Skocz do zawartości

Twój administrator IT ograniczył dostęp do niektórych obszarów tej aplikacji.


Recommended Posts

Cześć! Czemu jeśli wejdę w ustawienia -> aktualizacje i zabezpieczenia -> zabezpieczenia systemu Windows i kliknę "ochrona przed wirusami i zagrożeniami", to na ekranie pojawia się komunikat "Twój administrator IT ograniczył dostęp do niektórych obszarów tej aplikacji przez co element, do którego próbowano uzyskać dostęp, jest niedostępny. Skontaktuj się z pomocą techniczną IT, aby uzyskać więcej informacji" 

Czym spowodowany jest ten komunikat? 

https://imgur.com/a/LXhQ9WD

Nadmienię, iż używam zewnętrznego antywirusa. Ponadto po kliknięciu wyżej w "otwórz usługę Windows Defender Security Center", nie pojawia się żaden komunikat. 

Z góry dziękuję i pozdrawiam! 

Link to post
Share on other sites
Przetestowałem kilka sposobów, jednakże dopiero odinstalowanie programu Norton powoduje, iż przejście do zakładki "ochrona przed wirusami i zagrożeniami" jest możliwe bez otrzymania komunikatu. Po ponownej instalacji Nortona, nadal podany wyżej komunikat się ukazuję. 

 

Mam dwa pytania: 

1. Czy mając zewnętrzny program antywirusowy podany komunikat jest czymś naturalnym? 

2. Czy używając programu Norton jest możliwość zlikwidowania tego komunikatu i bezproblemowego przejścia do ochrony przed wirusami i zagrożeniami? 

Edytowane przez Monte_Christo
Link to post
Share on other sites

Napisano dziś, 21:03

https://support.nort...current/contact - zadzwoń do nich i przedstaw problem albo napisz. Powinni odpowiedzieć...

Poza tym ten Norton z płyty,nie jest programem na zawsze i bezpłatnym cały czas.Dlatego radzę zadzwonić i dodatkowo dokładnie przeczytać co jest napisane podczas jego instalacji.

 
Edytowane przez jarrino
Link to post
Share on other sites

 

Napisano dziś, 21:03

https://support.nort...current/contact - zadzwoń do nich i przedstaw problem albo napisz. Powinni odpowiedzieć...

Poza tym ten Norton z płyty,nie jest programem na zawsze i bezpłatnym cały czas.Dlatego radzę zadzwonić i dodatkowo dokładnie przeczytać co jest napisane podczas jego instalacji.

 

 

Doskonale wiem, że to program płatny. 

Link to post
Share on other sites

Ja ci podałem najprostszy sposób rozwiązania problemu,czyli telefon do nich. Z tego co pisałeś,to był on na płycie ze sterownikami. Czyli ty go nie kupowałeś i była to pewnie jakaś okrojona i czasowa wersja. Poczytaj na stronie ,którą podałem a potem do nich zadzwoń i zapytaj. "Doskonale wiem, że to program płatny." no to kupiłeś czy nie ?

Edytowane przez jarrino
Link to post
Share on other sites

Ja ci podałem najprostszy sposób rozwiązania problemu,czyli telefon do nich. Z tego co pisałeś,to był on na płycie ze sterownikami. Czyli ty go nie kupowałeś i była to pewnie jakaś okrojona i czasowa wersja. Poczytaj na stronie ,którą podałem a potem do nich zadzwoń i zapytaj. "Doskonale wiem, że to program płatny." no to kupiłeś czy nie ?

Nie, ponieważ na tę chwilę mogę korzystać z 60-dniowej subskrypcji. 

Link to post
Share on other sites

A ile dni go używasz i czy na innym sprzęcie też go używałeś ?

Korzystam z tego programu od samego początku swojej przygody ze swoim laptopem, tak więc 4 miesiące.

 

Wyłącznie na moim urządzeniu.

 

Natomiast 10 dni temu instalowałem Windowsa i zainstalowałem również z płytki Nortona.

 

Nie potrafię napisać, czy przed instalacją miałem takowy kłopot, bo nie sprawdzałem.

Link to post
Share on other sites

To jak on jest darmowy przez 60 dni ,to jak ma działać 4 miesiące ? Zapamiętał komputer i już po zawodach...

Najpierw korzystałem z Nortona zainstalowanego w dziale montażu x-koma, tak więc on również był z płytki.

 

Następnie wersja testowa z oficjalnej strony Nortona.

 

A teraz po instalacji Windowsa, ponownie skorzystałem z możliwości instalacji z płytki.

 

W jaki sposób miałby to zapamiętać komputer, skoro był format systemu?

 

Norton jakoś nie zgłasza żadnych zastrzeżeń.

 

Nie mam absolutnie pewności, iż przed instalacją nie było tego problemu.

Link to post
Share on other sites

Jest wiele innych programów antywirusowych (testowych też). Żeniłeś się z tym Nortonem ?

Po powrocie z pracy, połączyłem się zdalnie z Centrum Obsługi Klienta Nortona. Według ich opinii komunikat jest jak najbardziej właściwy. 

 

Zauważyłem jednakże coś interesującego, jeśli wejdę w ustawienia -> aktualizacje i zabezpieczenia -> zabezpieczenia systemu Windows i kliknę "ochrona przed wirusami i zagrożeniami", to wyświetla się, rzecz jasna, komunikat:

 

https://imgur.com/a/HdwwXD5

 

Natomiast jeśli kliknę ok w tym komunikacie, albo generalnie przejdę do menu Windowsa Defendera i wybiorę zakładkę "ochrona przed wirusami i zagrożeniami", to przechodzę do niej bezproblemowo.

 

https://imgur.com/a/hbK5Clw

Edytowane przez Monte_Christo
Link to post
Share on other sites

Otóż telefonowałem oraz pisałem.

Ku mojemu zaskoczeniu osoby, z którymi się kontaktowałem, po raz pierwszy spotkały się z takim komunikatem.

 

Można powiedzieć, że jestem w czarnej D.

 

Doprawdy już nie wiem, co należy zrobić.

 

Ale co chcesz zrobić? Dostać się do opcji windows defendera? Po co?

Te komunikaty są jak najbardziej poprawne. Windows automatycznie wyłącza własną ochronę i dostęp do niej, gdy użytkownik zainstaluje inną, firmy trzeciej.

 

Możesz spróbować zajrzeć do rejestru i zobaczyć jaką wartość masz przy "DisableAntiSpyware".

Jak jest "1", to zmień na "0" i zobacz po restarcie systemu czy dało jakiś efekt.

 

Ścieżka w rejestrze:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows Defender

Edytowane przez iras584
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...