Skocz do zawartości

Temat o kartach Nvidia RTX Turing (TU1xx).


Recommended Posts

Bo to PC pod programowanie, Android Studio + emulatory /Unity 3D, a do grania sporadycznie, a że potrzebowałem w miarę szybko, za nie dużo kasy to na GPU oszczędzilem z myślą zmiany za 6-12 miesięcy

Edytowane przez wrobel_krk
Link to post
Share on other sites

 

 

Myślałem, że to może panika w związku z Ampere jak 2080ti za 2100zl ktoś podobno kupił, ale w sumie uznałem że po co mi chyba żeby sprzedać dalej:)

Nie ma okazji,nikt za pół darmo nic nie oddaje :) Albo wałek albo chora cUrka,jedno z dwóch ;p

Link to post
Share on other sites

Chyba coś mi się od pewnego czasu Ewka sypie.... Początkowo myślałem że to problem z płytą ale teraz jestem raczej pewien, że problem leży po stronie karty. Problem polega na tym, że dość często przy odpalaniu kompa nie ma obrazu, pecet śmiga a monitor w tym czasie przechodzi w stan czuwania. Przepinając w tym czasie kabel na integrę obraz się pojawia. Czasami trzeba robić kilkukrotny reset pc żeby na karcie pojawił się obraz... Miał ktoś coś podobnego przy Turingach? 

Link to post
Share on other sites

Ehm, a jak z dociskiem karty w slocie? Nie siadła ciut? Bo to NIE jest 1-wentylowa pierdziawka itx z tego co pamiętam u Ciebie...?

 

EDIT: wcięło jeden wyraz, znaczący.

Edytowane przez Rebelmind
Link to post
Share on other sites

Nie ma okazji,nikt za pół darmo nic nie oddaje :) Albo wałek albo chora cUrka,jedno z dwóch ;p

Miałem możliwość kupna za 2100 i 2400, 2080ti, fakt, że słabsze modele ale z gwarancją. Na szczęście kalkulator wygrał z sercem. Właściwie nie ma scenariusza, w którym by mi się to opłacało.

Link to post
Share on other sites

Zmieniłem układ kabli przy swojej FTW3... bo musiałem coś zrobić z drugim kablem PCI-e żeby go nie zgubić <lol> (8pin PSU side -> 2x8pin PCI-e daisy chain 18AWG). 

 

Z jednego 8pin Daisy-chained na 2x8pin daisy chained. Tak jak na drugim obrazku (znalezione w google, support Seasonica twierdził i moja instrukcja że niby jeden jest git i daje radę do 300W przy 18AWG):

fAV9pa1.png

 

Ehh...

+ coil whine całkowicie znikł (miałem jako taki)

+ GDDR6 Microna kręci się dużo lepiej... wcześniej 1938MHz (15,5Gbps) a teraz 2013MHz (16,1Gbps)

czyli efektywna przepustowość wzrosła do 515,5Gbps z 492Gbps. 

+ karta trzyma +45Mhz więcej w grach (2160p) oraz benchmarkach 

 

Przykładowy nowy 3d "smark" TIME SPY EXTREME

https://www.3dmark.com/spy/13940544

 

Tylko profil CPU mam w teście na "stable" pod Resolve, więc patrzeć tylko na GPU score. Brak podkręconego ram'u, zaciśniętych timingów i tylko 4.1GHz. 

 

Do tej pory miałem lekkie OC do grania (a nie typowo benchmarkowe). Ale chyba to się teraz zmieni.  %-)


Aktualizacja: o ile w 3dmarku teraz przechodzi 2013MHz(*4) (16Gbps) bez utraty wydajności czy artefaktów to w grach nope. 15,8Gbps przechodzi. Czyli i tak improvement - ale nie taki jak w benchmarkach.

Edytowane przez Revenant
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Dobra cena się jak ci się uda jeszcze utargować to będzie jeszcze lepsza ;)

 

Już teraz można kupić nówkę za 2949 zł w proshopie

 

https://www.proshop.pl/Karta-graficzna/MSI-GeForce-RTX-2080-SUPER-GAMING-X-TRIO-8GB-GDDR6-RAM-Karta-graficzna/2789312?utm_source=ceneo&utm_medium=cpc&utm_campaign=pricesite

 

Jak pojawią się w sprzedaż 3070tki cena pewnie jeszcze spadnie.

Link to post
Share on other sites

300 złotych niżej i możesz śmiało brać.

 

Nikt mu nie da takiej ceny. Wczoraj szukałem 2070S lub 2080 dla kolegi. Najtańsze szroty i odpady na allegro zaczynają się od 1700zł i często bez GW. 

 

2 kafle za Trio to i tak dobra cena. Skupiłbym się raczej na egzekwowalności gwarancji - bo może się okazać że wcale jej nie ma. 

Link to post
Share on other sites

Już teraz można kupić nówkę za 2949 zł w proshopie

 

https://www.proshop.pl/Karta-graficzna/MSI-GeForce-RTX-2080-SUPER-GAMING-X-TRIO-8GB-GDDR6-RAM-Karta-graficzna/2789312?utm_source=ceneo&utm_medium=cpc&utm_campaign=pricesite

 

Jak pojawią się w sprzedaż 3070tki cena pewnie jeszcze spadnie.

