Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

 

Posiadam obudowę Fractal Design Define R6 TG Black.

Procesor który chcę schłodzić to: Ryzen 7 2770x

 

Zastanawiam się na trzema poniższymi chłodzeniami wodnymi, doradźcie mi które z nich będzie wydajne i ciche (cicha pompka) i najmniej awaryjne:)

1. Fractal Design Celsius s24
a
2. Fractal Desing Celsius s36
 
Opinie i recenzje są w necie pozytywne. Chwalone są za dobrą wydajność i cichą pracę jak na AIO. Minusem mogą być dwa lata gwarancji i radiator aluminiowy. hmm kwestia korozji. Sam nie wiem:P

Jednak ciągle mnie jeszcze korci kupno:

3. be quiet! Silent Loop 280

Recenzenci chwalą za dobrą wydajność i cichą pompkę. Opinie ludzi są podzielone jedni narzekają na zapowietrzanie się inni na padającą pompkę jak nie jest podpięte pod 12V. Plusem są 3 lata gwarancji zamiast 2 lat oraz radiator miedziany. Można wykluczyć korozję.


Kwestia montażu tego ustrojstwa teraz:

1. Montaż na gorze obudowy wentylatory wydmuchują ciepłe powietrze z wnętrza na zewnątrz obudowy schładzając przy tym radiator
2. Montaż na froncie obudowy wentylatory tłoczą do środka powietrze o temperaturze otoczenia schładzają radiator ale ciepłe powietrze z radiatora dodatkowo podnosi temperaturę wewnątrz obudowy. Wzrost temperatury GPU i pozostałych komponentów...

Która z tych opcji jest mądrzejszym wyborem oraz które chłodzenie z tych 3 podanych wybralibyście Wy?

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem najrozsądniejszym wyjściem jest kupno rozsądnego chłodzenia powietrzem. Odpada możliwość awarii pompki czy rozszczelnienia układu. Natomiast wydajność zbliżona...

 

Popieram.

Brat kupił to cudactwo AIO, rozszczelniło się, płyn wylał się na grafikę i szlag trafił nowiutkiego prawie

GTXa 1060. A jak chłodzenie powietrzne oferuje podobna wydajność, będąc jednocześnie bezawaryjnym wybór jest oczywisty.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...