Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

udostepnianie zewnetrznych dyskow USB 3.0

USB 3.0

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 qbencjusz

qbencjusz
  • Nowicjusz

• 4 postów

Napisano 10 sierpień 2018 - 11:48

​Witajcie,

Mam cztery dyski 2,5 cala zewnetrzne na USB 3.0. Zapomoca czego podlaczyc je do domowej sieci. Nadmieniam ze moj router/modem nie ma wejscia USB.

​   Czy istnieje cos w stylu NAS gdzie mozna podpinac dyski za pomoca USB?

​Dzieki za pomoc.

Kuba

• 0

#2 cooger

cooger
  • Too old to die young.

• 7619 postów
  • 3DMark 06:666

Napisano 10 sierpień 2018 - 12:12

Niektóre nasy mają taką opcję, ale to raczej słaby pomysł. Zapewne też nie udostępnisz czterech tylko maksimum jeden.

• 0

Ekspert działu: Routery i sprzęt sieciowy / Kącik retro komputerów/ Głośniki, słuchawki i urządzenia audio/ Pełne zestawienie Ekspertów

Zanim wyślesz mi PW z linkiem do Twojego postu zastanów się czy naprawdę go nie widziałem.

Za hajper777: "Nie jestem jakimś mega hejterem żeby jarać sie barwą dzwieku do 100% wydajności"

Poszukuję: Abit BH6, TH7, KG7; Asus: A7M. Masz niepotrzebny stary sprzęt komputerowy (min.13 lat)? Napisz PW.

#3 qbencjusz

qbencjusz
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 4 postów

Napisano 10 sierpień 2018 - 12:17

Niektóre nasy mają taką opcję, ale to raczej słaby pomysł. Zapewne też nie udostępnisz czterech tylko maksimum jeden.

Dzieki. Czyli nie ma rozwiazania zeby wpiac poprzez USB cztery dyski I miec dostep do nich w sieci domowej?

• 0

#4 Longhorn

Longhorn
  • Maniak

• 3281 postów

Napisano 10 sierpień 2018 - 12:25

Najlepszy efekt możesz osiągnąć tworząc własny NAS na bazie energooszczędnego PC. Możesz podłączyć w zasadzie dowolną ilość dysków i dowolnie zarządzać.

• 0

i5 4690K | 2x4GB 2400MHz | Asus GTX 1060 6GB | SSD 256GB + 2TB + 250GB | Thermaltake SmartSE 630W | Thermaltake Commander GS-III | LG 22MP65 | CM Storm Devastator | Win 10 Pro | Microlab Solo7c * Dell Vostro 5471 + Dell Latitude E5430 + E7240

#5 r4b1n3k

r4b1n3k
  • Nowicjusz

• 2 postów

Napisano 14 sierpień 2018 - 07:40

Ja bym dał router z usb i do tego jakieś WRT i huba . Prędkość nie będzie powalać ale powinno ruszyć. Tylko musisz wybrać takiego huba którego rozpozna router. Ja to robiłem z powodzeniem na pendrivach 128gb .Były 3 wpięte w huba i chodziło to to. Nie wiem jak by było w przypadku usb 3.0 i routery z tym do najtańszych nie należą. Zawsze możesz próbować u braci mniejszych zakupić. Ale czy to pójdzie nie wiem. Ja na Tp-linku Archer c-1200 robiłem swoje. W tej cenie nie kupisz używki złomika chyba że masz jakiegoś na stanie wtedy linux i heja. Tylko będzieto żarło "prund" .

• 0

#6 bullseye

bullseye
  • Zapaleniec

• 1271 postów
  • Miejscowość:Warszawa

Napisano 04 wrzesień 2018 - 12:34

Użyj raspberry pi 3, ma 4usb i łan, i będziesz mógł stworzyć dostęp do każdego dysku z sieci
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych