Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

be quiet! Dark Rock 4 VS SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v2 - Które chłodzenie wybrać?

be quiet Dark Rock 4 SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v2

Najlepsza odpowiedź slo1q, 09 sierpień 2018 - 10:37

Tutaj nawet nie ma o czym gadać... To zupełnie inna półka wydajnościowa.

BQ DR4 jest dużo, DUŻO wydajniejszy od któregokolwiek produktu SPC. Nawet Grandis nie może się z nim równać.

Jeżeli chodzi Ci o wydajność, bierzesz BQ.

A tak w ogóle, to czemu tylko te dwa bierzesz pod uwagę?

Jaką masz płytę główną i ile kości RAM?

W podobnej kategorii cenowej do BQ masz jeszcze np Thermalright Macho X2, Scythe Mugen 5 (polecam), albo nieco taniej SPC Grandis 2.

Przejdź do postu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 wsde

wsde
  • Gaduła

• 456 postów

Napisano 08 sierpień 2018 - 19:41

Cześć,

Chciałbym się dowiedzieć, które chłodzenie jest lepsze, które lepiej wybrać.

be quiet! Dark Rock 4 (BK021)

https://www.morele.n...-bk021-4073821/

VS.

SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v2 (SPC130)

https://www.morele.n...-spc130-707501/

Jedynie co mnie nie przekonuje do be quiet! Dark Rock 4 to, że to chłodzenie zasłania pierwszy bank pamięci ram i zmieści się w tym banku pamięć ram do 30 mm. Pamięć ram o wysokości 42 mm G.Skill Ripjaws V nie będzie w stanie tam wejść. Natomiast ta pamięć w pierwszym banku nie będzie wadzić się z SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v2, bo tam spokojnie da się wpiąć tę kość pamięci.

Użytkownik wsde edytował ten post 08 sierpień 2018 - 19:43

• 0

#2 slo1q

slo1q
  • Ultimate Grammar Nazi

• 507 postów
  • Miejscowość:Tarnów

Napisano 09 sierpień 2018 - 10:37   Najlepsza odpowiedź

Tutaj nawet nie ma o czym gadać... To zupełnie inna półka wydajnościowa.

BQ DR4 jest dużo, DUŻO wydajniejszy od któregokolwiek produktu SPC. Nawet Grandis nie może się z nim równać.

Jeżeli chodzi Ci o wydajność, bierzesz BQ.

A tak w ogóle, to czemu tylko te dwa bierzesz pod uwagę?

Jaką masz płytę główną i ile kości RAM?

W podobnej kategorii cenowej do BQ masz jeszcze np Thermalright Macho X2, Scythe Mugen 5 (polecam), albo nieco taniej SPC Grandis 2.

• 1

SPC Alea S35W, Xilence Performance A+ 530W, ASRock B250M Pro4, SPC Spartan 3 Pro, GTX 1060 Palit JetStream 6 GB, GoodRam 2x8 GB 2400 MHz CL 15, GoodRam C100 120 GB, WD EZEX 1TB

#3 wsde

wsde
  • Autor tematu
  • Gaduła

• 456 postów

Napisano 09 sierpień 2018 - 20:58

Dzięki za informację odnośnie tego, że be quiet! Dark Rock 4 jest bardziej wydajniejszy niż SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v2. Ogólnie zastanawiałem się nad Dark Rock 3, ale zorientowałem się, że jest już nowsze chłodzenie Dark Rock 4, które nawet łatwiej się montuje, obejrzałem recenzje i wziąłem czwórkę pod uwagę. A jeśli chodzi o wybór chłodzenia SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v2 to ma je mój kolega i nie narzeka, ale też wziąłem pod uwagę to chłodzenie, ponieważ pod to chłodzenie wejdzie bez problemu kość ram G.Skill Ripjaws V do pierwszego banku i też poczytałem o tym chłodzeniu opinie, jest masa pozytywnych opinii. Z370, na razie dwie kości ram, po prostu zawsze lepiej jest mieć chłodzenie, które nie zakrywa jednego banku na pamięć ram, ale cóż można i z tym się pogodzić...

Obecnie mam Thermalright Macho 120 Rev.A (TR145), orientujesz się, czy Macho X2 zasłania pierwszy bank na pamięć ram lub jaką maksymalną wysokość może mieć pamięć ram pod Macho X2? Które dokładnie chłodzenie Scythe Mugen 5 polecasz? 

https://www.morele.n...-5pcgh-1211485/

https://www.morele.n...g-5100-1429740/

Tu też przydałaby mi się informacja o tym, czy to chłodzenie zasłania pierwszy bank na pamięć ram i jaką maksymalną wysokość może mieć kość ram pod to chłodzenie.

Użytkownik wsde edytował ten post 09 sierpień 2018 - 20:58

• 0

#4 choleryk65

choleryk65
  • Nałogowiec

• 1756 postów

Napisano 09 sierpień 2018 - 21:45

Tam nawet widać, że Mugen nie zasłania slotów pamięci. Thermalright Le Grand Macho  nie zasłaniał slotów. Rewelacyjny jedno-wieżowy Noctua NH-U14S też nie zasłania a przy tym ma świetny montaż. Moim zdaniem najlepszy na rynku. Trochę wydajniejsza Noctua dwu-wieżowa NH-D15S, pod nią zmieszczą się pamięci z wysokimi radiatorami.

• 1

#5 wsde

wsde
  • Autor tematu
  • Gaduła

• 456 postów

Napisano 14 sierpień 2018 - 19:15

Dziękuję za informację. :) Coś konkretnego na pewno wybiorę.

Użytkownik wsde edytował ten post 14 sierpień 2018 - 19:16

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych