 

 

 

Przy 144hz liczy się każdy FPS, A wyniki które wrzuciłeś tylko potwierdzają to co pisałem 2080Ti, ja zmieniam na 3080 do 165hz monitora.

Link to post
Share on other sites

Przy 144hz liczy się każdy FPS, A wyniki które wrzuciłeś tylko potwierdzają to co pisałem 2080Ti, ja zmieniam na 3080 do 165hz monitora.

 

Sam siedziałem na 165Hz AUO i na laptopie 120Hz przez łącznie jakieś 3 lata. Każdy FPS się liczy gdy masz ich mało, gdy masz więcej i wyłączysz OSD to nawet nie będziesz w stanie rozpoznać czy masz 110 czy 140. Powyżej 100fps cudu nie ma, wystarczy zobaczyć na frame render time ile wynosi przy 60fps, 100 i więcej i popatrzeć na swój monitor (jego parametry). :< 

 

Najważniejsza i tak jest ostatecznie matryca (monitor). Pixel response time, g2g etc.

 

Jak ktoś musi mieć zawsze max fps monitora to niech sobie ma, nikt nie zabrania. Dla większości zwykłych ludzi jest to po prostu marnowanie pieniędzy i overkill, na którym dramatycznie cierpi opłacalność. 

Link to post
Share on other sites

Sam siedziałem na 165Hz AUO i na laptopie 120Hz przez łącznie jakieś 3 lata. Każdy FPS się liczy gdy masz ich mało, gdy masz więcej i wyłączysz OSD to nawet nie będziesz w stanie rozpoznać czy masz 110 czy 140. Powyżej 100fps cudu nie ma, wystarczy zobaczyć na frame render time ile wynosi przy 60fps, 100 i więcej i popatrzeć na swój monitor (jego parametry). :< 

 

Najważniejsza i tak jest ostatecznie matryca (monitor). Pixel response time, g2g etc.

 

Jak ktoś musi mieć zawsze max fps monitora to niech sobie ma, nikt nie zabrania. Dla większości zwykłych ludzi jest to po prostu marnowanie pieniędzy i overkill, na którym dramatycznie cierpi opłacalność. 

siedze juz kilka lat i wiem jak to działa i rozpoznam, gram w sumie tylko w FPS , :D mnie nie przekonasz

Link to post
Share on other sites

kiedy materiały z wodowaniem tego cacka?

Nie prędko. Jeszcze bloków  nie ma na 3080 TUF. Ale jak się tylko pojawi bloczek to można działać. Jeszcze na montaż  czekają materiały z budowy trzech konfigów etc. Teraz będziemy nadrabiać zaległości z montażem na YT.

Link to post
Share on other sites

Zrobiłem dziś repaste po 6 miesiącach swojej FTW3. Uwielbiam prostotę EVGI, 4 śrubki i karta rozkręcona. Nie to co Foundersy nvidii - z klejem i armią śrubek (ciągle nie mogę tego przeboleć, bo tak bardzo mi się podobała 3080 FE a znów zrobili to samo). 

 

Dobrze mi się wydawało że kryonaut nadawał się na śmietnik. Gdy FTW3 osiąga 70*c-71*c po OC to wiedź że coś jest nie tak.  :D

Dopadł ja efekt "pump out". Ewidentnie. Używam kryonauta od 2016 na GPU ale teraz z tym kończę. O ile na CPU jest okej to na GPU za tą cenę nie warto. Powróciłem do Gelida GC Extreme - 3,5g za 40zł z wysyłką a cena Kryonauta to przepaść. :| 

Temperatury znów wróciły do standardowych 64-65*c (test w PoE przy 120fps 4K FastSync oraz Witcher 3 z HD Modem). 

 

Covidowe 6 miesięcy ładnie skatowało pastę.

Link to post
Share on other sites

To jakie tempy miałeś na początku nałożenia Kryo?

 

Dokładnie takie same jak teraz, około 65*c przy maks katowaniu w 2160p bez kagańców. Na pewno z 1-2*c pomogło przeczyszczenie żeberek ale raczej wybitnie dużo syfu tam nie było. 

 

Temperaturę ambientową zawsze mam taką samą (klimatyzacja automatyczna), 25*c. Wentyle w budzie zawsze ustawione tak samo (to też mogłoby mieć wpływ). 

Podobny problem z Kryonautem miałem w laptopach, szczególnie Clevo P870DM. Dwie 980M w SLI wymagały repaste co około 3-4 miesiące. Tymczasem i7 6700K nie wymagał (przynajmniej chłodzenie było tam oddzielne dla CPU...). W Clevo P650 przy GTX 1070 była ta sama historia, może 4-5mc i do wymiany. Pasty kupowałem z mindfactory, caseking, morele i komputronika więc raczej o podróbkę ciężko. W większości przypadków winowajcą był pomp out - widać to było po paście po zdjęciu chłodzenia. Czasami np. demontowałem cooler z innego powodu gdy pasta była świerza więc też miałem porównanie.

