Skocz do zawartości

be quiet! Dark Rock 4 VS SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v2 - Które chłodzenie wybrać?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez slo1q,

Recommended Posts

Cześć,

Chciałbym się dowiedzieć, które chłodzenie jest lepsze, które lepiej wybrać.

 

be quiet! Dark Rock 4 (BK021)
 

https://www.morele.net/chlodzenie-cpu-be-quiet-chlodzenie-cpu-dark-rock-4-bk021-4073821/
 

VS.
 

SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v2 (SPC130)

 

https://www.morele.net/chlodzenie-cpu-silentiumpc-fortis-3-he1425-v2-spc130-707501/

 

Jedynie co mnie nie przekonuje do be quiet! Dark Rock 4 to, że to chłodzenie zasłania pierwszy bank pamięci ram i zmieści się w tym banku pamięć ram do 30 mm. Pamięć ram o wysokości 42 mm G.Skill Ripjaws V nie będzie w stanie tam wejść. Natomiast ta pamięć w pierwszym banku nie będzie wadzić się z SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v2, bo tam spokojnie da się wpiąć tę kość pamięci.

Edytowane przez wsde
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Tutaj nawet nie ma o czym gadać... To zupełnie inna półka wydajnościowa.

BQ DR4 jest dużo, DUŻO wydajniejszy od któregokolwiek produktu SPC. Nawet Grandis nie może się z nim równać.

Jeżeli chodzi Ci o wydajność, bierzesz BQ.

 

A tak w ogóle, to czemu tylko te dwa bierzesz pod uwagę?

 

Jaką masz płytę główną i ile kości RAM?

 

W podobnej kategorii cenowej do BQ masz jeszcze np Thermalright Macho X2, Scythe Mugen 5 (polecam), albo nieco taniej SPC Grandis 2.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dzięki za informację odnośnie tego, że be quiet! Dark Rock 4 jest bardziej wydajniejszy niż SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v2. Ogólnie zastanawiałem się nad Dark Rock 3, ale zorientowałem się, że jest już nowsze chłodzenie Dark Rock 4, które nawet łatwiej się montuje, obejrzałem recenzje i wziąłem czwórkę pod uwagę. A jeśli chodzi o wybór chłodzenia SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v2 to ma je mój kolega i nie narzeka, ale też wziąłem pod uwagę to chłodzenie, ponieważ pod to chłodzenie wejdzie bez problemu kość ram G.Skill Ripjaws V do pierwszego banku i też poczytałem o tym chłodzeniu opinie, jest masa pozytywnych opinii. Z370, na razie dwie kości ram, po prostu zawsze lepiej jest mieć chłodzenie, które nie zakrywa jednego banku na pamięć ram, ale cóż można i z tym się pogodzić...

 






 

W podobnej kategorii cenowej do BQ masz jeszcze np Thermalright Macho X2, Scythe Mugen 5 (polecam), albo nieco taniej SPC Grandis 2.


Obecnie mam Thermalright Macho 120 Rev.A (TR145), orientujesz się, czy Macho X2 zasłania pierwszy bank na pamięć ram lub jaką maksymalną wysokość może mieć pamięć ram pod Macho X2? Które dokładnie chłodzenie Scythe Mugen 5 polecasz? 
 

https://www.morele.net/chlodzenie-cpu-scythe-mugen-5-scmg-5pcgh-1211485/

https://www.morele.net/chlodzenie-cpu-scythe-mugen-5-rev-b-scmg-5100-1429740/
 

Tu też przydałaby mi się informacja o tym, czy to chłodzenie zasłania pierwszy bank na pamięć ram i jaką maksymalną wysokość może mieć kość ram pod to chłodzenie.

Edytowane przez wsde
Link to post
Share on other sites

Tam nawet widać, że Mugen nie zasłania slotów pamięci. Thermalright Le Grand Macho  nie zasłaniał slotów. Rewelacyjny jedno-wieżowy Noctua NH-U14S też nie zasłania a przy tym ma świetny montaż. Moim zdaniem najlepszy na rynku. Trochę wydajniejsza Noctua dwu-wieżowa NH-D15S, pod nią zmieszczą się pamięci z wysokimi radiatorami.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...