Skocz do zawartości

Problem z zasilaczem?


Recommended Posts

Witam, nastapila dziwna sytuacja, otóż akurat grałem na komputerze kiedy pojawily sie kolorowe pionowe paski na ekranie, komputer sie zacial i nic nie mogłem zrobić. Zresetowalem kompa i paski dalej sie pojawialy wiec go wylaczylem. Teraz natomiast komputer sie wlacza ale nie ma obrazu ani nic, myślałem ze moze to wina karty, ale dźwieku tez nie ma, dodatkowo jak wiadomo żeby wyłączyć kompa to zazwyczaj trzeba chwilę przytrzymac przycisk, a teraz to z miejsca sie wylacza. Próbowałem różnych kombinacji, odlaczalem dyski twarde, karte czyscilem itd i nic. Czy to wina zasilacza? Padl po prostu? Zasilacz mam juz prawie 5 rok i dawnej komputer nie raz chodził cały czas, ale od jakiegoś roku korzystam z komputera raz gora 2x w tygodniu.

Moj sprzęt to:

Karta R9 270x

Plyta msi z11A-s01

Procek i5 2500k

12gb ram ddr 1333mhz goodram

Dysk ssd 120 gb goodram

Dysk hdd 1tb WD

Zasilacz Thermaltake Smart SE 530W

Link to post
Share on other sites

Na razie jeszcze nic nie robie, bo bez sensu kupować coś skoro przyczyna moze lezec gdzieś indziej. Teraz natomiast komputer po wlaczeniu chwile chodzi i sie wylacza i sam wlacza, nawet po wyjęciu wszystkiego jest dokladnie tak samo, wiec stawiam na zasilacz albo płytę główną.

Link to post
Share on other sites

Zrób kolego tak. Odłącz zasilanie 230V.  Zresetuj bios. Zworką albo wyjmij baterię z płyty. Kup w sklepie elektrycznym lub elektronicznym preparat Kontakt 60 albo podobny i nieduży pędzel z naturalnym włosiem(sklep z farbami). Namocz chusteczkę higieniczną preparatem Kontakt i kilkakrotnie przemyj styki złącz PCI-X karty grafiki. Namocz pędzel w preparacie Kontakt 60, nadmiar strząśnij, pędzel ma być wilgotny ale nie ociekać i przemyj styki złącza PCI-X na płycie głównej. Najważniejsze są styki w szczelinie portu to je trzeba przeczyścić.  Czynność powtórz kilka razy. Odczekaj 30 minut lub więcej, niech preparat zadziała, zamontuj grafikę i sprawdź czy odpali.   

Edytowane przez gepardmak
Link to post
Share on other sites

Zrobiłem inaczej, najprosciej mówiąc rozlozylem kompa, przeczyscilem i zlozylem jeszcze raz, to chyba po prostu grafika padla, diody sie świecą,natomiast wiatraczki wlaczaja się, wylaczaja i po chwili znowu włączają i dzialaja cały czas ale obrazu nie ma. Sprawdzalem jeszcze inne kable czy moze przypadkiem po prostu nie jest to wina kabla, ale nie. Podlaczylem swojego starego gtxa 260 i komp dziala normalnie. Ale zastanawiam sie co sie zepsulo w karcie ze tak nagle przestala dzialac, jakies sugestie? A jeszcze chce podkreslic, ze w przeszlosci juz zdazaly mi sie w czasie gry takie pionowe paski na caly ekran i kompa zamrazalo, ale wtedy po prostu zrobilem reset i było w porzadku. Innym razem zainstalowalem inne sterowniki i problem praktycznie ustal, zdazaly sie takie zamrozenia ale o wiele rzadziej. I teraz przy starej karcie mam temperatury 60-65 stopni w spokoju gdzie przy tamtej było ok 35 stopni a plyta główna sama dostowuje napiecie, ale mozna tez samemu zmienic, wiec jak zmniejszyc temperaturę?

Dobra, z racji braku odzewu temat mozna zamknąć.

Edytowane przez matt21
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Tak to grafika. Miałem ten sam model i skończył tak samo jak w twoim przypadku.

 

Stara karta do wyczyszczenia zmiany pasty. Wentylator pracuje?

Edytowane przez CrisPell
Link to post
Share on other sites

Czasami jak coś padnie to za wiele zrobić nie można. Jeśli Ci bardzo zależy kartę można wygrzać w piekarniku. Co może jej pomóc wrócić do życia. Zabieg jest ryzykowny i na jakiś czas daje efekt ale problemy z grafiką kiedyś powrócą. Inny sposób to odesłanie sprzętu do profesjonalnego serwisu w celu naprawy karty. Koszt od 100-350 zł. Cena jest ustalana po diagnozie za która nic nie płacisz. Decyzja należy do Ciebie. 

Edytowane przez gepardmak
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...