Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, planuje zakup ssd ale nie koniecznie planuje teraz stawiac system na nowo i pobierqc gry i programy.. zastanawiam sie czy jest sens zostawoc system ma hdd a gry wrzucic ma ssdeka, czy odczuje poprawe w trakcie grania zwiazana z scinkami w trakcie doczytywania z dysku ? Czy co kolwiek odczuje ?...

 

No i pytanie 2, irdm czy irdm pro? Ktora z tych generacji wersji jest lepsza bo wyglad takim sam i sie pogubilem

Edytowane przez niron
Link to post
Share on other sites

No niby tak ale jakos zawsze powatpiewam w to ze bedzie dzialac stabilnie, moze nie potrzebnie? Czy wszytskie programy z innych partycji beda dzialac ? Np steam zainstlowany na d a gry z niego na f? A jak z tymi dyskami ktory z nich to w koncu ten polecany? Irdm pro?

Edytowane przez niron
Link to post
Share on other sites
No i pytanie 2, irdm czy irdm pro? Ktora z tych generacji wersji jest lepsza bo wyglad takim sam i sie pogubilem

 

IRDM PRO (GEN2)

 

Wg. mnie, już przy zakupie wersji 240GB to, w zależności ile tych gier masz zainstalowanych naraz, to warto wszystko przenieść na SSD - tzn. system operacyjny (oczywiście bez zbędnych zdjęć, filmów, etc.) i gry a całą resztę przenieść/pozostawić na HDD, oczywiście po sklonowaniu.

 

Na SSD robisz 2 partycje: C - około 50GB na system powinno styknąć i D  - cała reszta na gry (jakieś 180GB) a ten dysk HDD zostawiasz na magazyn, czyli zdjęcia, filmy i inne dane + ewentualne gry, które nie zmieściły się na SSD lub w które rzadziej grasz czy moga się wolniej ładowac i tyle.

Edytowane przez RalfNwn
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Co do instalacji systemu to stanowczo ja polecałbym SSD na system a HDD na gry. Sam posiadam system na M2, dwa byki HDD jeden Toshiba drugi Seagate i jeszcze jednego pustego SSD-ka Kingstona który nic nie ma i prąd czerpie. A co do dysków Goodram coś słyszałem że jakaś wersja jest bardzo kłopotliwa i wadliwa, tylko nie pamiętam o jaką serię dokładnie chodziło.

Edytowane przez majster klepka
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

No niby tak ale jakos zawsze powatpiewam w to ze bedzie dzialac stabilnie, moze nie potrzebnie? Czy wszytskie programy z innych partycji beda dzialac ? Np steam zainstlowany na d a gry z niego na f?

 

Jeśli OS aktualnie działa stabilnie, nie jest zamulony za bardzo czy zawirusowany to po sklonowaniu (np. minitool partition wizard free) na SSD będzie tylko lepiej ale opcja stawiania systemu od nowa też ma swoje dobre strony. Wszystko zależy jaki masz plan na ten upgrade.

 

Co Steam'u to można bez problemu zmienić folder biblioteki steam w ustawieniach.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

IRDM PRO (GEN2)

 

Wg. mnie, już przy zakupie wersji 240GB to, w zależności ile tych gier masz zainstalowanych naraz, to warto wszystko przenieść na SSD - tzn. system operacyjny (oczywiście bez zbędnych zdjęć, filmów, etc.) i gry a całą resztę przenieść/pozostawić na HDD, oczywiście po sklonowaniu.

 

Na SSD robisz 2 partycje: C - około 50GB na system powinno styknąć i D  - cała reszta na gry (jakieś 180GB) a ten dysk HDD zostawiasz na magazyn, czyli zdjęcia, filmy i inne dane + ewentualne gry, które nie zmieściły się na SSD lub w które rzadziej grasz czy moga się wolniej ładowac i tyle.

 

 

https://allegro.pl/dysk-ssd-goodram-480gb-iridium-pro-mlc-5lat-irdm-i7489356195.html#thumb/5

 

 

rozumiem ze to bedzie gen 2?:)

Link to post
Share on other sites

 

 

Na SSD robisz 2 partycje: C - około 50GB na system powinno styknąć i D - cała reszta na gry (jakieś 180GB)

O czym ty mówisz? 50gb na system i programy? Na system i programy to minimum polecany jest 120gb.

 

@@niron, nie dziel ssd na partycje. To nie ma sensu. System musowo na ssd postaw, jest ogromna różnica w działaniu systemu i programów. Nawet jeżeli będziesz klonował (tak ja przedtem ci wspominałem) to i tak jest to o wiele lepsza opcja niż instalacja systemu na hdd. Na ssd instalowałbym tylko te gry które naprawdę czujesz, że tego potrzebują. Ogrywałem sporą ilość tytułów i tylko World of Tank przeniósłbym na SSD (od wersji 1.0 są spore problemy z ładowaniem bitwy jeżeli masz grę na hdd).

Link to post
Share on other sites

 

 

O czym ty mówisz? 50gb na system i programy? Na system i programy to minimum polecany jest 120gb.

 

To jest sprawa mocno indywidualna. Zależy jaki system i jakie programy.

Ja mam wydzielone 60GB, system (Win7) i sporo programów (w tym Photoshop, Lightroom czy Sony Vegas). 15GB mam wolnego.

Link to post
Share on other sites

500gb ssd podzielił bym na systemowa i zwykłą, niby jest to średni pomysł. docelowo kupie jeszcze 120gb albo 240 i na tym postawie system. co do 50 GB na system... ja dla mnie nie realne, aktualnie c zajmuje 100gb i praktycznie nic tam nie ma :D ( win 7 ) 

Edytowane przez niron
Link to post
Share on other sites

No, tak to jest jak ktoś nie potrafi systemu w porządku utrzymać... Musi kupować większe dyski :)

 

 

jakoś w aktualnych czasach gdzie cena 1GB ( nawet ssd) jest tak niska to .. szkoda tracić czas bo mój czas jest droższy ;) To jak zmieszkaniem.. da się mieszkać w 4 osoby na 20 metrach ale po co..? no właśnie 

Link to post
Share on other sites

 

 

O czym ty mówisz? 50gb na system i programy? Na system i programy to minimum polecany jest 120gb.

 

Zależy kto poleca. Generalnie lubię mieć porządek na SSD i dlatego zawsze oddzielam partycję systemową od "reszty" a partycja "C" o rozmiarze 50GB na W10 z wszystkimi aktualizacjami i programami użytkowymi typu antywirus, przeglądarka WWW, Office, playery audio/wideo, adobe reader, Iview, etc. (dla mnie gry to programy rozrywkowe) zamyka się w około 30-35GB więc jeszcze prawie 20GB jest zapasu na jakieś bardziej spasione oprogramowanie. Reszta z "aplikacji 3D" znajduje się na "D". Ewentualnie, w przypadku posiadania drugiego dysku HDD o większej pojemności, tworzę sobie z niego "E" jako magazyn na dokumenty, grafikę, filmy, etc. Po prostu nie trzymam wszystkiego w jednym "parniku" bo to się zwykle kiepsko kończy - kwestia tylko czasu.

 

 

 

jakoś w aktualnych czasach gdzie cena 1GB ( nawet ssd) jest tak niska to .. szkoda tracić czas bo mój czas jest droższy ;) To jak zmieszkaniem.. da się mieszkać w 4 osoby na 20 metrach ale po co..? no właśnie

 

Bogatemu nikt broni - kupujesz 1TB SSD i nie musisz za bardzo się przejmować miejscem 8-)... ale i tak oddzielenie partycji systemowej © od reszty, jak dla mnie, jest logiczne i przydatne - można zwiększyć rozmiar partycji do tych 100-150GB w razie potrzeby a reszta czyli m.in. giercownia na  "D".

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...