Skocz do zawartości

Czy da się zrobić obraz tylko tej części dysku, która zawiera system?


Recommended Posts

W laptopie Lenovo 750 Gb padł mi dysk twardy, kupiłam nowy 1 Tb i teraz mam problem... co ja, biedna kobieta z zerowym pojęciem o komputerach mam zrobić, skoro wykonanie obrazu całego dysku nie wchodzi (chyba) w grę, bo po podłączeniu starego dysku do drugiego laptopa wyskakuje info, że potrzeba 750 Gb miejsca na utworzenie obrazu, a ja tyle nie mam? Żeby było śmieszniej dysk zepsuł się tak, że pokazuje mi, że całe miejsce jest zajęte, mimo że realnie jest tam może z 200 Gb danych.

 

Wychodzi na to, że mam zepsuty dysk, nowy dysk, drugiego laptopa i nie potrafię zainstalować systemu na nowym dysku, bo przecież nie mam go na płycie. Znajomi mówią "zrób obraz dysku", ale nie mam nigdzie 750 Gb wolnego miejsca. Jest jakiś sposób, żeby zrobić obraz tylko tych partycji z systemem? Albo jakikolwiek sposób, żeby na pusty dysk przenieść system, nie mając go na płycie?

Link to post
Share on other sites

Mozesz sciagnac z sieci dokladnie taki sam obraz Windowsa jaki byl oryginalnie zainstalowany na tym laptopie.Nastepnie wypalasz Windowsa na plyte i instalujesz system na laptopie.Podczas instalacji mozesz zostac poproszona o wpisanie numeru seryjnego Windowsa - zobacz czy przypadkiem nie masz go gdzies pod spodem obudowy laptopa.

Ja zawsze robilem tak ze przed zamontowaniem nowego dysku w laptopie  "wyciagalem" numer seryjny Windowsa programem Produkey ale w Twoim przypadku to raczej nie bedzie mozliwe skoro stary dysk padl.

Link to post
Share on other sites

 

 

Mozesz sciagnac z sieci dokladnie taki sam obraz Windowsa jaki był oryginalnie zainstalowany na tym laptopie.
  Ale to bym musiała ściągnąć Windowsa na starym laptopie, żeby klucz działał, a nie mam jak tego zrobić, skoro dysk umarł. Dobrze rozumiem?
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...