No dobra ale to nadal prawie tysiąc więcej. Ja kupiłem 2 tygodnie temu 2080s Xtrio Msi i 2 lata gwarancji i jestem zadowolony, na moje potrzeby to karta i tak za mocna . Monitor FHD 144Hz , okazuje się że chyba monitor muszę zmienić na 2k żeby karta się nie nudziło.
Link to post
Share on other sites

No dobra ale to nadal prawie tysiąc więcej. Ja kupiłem 2 tygodnie temu 2080s Xtrio Msi i 2 lata gwarancji i jestem zadowolony, na moje potrzeby to karta i tak za mocna . Monitor FHD 144Hz , okazuje się że chyba monitor muszę zmienić na 2k żeby karta się nie nudziło.

 

No raczej. Karty od 2070S (rdzeń 2080'tki minimalnie wykastrowany) w górę do 1440p high-refresh lub entry-4K (z kompromisami w tytułach AAA oraz z DLSS). 

 

Przy 1080p high-refresh to i 2060/2060 Super będzie bardzo solidnym wyborem. 

 

Tylko jak wybierzesz monitor z panelem 144Hz/165Hz od AUO to szykuj się na dużo zwrotów nim trafisz sztukę bez kilku bad-pixeli czy BLB... mi to zajęło kilka miesięcy i wieleee zwrotów... 

Link to post
Share on other sites

Zmieniłem układ kabli przy swojej FTW3... bo musiałem coś zrobić z drugim kablem PCI-e żeby go nie zgubić <lol> (8pin PSU side -> 2x8pin PCI-e daisy chain 18AWG).

 

Z jednego 8pin Daisy-chained na 2x8pin daisy chained. Tak jak na drugim obrazku (znalezione w google, support Seasonica twierdził i moja instrukcja że niby jeden jest git i daje radę do 300W przy 18AWG):

fAV9pa1.png

 

Ehh...

+ coil whine całkowicie znikł (miałem jako taki)

+ GDDR6 Microna kręci się dużo lepiej... wcześniej 1938MHz (15,5Gbps) a teraz 2013MHz (16,1Gbps)

czyli efektywna przepustowość wzrosła do 515,5Gbps z 492Gbps.

+ karta trzyma +45Mhz więcej w grach (2160p) oraz benchmarkach

 

Przykładowy nowy 3d "smark" TIME SPY EXTREME

https://www.3dmark.com/spy/13940544

 

Tylko profil CPU mam w teście na "stable" pod Resolve, więc patrzeć tylko na GPU score. Brak podkręconego ram'u, zaciśniętych timingów i tylko 4.1GHz.

 

Do tej pory miałem lekkie OC do grania (a nie typowo benchmarkowe). Ale chyba to się teraz zmieni. %-)

 

Aktualizacja: o ile w 3dmarku teraz przechodzi 2013MHz(*4) (16Gbps) bez utraty wydajności czy artefaktów to w grach nope. 15,8Gbps przechodzi. Czyli i tak improvement - ale nie taki jak w benchmarkach.

Hmmm interesujące odkrycie muszę przetestowac to na rx5700xt gaming x który ma bardzo słyszalny coil whine
Link to post
Share on other sites

Hmmm interesujące odkrycie muszę przetestowac to na rx5700xt gaming x który ma bardzo słyszalny coil whine

 

Robiąc wtedy research naprowadziły mnie tematy użytkowników VEGI. U nich ponoć największy to miało wpływ na redukcję piszczenia cewek. U mnie jak widać był ten sam problem, zakładałem że do 2070S styknie. Ale zapomniałem już że to FTW3 z powerlimitem większym o jakieś 50%  :D O ile prądu jako-tako starczało (ale nie całkiem, o tym świadczy minor provement w taktowaniu rdzenia oraz zwiększony potencjał OC VRAM) to i poprawiła się chyba "stabilność" prądowa lub mniejsza rezystancja/czystsze zasilanie (?) co być może odpowiadało za coil whine. 

Link to post
Share on other sites

Robiąc wtedy research naprowadziły mnie tematy użytkowników VEGI. U nich ponoć największy to miało wpływ na redukcję piszczenia cewek. U mnie jak widać był ten sam problem, zakładałem że do 2070S styknie. Ale zapomniałem już że to FTW3 z powerlimitem większym o jakieś 50% :D O ile prądu jako-tako starczało (ale nie całkiem, o tym świadczy minor provement w taktowaniu rdzenia oraz zwiększony potencjał OC VRAM) to i poprawiła się chyba "stabilność" prądowa lub mniejsza rezystancja/czystsze zasilanie (?) co być może odpowiadało za coil whine.

No mój zasilacz ma właśnie duży ripple, wiec raczej to nic nie da ale spróbuje kiedyś tam
Link to post
Share on other sites

2080ti jeżeli faktycznie chcesz wykorzystać te 144Hz i nie schodzić z ustawień grafiki za bardzo.

 

2080ti to już będzie z mega zapasem (pomijając optymalizacyjne potworki i CPU). W przypadku 2080Ti czy 2080S nie lepiej byłoby poczekać na RTX 3070?

 

I warto przeliczyć performance per $. 2070S i 2080 będą zauważalnie tańsze od 2080S i już na pewno potwora 2080Ti. 

Link to post
Share on other sites

2080ti to już będzie z mega zapasem (pomijając optymalizacyjne potworki i CPU). W przypadku 2080Ti czy 2080S nie lepiej byłoby poczekać na RTX 3070?

 

I warto przeliczyć performance per $. 2070S i 2080 będą zauważalnie tańsze od 2080S i już na pewno potwora 2080Ti. 

Różnie to bywa, mocno zależy od tytułu, ale 2080 coraz częściej ( w sumie od początku tak było) to za mało do 144fps w 2k a 2080Ti daje rade, karta ma być chyba trochę na przyszłość. Warto poczekać na 3070/Navi i wtedy kupić coś co najbardziej pasuje pod gry w które się gra i resztę posiadanego sprzętu.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...