 

Tak więc jednak przy dbaniu o pastę w przypadku GPU wróciłem do Gelida GC-E.

Link to post
Share on other sites

Kurde muszę sam sprawdzić tempy, bo zawsze też nakładałem Gelida GC Extreme, a ostatnio Kryo. Tylko, że ja głownie pulpit, więc nawet się tam wentyl nie zakręci dobrze.

 

No u mnie ciężkie życie ma pasta. W covidowej rzeczywistości gdy teraz dużo rzadziej wychodzę z domu i nie jeżdżę tyle (wsio zdalnie) to siedzi sie na kompie po nawet 8h dziennie. I non stop jak mam chwile czasu odpalam np. PoE czy World of Warships, często alt tabuje (nagłe wzrosty i dropy temperatur) itp. 

Link to post
Share on other sites

Nie to co Foundersy nvidii - z klejem i armią śrubek (ciągle nie mogę tego przeboleć, bo tak bardzo mi się podobała 3080 FE a znów zrobili to samo). 

Moim skromnym zdaniem i tak mocno poprawili montaż/demontaż względem takiego Founders Turing.

Link to post
Share on other sites

Opieram swoją opinię na filmiku, który pokazał Gamers Nexus z demontażu i jakoś nie odniosłem takiego wrażenia, że tak łatwo to zniszczyć. A widziałem również, gdy otwierał RTX 2060 Founders tam to faktycznie można zepsuć.

Edytowane przez CrisPell
Link to post
Share on other sites

Opieram swoją opinię na filmiku, który pokazał Gamers Nexus z demontażu i jakoś nie odniosłem takiego wrażenia, że tak łatwo to zniszczyć. A widziałem również, gdy otwierał RTX 2060 Founders tam to faktycznie można zepsuć.

 

Sam go wrzucałem na forum do tematu o Ampere. Nie zmienia to faktu że jest to najgorsza karta do rozkręcania i w życiu bym jej nie kupił. Przy moim użytkowaniu rozbieranie tego co 6mc (jednocześnie nie akceptując jakichkolwiek nawet najmniejszych rysek na karcie) doprowadziło by mnie już całkiem do szaleństwa i amoku. :P

 

Nvidia sama sobie komplikuje życie. :/ A tak to zostaje mi tylko EVGA... a zrobili dość brzydką kartę... oby RTX 4000 mieli ładniejszy...

Edytowane przez Revenant
Link to post
Share on other sites

Sam go wrzucałem na forum do tematu o Ampere. Nie zmienia to faktu że jest to najgorsza karta do rozkręcania i w życiu bym jej nie kupił. Przy moim użytkowaniu rozbieranie tego co 6mc (jednocześnie nie akceptując jakichkolwiek nawet najmniejszych rysek na karcie) doprowadziło by mnie już całkiem do szaleństwa i amoku. :P

 

Nvidia sama sobie komplikuje życie. :/ A tak to zostaje mi tylko EVGA... a zrobili dość brzydką kartę... oby RTX 4000 mieli ładniejszy...

tylko po co to rozkręcasz ? telefon też musi dać sie rozebrać ? :D

 

jedna z niewielu kart jakie musiałem rozebrać to właśnie było EVGA bo zapomnieli termopadów i je dosyłali pocztą.

Edytowane przez r1023
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

tylko po co to rozkręcasz ? telefon też musi dać sie rozebrać ? :D

 

jedna z niewielu kart jakie musiałem rozebrać to właśnie było EVGA bo zapomnieli termopadów i je dosyłali pocztą.

 

Pamiętam to, GTX'y 1070 FTW2, mój kolega miał jednego z nich. Po prostu wysłał im kartę i dostał nową. Przy okazji lepiej się kręciła i miała pamięci samsunga. :> Więc było warto wywalić 30zł na kuriera. :D 

 

Ja regularnie wykańczam pasty w kilka miesięcy więc nawet wytrzymalsze (ale mniej wydajne) stockowe pasty po roku da się zaorać. Poza tym łatwiej odsprzedać kartę, ktorą łatwo można "odświeżyć". 

Co do telefonu... jak nadziabie tam pasty to będzie lepiej chodził? <idzie szukać swojego zestawu ifixit> 

Link to post
Share on other sites
Przy moim użytkowaniu rozbieranie tego co 6mc (jednocześnie nie akceptując jakichkolwiek nawet najmniejszych rysek na karcie) doprowadziło by mnie już całkiem do szaleństwa i amoku.

 

Czy przypadkiem Steve nie wspomniał, że wystarczyło użyć magnesów do tych zaślepek i obyłoby się bez wiercenia? Po prostu chciał iść na żywioł bez instrukcji, no i trochę go poniosło.

 

EDIT: 

 

@Gosu Jak wygląda kwestia plomb na 3080 od Asusa?

Edytowane przez Carius
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...