Skocz do zawartości

RX 580 - wybór producenta


Recommended Posts

Witam, noszę się z kupnem Radeona RX 580, trochę poczytałem, przejrzałem różnych zestawień i ostatecznie mój wzork padł na ten model: https://www.morele.net/karta-graficzna-sapphire-radeon-rx-580-nitro-special-edition-8gb-gddr5-256-bit-dvi-d-2xhdmi-2xdp-11265-21-20g-978055/
I tutaj rodzi się moje pytanie co Wy drodzy użytkownicy myślicie o tym wyborze? 
 

Zastanawiałem się również nad wersją od Gigabyte Aorus,gdyż ponoć i Aorus i Sapphire mają dobre chłodzenie, jeśli chodzi o Radeony(a taki np. Asus był krytykowany).
Myślałem też nad GTX 1060, ale jednak jakoś Radeon bardziej mnie przekonał.

Edytowane przez wojslaw
Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie stanowczo za drogo, za tyle spokojnie kupisz używana 1070 z długą gwarancją.

 

Nie długo mają wyjść nowe karty, wiec jak koniecznie już potrzebujesz grafiki, to zastanowił bym się nad zakupem używanej karty na przeczekanie.

 

Przy zakupie tego RX stracisz dużo przy ewentualnej sprzedaży, ponieważ już używki chodzą po~900zl

Edytowane przez gracz722
Link to post
Share on other sites

Do radeonów trzeba mieć mocny proc, inaczej wydajność miejscami będzie sporo gorsza niż powinna (mój i5 średnio nadawał się do rx470). Jaką masz resztę sprzętu? 

W tej cenie zdecydowanie lepiej wziąć gtx1060 6gb (250zł tańszy i trochę wydajniejszy)

Link to post
Share on other sites

Odpowiadałem kiedyś już komuś na to samo pytanie. Od razu zaznaczę, że czytałem mnóstwo artykułów, porównań, oglądałem filmiki i zrobiłem takie o to zestawienie, które mam nadzieje i tobie sie przyda i rozwieje watpliwosci ;)

 

RADEONY 580 8 gb - czołówka pod względem wydajności:
 
Aours XTR
 
MSI GAMING X +
 
NITRO + LE
 
Nieco taniej i nieco gorzej:
 
XFX GTR-s 
 
MSI GAMING X
 
XFX GTS Black Edition
 
 
Alternatywe znalazłem coś z tego "zielonego obozu":   8-)
 
GTX GEFORCE 1060 6GB czołówka:
 
MSI GAMING X
 
GIGABYTE
 
MSI ARMOR
 
 
Ja się wstrzymałem z kupnem w Polsce ze względu na tragicznie dużą cenę. I do teraz czekam, aż wyjdzie może coś nowego. Bo jeżeli chodzi o te radeony to lepiej dopłacić i kupić geforca 1070 albo nawet 1080. 
 
pozdrawiam
 
 
*Warto sie zastanowic nad tym czy kupowac 6gb karte geforce bo z tego co czytalem to niektore gry juz maja wieksze wymagania i lepiej miec te 8gb -zalezy w co bys chcial grac.
Link to post
Share on other sites

Kolega z forum ma na sprzedaż kilka pokoparkowych (ale nadal na gw!) modeli Xfx, warto zapytać.

 

http://forum.benchmark.pl/topic/267293-4x-xfx-radeon-rx580-8gb-gts-xxx-black-edition-full-box-gw/?do=findComment&comment=2523888

 

Miałem wszystkie trzy modele, opisane wytłuszczonym drukiem przez @karolk.

 

Gaming X+ od MSI został oficjalnie wycofany ze sprzedaży, bo producent miał problem z chipami.

 

Aorus Xtr to wielki comeback Gigabyte, a Nitro LE to klasa sama w sobie, ale Xtr miał minimalnie niższe temperatury więc tą kartę bym polecił w pierwszej kolejności.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tylko tak patrząc na ceny Aorusa Xtr ,to wygląda na to,że są one dosyć spore (1800+ zł ). Ogólnie nie chciałbym wydawać zbyt wiele na kartę, wiem że jest to śmieszne przy obecnych cenach, ale jeśli miałbym już kupować to raczej nówkę, jakoś nie mam ufności do takich pokoparkowych kart.

Edytowane przez wojslaw
Link to post
Share on other sites

Szczególnie przed premierą Ampera czy tam Turinga ;)

 

Edit: tak swoją drogą to faktycznie, tragiczna różnica. Najgorszy scenariusz z testowanych, AC:O 12 kl/s różnicy między rx 580 a gtx 1060 @Ryzen.

 

Zakładając możliwość dokupienia monitora z FreeSync zdecydowanie poświęciłbym te 12-15 FPS.

Edytowane przez Rebelmind
Link to post
Share on other sites

Trochę nie bardzo jest mi czekać do premiery nowych kart, chciałbym kupić coś na teraz, poza tym ceny nowych kart i tak pewnie byłyby duże.Czyli jednak procek AMD + karta Nvidia jest lepszą opcją, nawet jeśli różnica od AMD + AMD nie jest aż tak mocno zauważalna. Taka argumentacja skłania mnie jednak coraz bardziej ku tych GeForce'ach 1060

Link to post
Share on other sites

na premierę teraz to będziesz miał topowe modele 2180, które wątpię aby poniżej 2,5k w naszym januszowym cebulackim kraju kosztowały - ale słuchaj tych co ci każą czekać, po premierze pewnie i stare 1060/1070 polecą w górę, bo Janusze Biznesu znowu sie skapną, że można drożej sprzedać, skoro nowe modele tak drogie :D

 

a jeszcze jak sie okaże, że nowe karty wcale nie będą takie oh i ach, to dopiero będą jajca z cenami :D

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

Mówisz,że 1060 po premierze nowych też podrożeją? Jak już pisałem i tak nie mam zamiaru czekać :)

wszystko zależy po ile będzie nowa karta, bo na premiere jak pisałem, zawsze topówki idą pierwsze, odpowiednik 1060/1070 to możesz mieć nawet za pół roku

Link to post
Share on other sites

Posiadam i tego niebieskiego RXa i R5 1600. Nie narzekam. Tzn. ja tam super wymagający nie jestem Deus Ex 1080p na full bez zająknięcia, reszta tak samo. A nie zauważyłem jak na razie by procek latał na 100% i blokował kartę. To tak z autopsji :) Pewnie jak koledzy mówią GTX + Ryż byłoby kila FPS różnicy ale czy to zrobi różnicę jeśli używa się taniego monitorka z freesync?

Edytowane przez HegemoN
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...