Skocz do zawartości

Asus Maximus Hero IX problem ethernet ??


Recommended Posts

Witam,

 

od jakiegoś czasu mam problemy z internetem po kablu ethernet. Nie wiem czy to problem dokładnie może dotyczyć płyty głównej, ale tak mi się wydaje.

 

Problem polega na tym, że bardzo często po kliknięciu kilku kolejnych stron www, lub wejście w kilka linków, następuje rozłączenie z internetem. W wyszukiwaniu problemów jest info, ze kabel sieciowy jest odlaczony. Czasem pomaga odpiecie i wpiecie ponowne kabelka od wejscia przy kompie lub musze pare razy kliknac rozwiaz problemy i za 5-6 razem wraca internet do dzialania. Niestety problem sie nawet po naprawieniu pojawia bardzo czesto. Np przy 4 godzinach ogladania stron (nie ma znaczenia jakich) raz odetnie mi neta z 30 razy a raz 2-5. Podczas grania od 3 tygodni ostatnich mialem  tylko raz takie odciecie neta wiec jakby przy graniu w gry dziala lepiej.

 

Przy rozwiazywaniu problemu przes windows info jakie sie pojawiaja:

 

-brak podlaczonego kabla

-bledna konfigurtacja adresow protokolu ip

 

To co ja zrobilem:

-kontakt do dostawcy nic nie widac

-kubilem nowy kabel ethernet, nic nie dalo

-testowalem neta na laptopie i dziala poprawnie

-adresy ip i dns sa ustawione na autmatyczne

-wywalilem sterowniki i wgralem od nowa

 

przykladowy ss z naprawy problemu:

 

https://imgur.com/pEEAGkX

 

 

Myslalem, zeby moze kupic jakas karte sieciowa, bo moze cos sie stalo na tej zintegrowanej na plycie?

 

Macie jakies pomysly?

Z gory dziekuje za podpowiedzi.

Link to post
Share on other sites

Zrób zrzut ekranu aktualnej konfiguracji (z linii poleceń: ipconfig /all) w 2 wersjach - jak działa i po odcięciu netu.

 

1. Znajdź wiersz poleceń cmd, kliknij PPM i wybierz "Uruchom jako administrator".

2. Wpisz ipconfig /all i potwierdź Enter.

3. Skopiuj to co pojawi się w wyniku lub zrób screena.

 

Dodatkowo, jak padnie net, możesz uruchomić poniższe komendy:
 

ipconfig /release

 

ipconfig /renew

 

ipconfig /flushdns

 

i sprawdzić czy coś się poprawiło.

Link to post
Share on other sites

Po odczytaniu powyzszego posta wszedlem na wp potem na onet i na facebooka i to wystarczylo by mi net padl, potem zeby zuploadowac obrazki to z 10 razy musialem probowac bo podczas uploadu ciagle rozlaczalo, ale sie udalo....

 

ipconfig jak dziala poprawnie:

 

https://imgur.com/3p2ZVQ4

 

ip config jak nie dziala:

 

https://imgur.com/BUwR6l8

 

hehe to jakas parodia jest......

Edytowane przez Soundchaser
Link to post
Share on other sites

Patrzysz jakie masz gniazda w płycie (pci, pcie) i kupujesz w zależności od tego pasującą.

 

Ja bym brał tp linka, broadcoma jeżeli znajdziesz w tym budżecie (nie powinno być problemu). Jeżeli jednak kupujesz nową na gw (jak ta z linka) to bez różnicy - no i jeżeli okaże się, że problemy nadal występują po zmianie karty (w co wątpię) to masz dwa tygodnie na zwrot.

Link to post
Share on other sites

kupilem nowa karte sieciowa.

Objawy dokladnie takie same jak w opisie......

 

Ja juz nie wiem co jest nie tak.

 

Jakies dalsze pomysly?\

 

 

 

 

moze jakis wirus czy cos?

jest taka mozliwosc?

skanowalem programami nic nie wykrywa.


ss na noiwej karcie sieciowej:

 

https://imgur.com/AQ49pz5

Edytowane przez Soundchaser
Link to post
Share on other sites

To jeszcze jedna rzecz: mówisz że po WiFi działa na laptopie, a po kablu są problemy - to rozumiem, że za jakimś routerem siedzisz? Jeżeli do routera z zewnątrz sygnał idzie po kable Ethernetowym to podepnij komputer bezpośrednio i zobacz czy problem salen jest.

 

Edit: kurde, to nie ty pisałeś o laptopie. Inne pytanie, siedzisz za routerem?

Edytowane przez Rebelmind
Link to post
Share on other sites

ja nie mam wifi tylko kabel, podpialem lapka bezposrednio pod neta i dziala ze 2 godz bez problemu


P.S.1 zrobilem z telefonu router USB i dziala dobrze.

P.S. 2 zadzwonilem znow do dostawcy neta i bede mial wizyte technika w przyszlym tyg, aby sprawdzil, podczas rozmowy z konsultantem, jak dzialalem na necie z telefonu to potem nie chcial wogole wstac modem, jak wstal to znowu zupelnie padal, dopeiro po godzinie wrocil do zycia, ale niestety sam start kompa i ladowanie steama wywalilo spowrotem.....moze to jednak wina modemu? Ale czemu w takim razie dziala na lapku? moze akurat trafilem na dobre 2 godziny....

Edytowane przez Soundchaser
Link to post
Share on other sites

Na poczętej zrób w bios przywracanie ustawień fabrycznych (Load Setup Default). Jeśli to nie pomoże odłącz zasilanie 230V od komputera i zrób reset biosu, zworką ClearCMOS lub przez wyjęcie baterii z płyty głównej. Potem wejdź do bios ustaw ponownie godzinę, datę i niezbędne opcje np. AHCI, profile pamięci X.M.P(przed resetem warto zapisać sobie ustawiania bios na jakieś karteczce by nie narobić większych problemów niż są teraz). Jeśli ta czynność nie pomoże, koniecznie trzeba zrobić jeszcze aktualizacje bios i sterowników sprzętowych(chipset i Lan). 

Edytowane przez gepardmak
Link to post
Share on other sites

@Kolo91

 

ten modem dziala od jakis 3-4 lat tylko od konca lipca zaczely sie takie problemy.

 

@gepardmak

 

myslisz ze to moze miec az zwizek z biosem? Nie chcialbym nic w nim mieszac bo wogole nie ogarniam, ktos mi pomagal przy postawieniu nowego kompa i juz nie pamietam co tam sie robi. jedyne co pamietam to wgrywanie najnoweszego biosa przez pendrivea....

 

anyway nawet podlaczenie zupelnie innej niezaleznej karty sieciowej dalej moze miec zwiazek z biosem?

Edytowane przez Soundchaser
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...