Skocz do zawartości

Temat o kartach Nvidia RTX Turing (TU1xx).


Recommended Posts

 

 

Choć obstawiam, że dla max RTX 3060 ewentualnie RTX 2060S/2070S, to nie powinno być źle.

Tutaj to nie ma nawet o czym rozmawiać - zapas w PSU spory, wszystko się wyjaśni za chwilę ale imo z 3070 na twoim PSU tez nie powinno być problemów i nie mówię na jechaniu do 80-90% obciążenia maksymalnego. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dobra, dzięki za rozjaśnienie sprawy, ale na koniec, chciałem dopytać, bo tu chyba jak się nie mylę- nie chcę wertować całego tematu, była mowa o tym, że RTX2070, zasilanie powinno się podłączać dwoma osobnymi kablami.
Czyli rozumiem, że przy 2070S, być może rtx 3060- tutaj musimy poczekać na premierę, musiałbym dokupić wiązkę- kabel by osobno podłączyć, czy kabel z 2x 6/8pin będzie wystarczający dla karty pokroju 2060S/2070S- nadal nie wiemy nic o 3060, stąd bazuję na obecnych kartach, bo je też biorę pod uwagę. Liczę na kartę do max 2tyś zł.

Sorka za pytanie, ale nigdy nie miałem karty droższej niż obecny gtx, i karty która ciągnie więcej prądu.

Link to post
Share on other sites

 

 

była mowa o tym, że RTX2070, zasilanie powinno się podłączać dwoma osobnymi kablami.
chyba pamiętam o co Ci chodzi... upalony przewód zasilający od EVGA?.  

 

w tamtym przypadku musiało dojść do jakiegoś zwarcia, bo teoretycznie nawet jeden przewód jest w stanie dostarczyć odpowiednia ilość Amper.

Natomiast jeśli jest taka możliwość do dobrze używać dwóch przewodów zamiast jednego z rozgałęzieniem na 2x8pin. (rozkłada to obciążenie) nie było takowego w zestawie z twoim PSU?, tak czy inaczej na twoim miejscy spał bym spokojnie:).

Link to post
Share on other sites

Choć obstawiam, że dla max RTX 3060 ewentualnie RTX 2060S/2070S, to nie powinno być źle. To, że zasilacz podoła nawet z 2070S to wiem

 

Weź pod uwagę że 2070S to lekko wykastrowany 2080. 2070S bez kagańca lubi żreć 300W (FTW3, Strix, Zotac AMP Extreme itp).

 

3070 na pewno pójdzie na twoim zasilaczu, o to się nie bój. 3080 jest tutaj już niewiadomą na chwilę obecną.  

 

Ja swoją 2070S FTW3 (z ostrym OC) mam podpiętą seasonicowym kablem (innego nie było w zestawie), który z jednej wtyczki wychodzi na 2x6+2pin. Normalnie wszystko śmiga bez problemu. Tylko kochany i niezawodny coil whine.  %-)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mam jeden kabel w którym mam 2x 6+2pin, jak widzę po wpisach, to nie powinno być problemu.

Może Seasonic o większej mocy ma 2 kable, nawet się upewniałem na stronie Seasonica, jest wyraźnie zaznaczone, że jest 1 kabel.
Nie myślę o 3070, 3080 czy 2080Ti, max Ampere to RTX 3060, z obecnych to 2060S/2070S, z tego co wiem nie ciągnie to nie wiadomo ile. Więc można spokojnie czekać na Ampere. Potem zdecyduję kiedy i co wezmę, Ampere zapewne ma szansę być dużo szybszą kartą od 2060s, i raczej poziom pod 2080- kto wie co z tego wyjdzie.

Link to post
Share on other sites

Zaraz mnie znów coś trafi... znów przestało mi działać HDCP 2.2 przez Displayport 1.4... 

Reinstall driverów na czysto - zrobiony. Driversweeper - ofkorz zaliczony. Ustawienia dokładnie sprawdzone... Windows jak zwykle up-to-date.

 

Przez HDMI działa... ale na HDMI mogę zapomnieć o 10bit oraz mój stary kabel HDMI nawet nie pozwala na nim wyłączyć freesynca... A takie odpinanie non stop kabli i przepinanie mnie irytuje...

 

Ktoś ma jakieś pomysły?

Link to post
Share on other sites

Masz razem hdmi i dp ?

 

Tzn? Dzisiaj podpiąłem oba kable jednocześnie. I po prostu jak chce oglądać netflixa (potrzeba mi HDCP 2.2) to przełączam monitor (a raczej złącze via Windows key + P). Jakoś działa. Ale to też irytujące że muszę mieć kolejny kabel oraz przełączać za każdym razem... 

 

Wcześniej cały czas (ponad rok) od zakupu monitora miałem wpięty tylko i wyłącznie DP 1.4 (zarówno przy monitorze jak i GPU). Kabel fabryczny LG (ver. DP 1.4). 

Link to post
Share on other sites

T

 

Podobno w stanie idealnym, ale to OLX

Facet pisze, że można sprawdzić przed kupnem.

Chyba jeszcze poczekam ze zmianą GPU, bo w sumie uznałem, że najpierw muszę sobie urządzić pokój, kupić monitor 1440p.

To są fejki dla zaniżania cen nieświadomych ludzi. Bez gwarancji to za 1650 zł chodzą minimum. Ja też mam ale z gwarą za więcej, co jest normalne.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...