Skocz do zawartości

Najlepszy monitor TN / FHD / 240Hz do gier FPS ?!


Recommended Posts

Panowie , jak w temacie ...


Szukam bardzo dobrego monitora do gier FPS


 


TN


FHD


240Hz


 


Zależy mi na tym żeby miał jak najmniejszy input lag itp.


 


Mam kartę gtx1080ti , warto dopłacać do monitora z g-sync ?


 


Zastanawiałem się nad tym 


https://www.x-kom.pl/p/374421-monitor-led-24-269-benq-zowie-xl2546-czarny.html?gclid=CjwKCAjwkrrbBRB9EiwAhlN8_IFBfw-d506UlK2G4xb2sLRT7QN6GD8_sx5ICJ4yPD8XsqXbuO8yaBoCbugQAvD_BwE


 


Pozniej wpadło mi w oko coś takiego


https://www.x-kom.pl/p/375800-monitor-led-24-269-dell-alienware-aw2518h.html?gclid=CjwKCAjwkrrbBRB9EiwAhlN8_B_xmnufehsuiB8fsDDAw1JCsR79-SK7W5MjFQDxEXUGNUTurHJkKRoCYdoQAvD_BwE


 


Co o tym myślicie ?


Link to post
Share on other sites

A czy testowałeś 240 Hz?

Moim zdaniem nie ma jakiejś wielkiej różnicy między 144 Hz a 240 Hz ( obraz przy odświeżaniu 240 Hz zmienia się 240 razy/s.).

Ponadto trzeba pamiętać żeby mieć obraz bez rwań na takim monitorze 240 Hz, trzeba by nie spadał fps poniżej 240 klatek.s

G-SYNC ma zadanie utrzymać płynność gry gdyby były spadki FPS, i tu moim zdaniem warto dołożyć do G-SYNC posiadając kartę GeForce.

Osobiście od niemal roku mam monitor 27" na matrycy IPS 2560x1440 144 Hz z Adaptive Sync ( karta Vega) i nie narzekam na input lag (nie całe 5 ms szary do szarego i nie co ponad 11 ms czarny-biały-czarny) i nie ma problemów z rwaniem obrazu/powidokami.

 

Minusem takich monitorów na matrycy IPS to cena, no i to że nie ma IPS z wysokim odświerzaniem i G-SYNC na 24", a znowu do 27" najlepszą rozdzielczością dla dystansu ~ 50-70 cm od monitora jest 2560x1440, co podbija ponownie cenę nie wspominając kosztu modułu G-SYNC.

Link to post
Share on other sites

 

 

Ponadto trzeba pamiętać żeby mieć obraz bez rwań na takim monitorze 240 Hz, trzeba by nie spadał fps poniżej 240 klatek.s
 

To jak wytłumaczysz to ?

Obraz się nie rozrywa a ma średnio 170 FPS więc gdzie tam do 240  :roll:

Link to post
Share on other sites

Ja gdzieś pisałem że będzie cały czas rwać obraz jak nie będzie 240 klatek/s na ekranie 240 Hz?

 

Miałem bardziej na myśli że lepiej sprawdzi się monitor w twoim przypadku z G-SYNC bo synchronizuje wyświetlanie obrazu  na monitorze generowanego przez kartę graficzną, (w np V Synh to karta jest dostosowana do monitora co powoduje zacinki obrazu w grach).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...