Skocz do zawartości

Zestaw i7 8700k na Z370 z chłodzeniem AIO, zostawić czy zmienić na słabszy?


Recommended Posts

Cześć wszystkim, mam dylemat odnośnie swojego zestawu. Gram praktycznie tylko w Fortnite z ustawieniami wszystko na LOW. Moja poprzednia i7 2600 nie dawała już rady z monitorem 240Hz w tej grze więc postanowiłem zmienić platformę aby nie było spadków poniżej 240fps. Wybór padł na i7 8700k, płytę główną MSI Z370 SLI Plus oraz chłodzenie AIO DeepCool Maelstrom 240.

W fortnite osiągi są więcej niż zadowalające na tym zestawie, procka jeszcze nie podkręcałem a daje radę robić te 250-300fps przy obciążeniu ~40%, powyżej niestety GTX970 go blokuje. No i tutaj pojawia się dylemat. Płytę i chłodzenie dopiero co kupiłem wysyłkowo więc jest możliwość ich zwrotu, najprawdopodobniej nie będę podkręcać procka bo absolutnie nie ma takiej potrzeby więc pojawia się pytanie czy jest sens zostawać przy obecnej płycie i chłodzeniu, czy jednak zwrócić je i kupić coś zwykłego na H370? Chłodzenie mam jeszcze Cryorig M9i, które daje radę niepodkręconemu i7 8700k więc nie musiałbym nic więcej kupować. Zawsze kilka stówek w kieszeni a skoro przez najbliższe kilka lat nie będę miał potrzeby podkręcania procka to po co mieć go w płycie Z370?

Co myślicie na ten temat? Zmieniać na zwyklejszy zestaw jeśli nie będę podkręcać i7 8700k? Czy może płyty Z370 mają jeszcze jakąś przewagę nad wersjami bez możliwości OC? Uprzedzę tylko pytania, i7 8700k kupiłem w bardzo dobrej cenie więc w moim przypadku nie ma sensu zmiany na wersję bez OC.

PS. Teraz tak sobie liczę i zmianiając mobo na płytę za ~300zł i oddając chłodzenie mam w kieszeni 550zł. Sprzedając GTX 970 i dokładając 550zł praktycznie mam GTX 1070 więc nie jest to głupia opcja. Na pewno mój zestaw dużo więcej zyska na przesiadce na 1070 niż na podkręconym i7 8700k względem fabrycznych zegarów.

Edytowane przez skapskiadi
Link to post
Share on other sites

Z370 ma tą przewagę nad tańszymi, że obsługuje pamięci szybsze niż 2666. Jeżeli masz szybsze kości to szkoda pakować pod nie h370 bo nie będą wykorzystane. 

 

Inna sprawa to sekcja zasilania, nawet bez oc 8700k potrzebuje trochę papu, więc uważałbym z budżetowymi płytami, bo może przypadkiem zrobić się gorąco.

Link to post
Share on other sites

 

 

w razie przegrzania sekcji powinno być to uznane na gwarancji
 

 

Zapomnij. Jest wiele czynników wpływających na temperaturę sekcji - np wentylacja obudowy, temperatura otoczenia i rodzaj chłodzenia na CPU. Wystarczy, że zamiast wieży założą na CPU cooler wertykalny który będzie wiał w sekcję, ta będzie lepiej chłodzona, nie przegrzeje się i stwierdzą, że problemu nie ma. 

 

Nie mówię, że na pewno będzie się gotować, ale przy wyborze płyty zwróć uwagę na to, że sekcje są różne i różnie chłodzone. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...