Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć,

 

 

Od dłuższego czasu mam pewien problem, mam nadzieję że mi pomożecie. Zawsze jakoś wspólnie sobie radziliśmy :D

 

Freezowanie występuje tylko podczas grania. Ekran zamarza, nic nie da się zrobić.

Średnio zjawisko występuję raz na ok. 5 godz grania. 

 

Moja specs. pc: 4670k(OC) 4,1Ghz, xfx 450, 1TB WD blue, karta zintegrowana

 

Jako, że gram bardzo rzadko to bagatelizowałem ten problem. Reset i grałem dalej.

Kiedyś szukałem rozwiązania: sprawdzałem RAM, wrzucałem na benchmarki - nic nie wykrywało.

 

Wczoraj wrzuciłem dysk na sprawdzanie i pokazało 1 bad sektora. Czy to może być przyczyna?

Gdzie powinienem szukać? Może to jakiś błąd fabryczny w procesorze?

 

 

Jakiekolwiek sugestię i przemyślenia mile widziane ;)

Edytowane przez shanex
Link to post
Share on other sites

A ile tej pamięci masz ? Sprawdź zachowanie komputera bez oc,na ustawieniach domyślnych...Grafika z procesora ?

8GB (2x4) Ballistix 1600MHz CL9.

 

Działam na zintegrowanej karcie. Dobry pomysł z przywróceniem do domyślnych. 

 

Sprawdzales kod bledu w podgladzie zdarzen ?

Mozesz wrzucic jeszcze stan parametrow SMART z programu HDTune albo CrystalDiskInfo.

 

Bezpośrednio po freezie nie sprawdzałem. Patrząc obecnie na listę w zakładce " System " przewijają się błędy:

 

- " W urządzeniu \Device\Harddisk1\DR1 wystąpił zły blok."

- " Zgodnie z ustawieniami uprawnienia właściwe dla aplikacji nie jest udzielane uprawnienie Lokalny Aktywacja do aplikacji serwera COM z identyfikatorem klasy CLSID "

 

dyskinfo2.png

Link to post
Share on other sites

Błędy na dysku są wynikiem bagatelizowania problemów ze stabilnością. Teraz oprócz tego resetowania, będziesz miał jeszcze problemy z dyskiem. Nic w komputerze nie dzieje się bez przyczyny. Jeśli platforma nie działa stabilnie rezygnuje się z OC. Sprawdź czy masz aktywne profile pamięci X.M. P w bios. Taśma sata od dysku profilaktycznie do wymiany. 

Edytowane przez gepardmak
Link to post
Share on other sites

Błędy na dysku są już wynikiem bagatelizowania problemów ze stabilnością. Teraz oprócz tego, resetowania będziesz miał jeszcze problemy z dyskiem. 

Chcesz powiedzieć, że niestabilność dysku jest spowodowana resetowaniem komputera. A przyczyny freezowania trzeba szukać gdzieś indziej ?

Link to post
Share on other sites

Freezy, które miałeś zawsze po ich wystąpieniu robiłeś reset, co dobrze na dyski nie wpływa dlatego teraz masz relokowane sektory. Przywróć ustawienia fabryczne bios i przeprowadź testy stabilności. OC trzeba robić odpowiedzialnie sama zmiana mnożnika może nie wystarczyć, czasem trzeba podnieść odrobinę napięcie rdzenia CPU by procesor pracował stabilnie. 5 godzin grania to dużo, freezy mogą być też efektem kumulacji temperatury. Każdy układ scalony inaczej reaguje na temperaturę jeden będzie powodował lag w grafice, zbijał taktowanie a inny może całkowicie się zawieszać.   

Edytowane przez gepardmak
Link to post
Share on other sites

Mogles jeszcze wrzucic dolna czesc tej tabelki parmaetrow SMART.Z tego co widac masz 1 niestabilny sektor i 584 bledow odczytu co moze swiadczyc o uszkodzeniu powierzchni dysku.

Zrob jeszcze "Error scan" w HDTune (koniecznie z ODZNACZONĄ opcją "Quick scan" - skanowanie bedzie powolniejsze ale za to dokladniejsze i mzoe troche potrwac).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mogles jeszcze wrzucic dolna czesc tej tabelki parmaetrow SMART.Z tego co widac masz 1 niestabilny sektor i 584 bledow odczytu co moze swiadczyc o uszkodzeniu powierzchni dysku.

Zrob jeszcze "Error scan" w HDTune (koniecznie z ODZNACZONĄ opcją "Quick scan" - skanowanie bedzie powolniejsze ale za to dokladniejsze i mzoe troche potrwac).

dysk.png

 

 

No screen niefortunnie zrobiony. :)  Uszkodzona powierzchnia - brzmi groźnie i pewnie nie do naprawy. Skan z odznaczoną opcją "Quick" robiłem wczoraj. Wykrył jeden bad sektor.

Link to post
Share on other sites

Po kolejnym freezie sprawdziłem dziennik - " Zgodnie z ustawieniami uprawnienia właściwe dla aplikacji nie jest udzielane uprawnienie Lokalny Aktywacja do aplikacji serwera COM z identyfikatorem klasy CLSID "

 

 

Znalazłem przykładowe "rozwiązanie" problemu. Pogrzebałem w rejestrze i zobaczymy czy podziała. Będę na bieżąco informował. 

 

tutaj link ->https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_10-other_settings-winpc/distributedcom-errors-flooding-event-log/22701266-e81e-40a5-9fb4-780519363f59

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...