Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć wszystkim,

 

ostatnio męczy mnie pewna rzecz. Obecnie posiadam internet od Orange z telefonem stacjonarnym - typowa neostrada. Ze względu na to, że nie korzystam już tak z telefonu stacjonarnego a jest on tylko i wyłącznie potrzebny do utrzymania łącza internetowego rozważam opcję przejścia na telefon voip.

 

Jak wiadomo taki telefon musi być podpięty bezpośrednio do routera czy da się to jakoś pominąć?

Obecnie telefon jest w całkowicie innym pomieszczeniu i nie chce go przenosić do routera. Czy jest jakieś rozwiązanie na to? najlepiej bezprzewodowe :)

Drugie pytanie w jaki sposób podłączyć taki telefon jeżeli nie posiadam routera z gniazdem na telefon VOIP - jest może jakaś przejściówka? Bo nie chce korzystać z tego co mi dadzą w salonie (wiadomo dlaczego).

 

Obecnie wygląda u mnie to tak, że idzie kabel z "słupa" do puszki telefonicznej w domu, później do tego podłączony jest filtr adsl, kolejno do tego podłączony jest router oraz telefon. Z routera (Archer C5400) oczywiście idzie kabelek do komputera (ethernet).

 

W jaki sposób to rozwiązać jak będę miał telefon na voip i żeby było jak najmniej kabli?

 

 

Link to post
Share on other sites

Bramka wymaga konfiguracji, musisz znać parametry do konfiguracji http://www.orange.pl/kid,4002234815,id,4002809342,title,Neofon-Telefonia-Internetowa-konfiguracja-uslugi-na-kilku-urzadzeniach-,article.html

Samą bramkę możesz kupić niedrogo jako używaną np. Cisco SPA. Ewentualnie może być to router z bramką VoIP, np. Linksys WRTU54G. To starszy model Linksysa do złapania już za 30zł. Z tego co wiem ładnie działał na tym VoIP, przynajmniej u zewnętrznych operatorów VoIP jak halonet.

Samo połączenie bramki z routerem to już banalna sprawa.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...