Skocz do zawartości

Problem z Asus z370-f gaming szyna danych


Recommended Posts

Witam

 

To już trzecie forum na, którym zakładam temat być może tutaj będzie ktoś mi w stanie pomóc.

 

Problem polega na tym, że szyna danych (bus clock) pracuje tylko z prędkością 80Mhz zamiast domyślnego 100Mhz przez co mój procesor nie osiąga nawet stockowych wartości. Próbowałem już

wielu rzeczy przywracając ustawienia domyślne w biosie, wyłaczając profil XMP, poprzez podkręcanie procesora itd. nic nie pomaga dalej pokazuje wartość 80Mhz w hwinfo oraz occt. W biosie magistrala widnieje jakos 100, ale w windowsie już nie.

 

Bios jest najnowszy aktualny (1002)

 

Podzespoły to:

 

Płyta główna: Asus z370-f Gaming

Procesor: i7 8700k

Chłodzenie: Kraken x62

Pamięci: 2x8GB 2933Mhz DDR4 HyperX Predator RGB (HX429C15PB3AK2/16)

GPU: Geforce 1080TI (MSI TRIO)

 

Chciałbym podkręcic procka, ale póki nie rozwiąże tego problemu nie bardzo mam jak ruszyć z resztą. Próbowałem raz go podkręcić do 4,8Ghz, ale niestety podniosło się jedynie do ~3,84Ghz właśnie ze względu na magistrale 80Mhz (multiplier x48). Teoretycznie mógłbym użyć mnożnika x60 i uzyskać oczekiwaną wartość, ale to tak nie powinno działać. Nie chce również podnosić BCLK na więcej niż 100 bo skaluje to razem z pamięciami..

 

 

Jeśli ktoś ma jakieś pomysły lub wie w czym może być problem będę bardzo wdzięczny.

 

 

Link to post
Share on other sites

A więc tak jeśli chodzi o pierwszy wątek to piszą żeby wyłączyć Hyper-V z tym, że ja nie mam Hyper-V z tego co czytałem dotyczy to wersji windows server itp. mimo wszystko poszukałem tego w miejscu gdzie powinno to być. U mnie tego niema (windows 64bit home) jest tylko hypervision, ale to jest wyłączone.

 

Co do pozostałych dwoch watków to mowią, że hwinfo może błednie pokazywać z tym, że to bardzo stary temat i obecna wersja raczej już nie ma z tym problemu, a nawet jeśli to i tak pokazuje mi to samo w: CpuZ , Aida64 oraz OCCT.

 

Czy jest możliwe, że płyta jest jakaś wadliwa? Miałem z nią co prawda na początku problem bo nie wykrywało mi drugiej pamięci, ale jak się okazało jeden pin w gnieździe procesora był lekko wygięty podejrzewam, że zaślepka która powinna być osadzona na gniazdo procesora podczas transportu naruszyła właśnie ten pin (Jak dostałem płyte to zaślepka latała luzem). Aczkolwiek udało mi się go naprostować igłą i wszystko teoretycznie teraz śmiga poza szyna danych..

Edytowane przez RyjekPvP
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...