Skocz do zawartości

Potrzebna pomoc:Zamrażanie win 10 nowy komputer, procek 100% albo grafika 100% a czasami na 0%


Recommended Posts

Cześćwszystkim.
Mam problem z windowsem 10 (albo sprzętem), który się zamraża co pewien czas nie wiem od czego.
Co dokładnie się dzieje nie wiem, nie wiem czym jest to spowodowane, bo też nie zawsze się tak dzieję czasami się nic nie dzieje do momentu w którym np nie nacisnę na start i nie będę próbował rozwinąć menu.

Odkąd zaobserwowałem dziwne zachowanie, na jednym z 3 monitorów mam odpalony manager zadań gdzie sprawdzam zakładkę zużycia zasobów i w momencie przycięcia/zamrożenia systemu dochodzi do sytuacji w której albo akrta graficzna np z 2-4% wyskakuje w momencie zacięcia na 100% pracy, albo jak dzisiaj procesor 6 rdzeniowy 12 wątkowy na niektórych wątkach na 100% co daje efekt przycięcia (tak z moich obserwacji).

Proszę o poradę czym to może być spowodowane ponieważ internety nie podają konkretnej odpowiedzi w jaki sposób sobie poradzić z tym problemem.
Z góry dziękuję,

Sprzęt który ostatnio złożyłem i staram się na nim pracować mam może 2 tygodnie:

Procesor: i7-8700K
ram: 2x16GB HyperX czarne kingston DDR4 (32gb)
Płyta główna: MSI Z370 SLI PLUS
Dyski:
- 240 ssd (system)
- Seagate 2TB 7200obr. 64MB BarraCuda
- 240 ssd
- 120 ssd
+ 2 zewnętrzne jeden 2T drugi 1T 2,5'' obydwa
Grafika: GTX 760 4GB

Jeżeli chodzi o obudowę i dodatkowe chłodzenie to: SilentiumPC Armis AR7 TG-RGB - w tym już montowane 3 wiatraki plus dodatkowo ode mnie 2 na górze obudowy.

Chłodzenie procesora: SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v2

Link to post
Share on other sites

Tak jak fabrycznie, nic nie ustawiałem, podłączyłem wszystko i poinstalowałem sterowniki tak jak ma być.

Wszystkie podzespoły nowe zakupione w X-Kom'ie za wyjątkie karty graficznej oraz zasilacza.
No i dwa dyski ssd ze starego PC przełożyłem ale robią za dodatkowe; system zainstalowany został na nowym SSD 240

Link to post
Share on other sites

We wcześniejszej specyfikacji nie miałem problemów.

Wcześniej używałem:
i3 4330 - chłodzenie zwykłe boxowe zestawowe
2x8GB DDR3 HyperX red
płyta: MSI B85-G43
zasilacz ten sam
Karta graficzna ta sama
i te dyski 240 i 120GB ssd

 

Win 7 Proffesional
I nie miałem problemów z zamrażaniem systemu, skokami procesora bądź grafiki tak jak w tym przypadku.

Link to post
Share on other sites

Ustaw profil zasilania, maksymalna wydajność, abyś nie miał aż tak dużych skoków napięcia. Najwidoczniej Twój procesor ma problem ze zmiennym napięciem.

 

Posiadasz bestie do podkręcania, warto zaznajomić się z tematem overclockingu i ustawiania stałego napięcia, ponieważ jak to elektronika, nie lubi zmiennego napięcia.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

kurcze dlugo mnie tu nie bylo. xeinaemm dzieki za podpowiedz zobacze co bede w stanie z tym zrobic.

aleznajac zycie dopiero po sesji bede mial czas na zabawy z kompem plus mozliwosc zycia bez niego :)

 

wczoraj w ramach relaksu odpalilem starsza gre jak tdu 2 oraz grid jeden w celu sprawdzenia co sie bedzie dzialo. zaobserwowalem ze w obydwu przypadkach gry np zuzywaja zasoby gpu w 100% racja ustawian na najlepsze ustawienia plus rozdzielczosc uhd, no ale to sa gry do 2011 chyba roku wydane i co jakis czas moze to byc godzina badz pol godziny spada mi na chwile do 0% gpu co skutkuje ciemnym obrazem.

najlepsze jest to ze wylacza obraz tylko na srodkowym monitorze na ktorym odpalone jest okienko gry

kurcze dlugo mnie tu nie bylo. xeinaemm dzieki za podpowiedz zobacze co bede w stanie z tym zrobic.

aleznajac zycie dopiero po sesji bede mial czas na zabawy z kompem plus mozliwosc zycia bez niego :)

 

wczoraj w ramach relaksu odpalilem starsza gre jak tdu 2 oraz grid jeden w celu sprawdzenia co sie bedzie dzialo. zaobserwowalem ze w obydwu przypadkach gry np zuzywaja zasoby gpu w 100% racja ustawian na najlepsze ustawienia plus rozdzielczosc uhd, no ale to sa gry do 2011 chyba roku wydane i co jakis czas moze to byc godzina badz pol godziny spada mi na chwile do 0% gpu co skutkuje ciemnym obrazem.

najlepsze jest to ze wylacza obraz tylko na srodkowym monitorze na ktorym odpalone jest okienko gry

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...