Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Laptop nowy / cena: 2~4 tys | internet / filmy - jaki najlepszy?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 forum_forum

forum_forum
  • Gaduła

• 314 postów

Napisano 12 sierpień 2018 - 20:15

Witam, 

Potrzebuje jak najlepszego, cena-jakosc dostepnego na rynku laptopa. Nie bede gral na nim w nowe gry. Jedynie internet/filmy/jakies mega stare gry typu heroes 3 z zerowymi wymaganiami. Laptop bedzie uzywany w 99% czasu w domu - bedzie podlaczony pod prad. W skrocie zalezy mi na jak najlepszym ekranie / wykonaniu / szybkosci dzialania. Dalem cene z duzymi widelkami, bo nie mam zielonego pojecia ile bedzie kosztowal laptop ktory spelni moje wymagania. 

WYMAGANIA:

*Matryca: najlepsza mozliwa
*wielkosc matrycy: 14-16
*pamiec ram: 8GB (12 chyba nie jest do niczego wymagane, skoro laptop nie jest do gier....?)
*dysk SSD: ~240GB-260GB (w pelni mi wystarczy)
*dysk HDD: BRAK (raczej go nie potrzebuje - mam przenosne dyski - nie bede mial na tym laptopie i tak zadnych danych, szkoda kasy)
*glosniki: 90% czasu bede uzywal sluchawek, jezeli jednak moga grac "OK" to jak najbardziej
*material wykonania: Czym wiecej zelastwa tym chyba lepiej?
*system: BRAK (nie potrzebuje, mam oryginalny na plycie)
*klawiatura: podswietlenie mile widziane
*touchpad: bede uzywal w 99% tradycyjnej myszy wiec w/e
*stan: NOWY

Z gory serdecznie dziekuje, prosze o podanie kandydata ktory zmiazdzy konkurencje pod wzgledem moich wymagan: cena/jakosc.

Użytkownik forum_forum edytował ten post 12 sierpień 2018 - 21:34

• 0

#2 swiru

swiru
  • Nowicjusz

• 18 postów
  • Miejscowość:Kraków

Napisano 13 sierpień 2018 - 16:06

Taki Ideapad za niecałe 3k powinien Ci spokojnie wystarczyć:

https://www.morele.n...gb-ssd-4571180/

8 GB RAM

matryca IPS, matowa

bez systemu i bez HDD, 240GB SSD

czterordzeniowy procesor i5 ósmej generacji

jest też dedykowana grafika od AMD, gdybyś jednak kiedyś chciał zagrać w coś więcej niż H3 ;)

• 0

#3 forum_forum

forum_forum
  • Autor tematu
  • Gaduła

• 314 postów

Napisano 13 sierpień 2018 - 22:55

Jestem zdecydowane wlasnie najbardziej na tego laptopa tylko z ssd 240gb na pcie.

Jak wypada amd 550x w takim laptopie vs nvidia 150mx wydajnosciowo?

• 0

#4 swiru

swiru
  • Nowicjusz

• 18 postów
  • Miejscowość:Kraków

Napisano 14 sierpień 2018 - 12:49

AMD 550x wypada lepiej. Dysk na PCIe lepiej sobie dokupić we własnym zakresie - będziesz miał pewność, że masz dobry, szybki dysk. Te sklepowe konfiguracje są bez rewelacji. Polecam np. ten: https://www.morele.n...0-240g-1395373/

• 0

#5 krzysiekdtg

krzysiekdtg
  • Dyskutant

• 196 postów
  • Miejscowość:Śląsk

Napisano 14 sierpień 2018 - 20:04

KC1000? Czemu? Potrafisz to uargumentować? Zresztą, z tego co widzę, w Twoich odpowiedziach za dużo argumentacji nie ma...

M8PeG/N jest tańszy i wydajniejszy. Jedynie trochę mniej żywotny, ale ta różnica jest na tyle mała, że można o niej nie wspominać...

Autorze, między SSD SATA np. IRDM PRO, a NVMe w codziennych zastosowaniach nie odczujesz za dużej różnicy poza benchmarkami, one raczej nadają się do jakiś bardziej profesjonalnych zastosowań.

Nie wiadomo też jaki klucz (B czy M) jest w tym laptopie, więc przed zakupem SSD M.2 to sprawdź.

http://forum.benchma...e-ang-ssd-2018/ - jeszcze to przejrzyj.

• 0

i5-4440 / Asus GTX660 / GA-B85M-D3H / 2x4GB 1600MHz CL9 / Samsung 840 EVO 120GB / WD Blue 1TB / BeQuiet 600W L8 / Windows 10 Home

Dell P2417H / BossHiFi B8 / KZ ZS5 / DCP-J100

Dell D630 (T7250, 2x2GB, IRDM PRO 240GB, Linux Mint x64)
Huawei P9 Lite 2017 PRA-LX1

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych