Skocz do zawartości

Wymiana płyty głównej Gigabyte GA-Z68AP-D3 /intelZ68/


Recommended Posts

Witam serdecznie. Kilka lat temu zwróciłem się z prośbą o pomoc w złożeniu komputera. Dzisiaj natomiast proszę o pomoc w znalezieniu godnego następcy dla mojej płyty głównej Gigabyte GA-Z68AP-D3 /intelZ68/. Chciałbym również zaznaczyć, że w niedalekiej przyszłości planuję dokupić również pamięć RAM (kolejne  8GB) kompatybilną z obecną. Poniżej załączam konfigurację sprzętu.


Konfiguracja mojego sprzętu:
Procesor: Intel Core i5-3470 /3.2 GHz, 6mb, LGA1155/

Dysk twardy: HDD Seagate 1 TB 64 MB cache SATA600 7200rpm
Karta graficzna: Gigabyte GeForce GTX 770 OC 2GB DDR5 256bit
Płyta Główna: Gigabyte GA-Z68AP-D3 /intelZ68/
Pamięć : DDR3 8GB 1600 MHz CL11 Crucial Spectek
Obudowa: Zalman Z3
Chłodzenie: SilentiumPC Fera 2 HE1224
Zasilacz: Thermaltake Smart SE 530W

Z góry dziękuję za wszelką pomoc!

Link to post
Share on other sites

Zależy ci na możliwości podkręcenia procesora na @4.0 jak to mogło mieć miejsce na poprzedniej płycie?

Nie, absolutnie. Jedyne co mnie na ten moment interesuje to zakupić odpowiedni zamiennik, ew. trochę lepszy od obecnej płyty głównej, bo zaczęła mi szwankować. 

Jak obecna płyta działa poprawnie, to nie widzę sensu wymiany. Masz pojedynczą kość pamięci? 

 

Problem polega na tym, że płyta główna szwankuje. Często wyskakuje mi reboot BIOSU, nie chcę wchodzić w szczegóły bo decyzja o zakupie nowej płyty i tak wisiała w powietrzu a teraz mam przynajmniej solidny powód. 

 

Tak mam pojedynczą kość pamięci.

Link to post
Share on other sites

A może sprzedać procesor i pamięć a kupić powiedzmy i3 8100 + h310 + 2x4GB ram a nie inwestować w 6 letni sprzęt? 

 

 

 

Tak mam pojedynczą kość pamięci.

 

Tracisz w ten sposób nawet do 30% szybkości procesora.  

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Dzięki za dobrą radę. Zakup tej płyty jest jednak rozwiązaniem tymczasowym. Za około dwa lata planuję zakup nowego sprzętu, dlatego też zależałoby mi na zakupie płyty głównej, która pozwoli mi przynajmniej utrzymać poziom obecnej. W przyszłości na pewno zajrzę tu również przy wyborze nowego sprzętu.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...