Skocz do zawartości

Laptop nowy / cena: 2~4 tys | internet / filmy - jaki najlepszy?


Recommended Posts

Witam, 

 

Potrzebuje jak najlepszego, cena-jakosc dostepnego na rynku laptopa. Nie bede gral na nim w nowe gry. Jedynie internet/filmy/jakies mega stare gry typu heroes 3 z zerowymi wymaganiami. Laptop bedzie uzywany w 99% czasu w domu - bedzie podlaczony pod prad. W skrocie zalezy mi na jak najlepszym ekranie / wykonaniu / szybkosci dzialania. Dalem cene z duzymi widelkami, bo nie mam zielonego pojecia ile bedzie kosztowal laptop ktory spelni moje wymagania. 

 

WYMAGANIA:

 

*Matryca: najlepsza mozliwa

*wielkosc matrycy: 14-16

*pamiec ram: 8GB (12 chyba nie jest do niczego wymagane, skoro laptop nie jest do gier....?)

*dysk SSD: ~240GB-260GB (w pelni mi wystarczy)

*dysk HDD: BRAK (raczej go nie potrzebuje - mam przenosne dyski - nie bede mial na tym laptopie i tak zadnych danych, szkoda kasy)

*glosniki: 90% czasu bede uzywal sluchawek, jezeli jednak moga grac "OK" to jak najbardziej

*material wykonania: Czym wiecej zelastwa tym chyba lepiej?

*system: BRAK (nie potrzebuje, mam oryginalny na plycie)

*klawiatura: podswietlenie mile widziane

*touchpad: bede uzywal w 99% tradycyjnej myszy wiec w/e

*stan: NOWY

 

 

Z gory serdecznie dziekuje, prosze o podanie kandydata ktory zmiazdzy konkurencje pod wzgledem moich wymagan: cena/jakosc.

Edytowane przez forum_forum
Link to post
Share on other sites

KC1000? Czemu? Potrafisz to uargumentować? Zresztą, z tego co widzę, w Twoich odpowiedziach za dużo argumentacji nie ma...

M8PeG/N jest tańszy i wydajniejszy. Jedynie trochę mniej żywotny, ale ta różnica jest na tyle mała, że można o niej nie wspominać...

 

Autorze, między SSD SATA np. IRDM PRO, a NVMe w codziennych zastosowaniach nie odczujesz za dużej różnicy poza benchmarkami, one raczej nadają się do jakiś bardziej profesjonalnych zastosowań.

 

Nie wiadomo też jaki klucz (B czy M) jest w tym laptopie, więc przed zakupem SSD M.2 to sprawdź.

 

http://forum.benchmark.pl/topic/257513-polecane-nap%C4%99dy-p%C3%B3%C5%82przewodnikowe-ang-ssd-2018/ - jeszcze to przejrzyj.

Link to post
Share on other sites

Brałbym m.2 pcie i np SX8200 odczyt <2500 a cene 300zł i 240gb 

 

// Niekompetencja, dla siebie możesz brać co chcesz, komuś tego nie polecaj

// Nie dość, że to TLC to jeszcze dropy wydajności poniżej 300mb/s i gorący kontroler. Z dopłatą 40zł mamy realnie szybszego M8PeGN 256GB na MLC

Edytowane przez 3ndurek
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...