Skocz do zawartości

Zabezpieczenie ekoskóry na piance pałąka słuchawek.


Recommended Posts

Witam. 

Mam już dość stare słuchawki JBL J88, oczywiście na ekoskórze, nausznice nie są problemem, bo za 100zł serwis mi je wymienia (2 lata wytrzymują ), problem mam z ekoskórą na pałąku, bo jej się nie da wymienić. 

Pytanie: Jak ją zabezpieczyć, obecnie zaczyna się sypać. 

20180817_145109.jpg

Macie jakieś ciekawe sposoby, jak to uratować, bo same słuchawki kocham za wygodę i brzmienie (choć głównie za wygodę).  

Link to post
Share on other sites

@@djgromo, tylko ten film jest o prawdziwej skórze, a ekoskóra to zupełnie inny materiał. 

Obecnie zastanawiam się nad jakąś cienką, bardzo rozciągliwą koszulką termokurczliwą i chyba tego spróbuję na początek. 


koszulki już zakupione, 20mm 40mm i 60mm, zobaczymy która wejdzie, teraz tylko czekać na list polecany pocztą do 2 tygodni.

Link to post
Share on other sites

@@kombajn, będę to musiał sprawdzić, skontaktuję się z serwisem 

Aktualnie prowizorka na prowizorce :D

kilkanaście minut nad palnikiem i są efekty. 

20180824_215953.jpg

 

 

 

20180824_220021.jpg

 

60mm weszła idealnie, ale jest gruba więc trochę twardo na głowie, choć nie przeszkadza. 
Jak się okażę że podbicie pałąka z J55 pasuje, to być może zmienię.

20180824_220043.jpg

Link to post
Share on other sites

Bez obrazy ale wyszła ci niezła partyzantka. No nie wiem czy ci serwis odpisze cokolwiek ponad "podbicie pałąka J55 pasuje do J55 i nie jest przewidziane do J88". Mniej więcej to samo mi odpisał serwis Beyerdynamic jak pytałem czy będące wciąż w sprzedaży pady od DT48 będą pasować do bardzo rzadkiego modelu DT96.

Ale tam masz 4 normalne  śrubki wystarczy odkręcić pomierzyć wymiary podbicia pałąka i napisać wiadomość do chińczyka żeby sprawdził czy będzie pasować. Względnie są tez w sprzedaży bardzo tanie podbicia pałąka do Sennheisera HD600 które prawie na pewno będą o niebo wygodniejsze:

https://www.ebay.de/itm/NEW-headband-head-band-parts-Padding-for-Sennheiser-HD580-HD600-Headphones/172288879959

lub jeśli miało by być coś podobnego to od HD201:

 https://www.ebay.de/itm/Wiedereinbau-Kopfhorer-Stirnband-Bugel-fur-Sennheiser-HD201-201S-180/142435168166?hash=item2129cc2fa6:g:QHwAAOSw8GtZWjHA

Link to post
Share on other sites

koszulka termokurczliwa zdjęta, była zbyt gruba, obecnie raczej spróbuję kupić tego pada do J55, ewentualnie jeszcze drugą parę słuchawek sobie kupię (plus pady na prawdziwej skórze jak będą), bo coś już mi się pałąk poddaje w tych J88, prawie w ogóle nie dociska, a on jest znany z pękania (sam 2 złamałem), pewnie coś w stylu MSR7 kupię jako drugie. 


No i kupione, trochę zbyt płytkie pady jak dla mnie, dotykam uchem do siatki, no zobaczymy jak to będzie. 

 

20180829_174739.jpg


coś szybko to mi poszło, co z J88 to zobaczę, pady i tak zamówiłem, może całe kupię nowe jak gdzieś będą. 


aż się zdziwiłem jak łatwo MSR7 napędzić w porównaniu do J88 z integry. 

Link to post
Share on other sites

próbowałem już asus xonar u7, żadnej różnicy na J88 nie słyszałem w porównaniu do mojej integry (oczywiście jakiegoś FLAC-a puściłem na odsłuch).

Teraz mam J88, MSR7 i HM5 więc można by czegoś spróbować znowu. 
 
Masz jakąś propozycję budżetowego zewnętrznego DAC-a do powiedzmy 1 tys zł, co nie będzie sprawiał problemów pod np ubuntu/windows. 

Link to post
Share on other sites

Topping D30 DAC + A30 AMP z Amazonu i nie bedzie to opcja budżetowa tylko już trochę wyższa półka

https://www.amazon.de/Topping-D30-A30-Headphone-Amplifier/dp/B01N7CHD5J/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1535572067&sr=8-1&keywords=Topping+A30+%2BD30

Jedyny problem polega na tym że wysyłka jest z Chin więc może cie spotkać niemiła niespodzianka u celników. Ale kiedyś pisałem do tego sprzedawcy i zaoferował że w przypadku opłat granicznych pokryje połowę kosztów. Chińscy sprzedawcy naprawdę się starają.

 

Albo dozbierać i kupić Audio-GD R-2R11

http://www.4hifi.pl/audio-gd-r2r-11_6741.html

Edytowane przez kombajn
Link to post
Share on other sites

Wzmacniacz na pewno HM5 pomoże, ale jak usłyszałem MSR7 to wątpię aby mnie różnica wbiła w fotel. Jak to jest z dac-ami i wzmacniaczami, można pójść z swoimi słuchawkami na odsłuch gdzieś?  
Bo o słuchawkach słyszałem, ale o DAC-ach i AMP-ach już nikt nie mówi. 

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

jest problem, kupiłem nausznice jak i pad na pałąk (z ali) do J88, miałem kupić już tylko coś na źródło do obu słuchawek, miałem już wybrane kilka DAC-ów do odsłuchu w mp3store, ale wyszły HM100 od brainwavzaudio  :cry:  co sądzicie? Zniechęćcie mnie jakoś, bo nigdy mi na tego DAC-a nie starczy, a te HM100 są piękne, ile bym nie patrzył.  

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...