Skocz do zawartości

OC procesora z poziomu Windows ?


Recommended Posts

SPECYFIKACJA:
-plyta asus p5k-vm ver biosu 1001
-intel q6600 
-radeon HD 7850
-8GB ram DDR2
-zasilacz silentiumPC vero 500W 

Witam ma ktos pomysł jak podkrecić ten procesor poprzez program na windowskie? Tak tak wiem lepiej przez bios ale problem polega na na tym ze ustawiająć FSB z 266 na 333 procesor zwieksza taktowanie z 2.40 Ghz do 2.41 Ghz nie wazne jaka wartosc bym wpisal zawsze to bedzie 2.41Ghz. 

Próbowalem na programach: ClockGen oraz SETFSB niestety te programy informuja ze nie dzialaja z moja plyta glowna. 

Jakieś pomysły :) ?

Link to post
Share on other sites

Dziwna sprawa ja na tej samej płycie x lat temu przetaktowałem Q6600 na 3,2 GHZ i to właśnie szyną FSB bo w sumie innego sposobu nie znałem ale nie pamiętam jakie były domyślne ale chyba 280 u mnie było. Musiał bym znaleźć tą płytę z tym CPU w domu bo może jakieś funkcje masz wyłączone.

Link to post
Share on other sites

Jakies Asusa AI suite? Nie ma tam czegoś?

Próbowalem to zainstalować, ale wywala mi system przez to (błąd asio.sys) więc usunalem w trybie awaryjnym 

 

Dziwna sprawa ja na tej samej płycie x lat temu przetaktowałem Q6600 na 3,2 GHZ i to właśnie szyną FSB bo w sumie innego sposobu nie znałem ale nie pamiętam jakie były domyślne ale chyba 280 u mnie było. Musiał bym znaleźć tą płytę z tym CPU w domu bo może jakieś funkcje masz wyłączone.

u mnie szyna standardowa to 266, ehh probowalem wszystkich opcji w biosie i dalej nic. Mogę nawet dać szyne na 800 x 9 i tak bedzie taktowanie 2.41 ghz, napięcie się normalnie zmienia, mnoznik i wszystko inne tylko fsb cos nie chce zaskoczyć.

9e7b1eab5a6ee4f9med.jpg[/url]

fd8ded6bf0fecd33med.jpg[/url]

b9d6c8ad74200263med.jpg[/url]

 

 

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@EDIT

 

zmieniłem układ ramu z 5-5-5-15 na 4-4-4-12 i wszystko działa po prostu na moje ramy 800MHZ taki uklad jest odpowiedni :)

 

Edytowane przez jcanflydamiano
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...