Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Ostatnio robiłem format komputera, ponieważ dokupiłem dysk ssd 120gb i przerzuciłem na niego windowsa 10. Gdy zainstalowałem GTA V miałem problemy z przejściem 1 misji z powodu ogromnych lagów, zmiana ustawień graficznych nie pomogła. Ustawiłem wysoki priorytet dla gta i zrestartowałem komputer, trochę pomogło jednak nadal to nie jest to czego oczekuje. Przed formatem GTA chodziło płynnie na wysokich ustawieniach. Głownie problem dotyczy lagów po mniej więcej 30 minutach gry w gta online.

Gram na najniższych ustawieniach, wykorzystanie procesora 70% na 1 rdzeniu na reszcie po 30/40%

Karta około 50/60%. Temperatury 50/60 stopni. Wykorzystanie ramu natomiast waha w granicach 6800-7500MB. Internet 250Mb/s więc to raczej nie wina internetu. Czytałem, że to może być wina zapchanego ramu, który później korzysta z pamięci wirtualnej dysku ale mam wielu kolegów, którzy mają 8GB RAM i grają płynnie na online. Ma ktoś jakieś pomysły co może być przyczyną, ponieważ teraz tak średnio dysponuje 450zł na nowe kości RAM? Sterowniki karty najnowsze zainstalowane.

 

Specyfikacja:

-Intel Core i3 8100 3.6GHz
-Pamięć Corsair Vengeance LPX DDR4, 8GB(2x4GB), 3000MHz, CL15, Red
-Palit GeForce GTX 1060 Dual 6GB GDDR5
-SilentiumPC Vero M2 Bronze 600 W SPC166
-Gigabyte Z370 AORUS Gaming K3

-Dysk Toshiba P300 1TB

-Dysk SSD GoodRam IRDM GEN2 120GB SATA III

 

Pamięc wirtualna jest na SSD, GTA mam zainstalowane na HDD

Edytowane przez gmuru
Link to post
Share on other sites

ściągnij sobie MemoryCleaner i podczas gry przeskocz na niego alt+tab i wyczyść pamięć - zobacz czy pomoże i czy to jest problemem

Zrobiłem kolejnego formata i na razie śmiga bez legów, ale dzięki za pomoc jak wrócą to sprawdzę.

Generalnie zauważyłem, że problem z lagami pojawia się, gdy mamy ustawioną pamięć wirtualną na automatyczną. Gdy odpalam GTA pamięć wirtualna z 1920MB rośnie z czasem do 8000MB i wtedy zaczynam mieć lagi. Zmieniłem właśnie na stałe 2048MB aby nie mogła się zwiększać i dam znać czy pomogło. :)

Link to post
Share on other sites

@up

wątpię, ze to od pliku stronicowania, sam też mam od dawna na auto ustawione i żadnych przez to lagów/dropów nie mam w tej grze

Spróbuje teraz tym Memory Cleaner i dam znać. Wirtualną dałem na 2048-4096

Spróbuje teraz tym Memory Cleaner i dam znać. Wirtualną dałem na 2048-4096

Dobra, jak zmienię tą pamięć to wyskakuje błąd pamięci także będę musiał grać na automatycznej

ściągnij sobie MemoryCleaner i podczas gry przeskocz na niego alt+tab i wyczyść pamięć - zobacz czy pomoże i czy to jest problemem

Nic to nie daje

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...