Skocz do zawartości

Laptop nie reaguje na przycisk power ani na ładowanie


Recommended Posts

Cześć, jestem na etapie naprawy laptopa i mam z nim problem. Otóż, w BIOSie był ustawione opcje na temat Bootowania ponieważ nie znajdował bootowanego dysku twardego. Po rozładowaniu laptopa do zera, tracił ustawienia BIOSu więc wymieniłem baterię na płycie. Po wymiennie baterii włączyłem laptopa i chwilkę go naładowałem by potem go odłączyć od ładowania i sprawdzić czy gdy się wyłączy to czy straci ustawienia. Laptop wyłączył się a po ponownym podłączeniu wszystko działało. Widząc że działa, wyłączyłem go a następnie zacząłem skręcać śrubki od spodu. Po skręceniu chciałem go jeszcze raz uruchomić ale tutaj się już robi zagadka ponieważ laptop nie reaguje kompletnie na nic  :roll: Dziwna sytuacja, po skręceniu śrubek :D Dodam że sprawdziłem napięcie na zasilaczu i jest jak najbardziej, tak samo przez gniazdo dalej również jest podawane więc ani zasilacz ani gniazdo w laptopie nie są przyczyną. Co może być przyczyną tego dziwnego problemu? Płyta główna całkiem padła?

Link to post
Share on other sites

Uszkodzeniu mogło ulec samo gniazdo zasilania(przepalone styki lub mechaniczne uszkodzenie). Po podłączeniu ładowarki nawet bez baterii, dioda zasilania powinna świecić. Jeśli dioda świeci a mimo to laptop nie odpala to usterka nie wynika z zasilania ale z problemów z płyta główną. Samodzielna naprawa gniazda jest możliwa w Lenovo, gniazdo zasilania nie jest wlutowane w płytę główną jest najczęściej na osobnym przewodzie i podłączone do płyty głównej. Wymiana to demontaż laptopa i podmiana gniazda na nowe. Jaki typ gniazda posiadamy można sprawdzić wpisując w allegro model laptopa+gniazdo zasilania.  

Edytowane przez gepardmak
Link to post
Share on other sites

Spróbuj go odpalić bez baterii, przynajmniej w niektórych Lenovo już miałem przypadki, że w ogóle nie reagowały dopóki się nie wyjęło i wsadziło baterii z powrotem.

 

Sprawdzę po powrocie z pracy.

 

Uszkodzeniu mogło ulec samo gniazdo zasilania(przepalone styki lub mechaniczne uszkodzenie). Po podłączeniu ładowarki nawet bez baterii, dioda zasilania powinna świecić. Jeśli dioda świeci a mimo to laptop nie odpala to usterka nie wynika z zasilania ale z problemów z płyta główną. Samodzielna naprawa gniazda jest możliwa w Lenovo, gniazdo zasilania nie jest wlutowane w płytę główną jest najczęściej na osobnym przewodzie i podłączone do płyty głównej. Wymiana to demontaż laptopa i podmiana gniazda na nowe. Jaki typ gniazda posiadamy można sprawdzić wpisując w allegro model laptopa+gniazdo zasilania.  

Laptop to Acer, gniazdo zasilania jest sprawne ponieważ sprawdzałem napięcie na wtyku który się wpina w płytę główną (tutaj właśnie jest wymienne, nie wlutowane w płytę główną) i jest normalnie napięcie takie jak powinno być zgodne z zasilaczem. Tutaj właśnie mimo podpięcia zasilania dioda nie świeci. 

Link to post
Share on other sites

Ok. W niektórych laptopach np. Asusach z serii K50 występował moduł zasilania osobna płytka połączona z płytą główną za pomocą złącza wielopinowego. Zwykle gdy laptop nie chciał odpalić padał taki moduł zasilania ale nie cała płyta główna. Ale nie wiem jak to jest w Acerze jakbyś zrobił zdjęcia może coś się ustali. 

Link to post
Share on other sites

Ok. W niektórych laptopach np. Asusach z serii K50 występował moduł zasilania osobna płytka połączona z płytą główną za pomocą złącza wielopinowego. Zwykle gdy laptop nie chciał odpalić padał taki moduł zasilania ale nie cała płyta główna. Ale nie wiem jak to jest w Acerze jakbyś zrobił zdjęcia może coś się ustali. 

Tutaj chyba moduł zasilania jest scalony z płytą, lub umknął mojej uwadze :D

https://i.imgur.com/48bO4pR.jpg

https://i.imgur.com/JyR194h.jpg

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...