Skocz do zawartości

Procesor płyta główna ram chłodzenie 3700 zl


Recommended Posts

Dzień dobry. Ostatnio na forum pytałem o sens zmiany platformy z 1150 na 1151, miałem nie zmieniać jednak otrzymałem dodatkowy zastrzyk gotówki na komputer. Prosił bym o polecenie jak najlepszego zestawu w tej cenie. Moja propozycja to

 

I5 8600k

Gigabyte Aorus Gaming 7

Be quiet dark rock 4

Patriot viper 16gb 3200mhz cl16

 

Nie wiem czy dokładac np do i7 czy do lepszej płyty czy może do lepszych pamięci. Zapraszam serdecznie do dyskusji ☺

Edytowane przez PrzemekPSP
Link to post
Share on other sites

...a pytanie brzmi? 

 

A tak na poważnie odnosząc się do treści tematu:

 

Za 3700 masz na spokojnie i7 8700k + AsRock z370 gaming K6 + 2x8Gb 3200Mhz cl 16 od G.Skill. Razem poniżej 3100zł. Do tego chłodzenie już zależnie od tego czy chcesz chłodzone powietrzem, czy AiO. To już kwestia gustu - w tym budżecie możesz przebierać od wydajnego, ale budżetowego grandisa, poprzez dark rock pro4, czy noctue nh d14, po jakieś AiO. Ja bym jednak nie szalał, tylko zastanowił się, czy nadamiaru gotówki nie przeznaczyć na dysk nvme. Zresztą co tu dużo mówić - sam w podobnym budżecie robiłem zakupy i po analizie za i przeciw dokładnie taki zestaw kupiłem. 

 

W obecnej sytuacji jednak bym się wstrzymał, bo już za rogiem są procesory 8C intela, które jeżeli wierzyć plotkom mogą być lutowane, a prawie na pewno będą wydajniejsze od obecnych patrząc na specyfikację która jest już znana. Nawet jak będzie trzeba dołożyć trochę w stosunku do ceny 8700k, to w tym budżecie się zmieścisz. 

Edytowane przez wojciechu15
Link to post
Share on other sites

Czy widać cały post wraz z moją propozycją zestawu czy nie ponieważ różnie pokazuje mi na dwóch telefonach...

 

Mam dysk nvme plextor m8pegn 256 GB do tego 2x 480 GB SanDisk ssd grafikę asus strix gtx 1080 zasilacz seasonic x660 platinum, monitor aoc agon 27 cali 144hz gsync

Link to post
Share on other sites

Teraz mi dopiero wskoczyło - za szybko odpisałem, jeszcze zanim edytowałeś ;)

 

W zasadzie twój zestaw jest ok, tylko dla mnie pakowanie i5 w tak drogą konfigurację to trochę nietrafiony pomysł. Zaraz będą na rynku procesory 8c/8t i 8c/16t intela, pakować w zestaw 6c/6t w tej sytuacji, przy tym budżecie jak dla mnie średnia opcja.

 

Płyta jest dobra, chociaż nie wiem czy jest sens brać mobo za takie pieniądze skoro można kupić również dobrze, sporo taniej - ale to już jest kwestia uznaniowa. 

Link to post
Share on other sites

 

 

asrock z370 gaming k6
 

 

Tą sam wybrałem i tobie zaproponowałem wyżej. Bardzo dobra sekcja zasilania, wyświetlacz post, wzmocnione złącza,  dwa złącza m2 i cena która jeszcze jest w miarę rozsądna. Osobiście uznałem, że dopłata do wyższych modeli, czy droższych modeli konkurencji jest nieadekwatna do tego co dodatkowo oferują, o ile w ogóle oferują coś znaczącego czego nie ma k6.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...